Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Ralph Kaminski

Ralph Kaminski

Ralph KaminskiSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
33 lata
data urodzenia:
08.11.1990
miejsce urodzenia:
Jasło
dyscyplina:
piosenkarz, kompozytor, autor piosenek, multiinstrumentalista, producent muzyczny
social media:

Opis

Ralph Kaminski jest artystą, o którym w ciągu ostatnich kilka lat nie przestaje być głośno. To urodzony w 1990 roku w Jaśle polski piosenkarz, autor piosenek, producent muzyczny, kompozytor, a także multiinstrumentalista. Muzyka, którą tworzy, można określić jako pogranicze popu alternatywnego czerpanego z kameralistyki.

Ralph Kaminski zobacz wywiad

 

Młodość, dorastanie Ralpha Kaminskiego

Całe swoje dzieciństwo spędził w Jaśle, gdzie także się urodził 8 listopada 1990 roku. Ma rodzeństwo: młodszego brata Wiktora, oraz jak mawiają plotki – kuzyna, którym jest Michał Szpak. Niemniej piosenkarz nigdy oficjalnie nie potwierdził, że jest to prawdą. Jego mama pracuje jako nauczycielka.

Wykształcenie muzyczne artysty

Jako dziecko uczęszczał do szkoły muzycznej w klasie skrzypiec, a w wieku 11 lat rozpoczął zajęcia wokalne w Jasielskim Domu Kultury. Śpiew pochłonął go tak bardzo, że ukończył klasę Jazzu i Muzyki Estradowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. To jednak nie koniec jego wykształcenia muzycznego. Studiował także na Wydziale Popu na Codarts University for the Arts w Rotterdamie.

Rozwój kariery Ralpha Kaminskiego

Ralph Kaminski wystąpił w programie "Szansa na sukces". Wykonał tam piosenkę zespołu Perfect "Objazdowe nieme kino". Już rok później po raz pierwszy skomponował swój utwór muzyczny, który zatytułował "The Hill" i wystąpił z nim na festiwalu Carpathia" Udało mu się za to zdobyć nagrodę Grand Prix.

 

Obok talentu artysty nie przeszedł obojętnie Marek Kościkiewicz. Zaproponował on Ralphowi współpracę menadżerską. Od tamtej pory jego kariera zaczęła nabierać zawrotnego tempa i w 2012 roku pojawił się na castingu w X Factor z piosenką "Don’t Know Why" Norah Jones. Rok później rozpoczął występy na żywo My Best Band in the World. W tamtym okresie Ralph był laureatem kilku nagród i był wielokrotnie doceniany przez publiczność i krytyków muzycznych.

Dorobek artystyczny Ralpha Kaminskiego

Ralph Kaminski do tej pory wydał trzy albumy: wydany w 2016 roku album "Morze", "Młodość" z 2019 oraz najnowszy "Kora" z 2021 roku. Ostatni album to jego hołd dla Kory i interpretacja utworów zmarłej piosenkarki. Okazał się prawdziwym hitem i jest bardzo pozytywnie recenzowany przez odbiorców. 

 

Najbardziej znane utwory Ralpha to "Kosmiczne energie", "Autobusy", "Zawsze" oraz "Wszystkiego najlepszego".

Artystę można było zobaczyć na festiwalu w Opolu, katowickim Off Festivalu, Orange Warsaw Festival, a nawet na znanym Openerze w Gdyni. Jego koncerty cieszą się ogromną popularnością, dlatego bilety na jego koncerty są bardzo rozchwytywane przez fanów. Ralph współpracował z Darią Zawiałow, Anitą Lipnicką, Patrckiem the Pan, Schafterem oraz raperem Quebonafide.

Życie prywatne Ralpha

Sukcesem debiutanckiego albumu "Morze" Ralph niestety nie cieszył się zbyt długo. Pracował nad nim bardzo ciężko i choć przez wiele lat jego celem było wydanie swojej płyty, to jak sam przyznał, nie był przygotowany na ten debiut.

Wraz z mieszanką prywatnych problemów i brakiem odpowiedzi na pytanie "Co dalej?" pojawiła się depresja. I choć w tamtym okresie Ralph spełniał swoje marzenia, o które walczył od lat, to nie mógł sobie poradzić z rosnącą popularnością i licznymi koncertami.

 

Nie odpuścił swojej kariery, bo w głębi serca wiedział, czego tak naprawdę pragnie i tym samym nie chciał zejść ze sceny. Miał świadomość tego, jak poważną chorobą jest depresja i szukał swojego celu, starając się realizować dalsze plany na miarę swoich możliwości.

 

W końcu rozpoczął psychoterapię i po pewnym czasie udało mu się stanąć na nogi. O swoich zmaganiach opowiedział w piosence "Klub D".

Pocałunek Ralpha Kaminskiego z Krzysztofem Zalewskim

Takie wydarzenia zawsze wzbudzają ogromne emocje w opinii publicznej. Ralph wręczał nagrodę Krzysztofowi Zalewskiemu podczas Fryderyków 2021 i został przez niego niespodziewanie pocałowany podczas odbierania nagrody "Autor Roku".

 

Pocałunek ten był oczywiście szeroko komentowany przez gwiazdy obecne na gali i internautów. Krzysztof Zalewski przyznał zaś, że wydarzenie to było spontaniczne i nastąpiło pod wpływem emocji. Ralph podszedł do tego z typowym dla swojej osoby dystansem i nawet wrzucił zdjęcie z pocałunku na swoje media społecznościowe.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas Ralph Kaminski?
Ralph Kaminski wydał dotychczas albumy Morze (2016), Młodość (2019), Kora (2021).
Jaką muzykę tworzy Ralph Kaminski?
Ralph Kaminski tworzy muzykę w gatunkach pop alternatywny, elektronika, muzyka kameralna.
Kiedy zaczęła się kariera Ralph Kaminski?
Kariera Ralpha Kaminskiego rozpoczęła się w 2010 roku.
Ile lat ma Ralph Kaminski?
Piosenkarz ma obecnie 32 lata.
Jakie role teatralne zagrał Ralph Kaminski?
Ralph zagrał w "(G)dzie-ci faceci jako aktor kabaretowy, następnie jako Freddy w " Czyż nie dobija się koni?" oraz w "Kora" jako wokalista na PPA
Jakie wykształcenie muzyczne ma Ralph Kaminski?
Artysta ukończył klasę Jazzu i Muzyki Estradowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz studiował w Rotterdamie na Wydziela popu na Codarts University for the Arts.

Fani lubią też

Zobacz też