Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Octo Octa

Octo Octa

Octo OctaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Octo Octa to jedna z niewielu kobiet w świecie muzyki house. Jest Dj-ką i producentką z Brooklynu w Nowym Jorku, która gra na całym świecie. Choć wydała zaledwie kilka płyt, jej koncerty są w stanie porwać publikę i sprawić, że kolejne bilety wyprzedają się w szybkim tempie.

Octo Octa - historia

Octo Octa, a w zasadzie Maya Bouldry-Morrison, bo tak naprawdę nazywa się ta artystka, pierwszy raz muzykę elektroniczną usłyszała w wieku nastoletnim. Zachwyciła ją jej buntowniczość i agresja. Większość znajomych w tamtym okresie słuchała punka, więc Maya była uznawana za dziwaka.

 

Octo Octa swoją karierę muzyczną zaczęła na studiach. To właśnie wtedy razem ze swoim przyjacielem Jeremym założyła zespół o nazwie Horny Vampyre. Wkrótce zaczęła także tworzyć solo. Jej pierwsze produkcje były utrzymane w klimacie IDM i breakcore, czyli energicznej muzyki tanecznej. Dopiero później pojawiły się utwory z gatunku house, z czego Octo Octa jest znana do dziś.

 

Octo Octa przez długi czas tworzyła jako mężczyzna. Dopiero w 2016 roku ujawniła się jako osoba transpłciowa. Wspomina, że do tego kroku zmotywował ją artykuł o Laurze Jane Grace z Against Me, która również przeszła podobną drogę. To wydarzenie stało się dla niej inspiracją do stworzenia albumu "Where Are We Going?", którą wydała w wytwórni prowadzonej przez queerowy kolektyw DJ-ski. Artystka podkreśla także, że od 2016 roku na scenie czuje się znacznie pewniej. Występy dają jej większą frajdę, ponieważ może być kimś, kim naprawdę jest. W wywiadach wspomina, że przyjaciele dostrzegają wyraźną różnicę pomiędzy wcześniejszymi a aktualnymi koncertami.

Octo Octa - dorobek muzyczny

Octo Octa ma na swoim koncie 5 albumów. Są to:

  • Rough, Rugged, And Raw z 2011 roku;
  • LA Vampires z 2012 roku;
  • Between Two Selves z 2013 roku;
  • Where Are We Going? z 2017 roku; 
  • Resonant Body z 2019 roku.

Ponadto w trakcie swojej kariery muzycznej wydała kilkanaście EP-ek. Stworzyła także kilka remiksów, jednak w wywiadach przyznaje, że niekoniecznie lubi to robić. Z tego względu rzadko podejmuje się takich kompozycji, chyba że utwór wyjątkowo się jej spodoba. Tylko raz zrobiła wyjątek, ponieważ potrzebowała wówczas pieniędzy. Jednak to właśnie dwa ostatnie krążki dały jej realną możliwość pokazania siebie, ponieważ powstały po coming oucie. Dzięki temu miała w nich możliwość pełnego wyrażenia siebie.

Z kim współpracuje Octo Octa?

Octo Octa współpracuje oraz prywatnie przyjaźni się z DJ Sprinklesem, który również tak jak ona jest transgenderowym muzykiem. Artystka podkreśla, że to dla niej bardzo istotne, aby widzieć takie osoby na scenie. Razem z Eris Drew założyła także wytwórnię płytową T42 LUV, ponieważ chce mieć pełną kontrolę nad muzyką, swoim wizerunkiem, a także pieniądzmi. Zależy jej na tym, aby zawsze być sobą, dlatego nie ma zamiaru podlegać zewnętrznym naciskom. Firma powstała niedawno, jednak Octo Octa podkreśla, że jeśli do tej pory radziła sobie świetnie w świecie muzyki, to w dalszym ciągu tak będzie. W przyszłości planuje także wydawać muzykę innych artystów.

Octo Octa - inspiracje

Octo Octa tworzy przede wszystkim na podstawie swoich własnych doświadczeń. Kiedy pisze, sięga w głąb siebie, ponieważ tylko w ten sposób jest w stanie skomponować coś wartościowego. Tytuły poszczególnych utworów odzwierciedlają jej przeżycia oraz stany, w jakich się znajduje. Brzmienia, jakie tworzy artystka, są określane mianem emocjonalnej muzyki elektronicznej. Sama przyznaje, że komponowanie jest dla niej swego rodzaju terapią, która pozwala jej poradzić sobie z lękiem oraz zaopiekować się samą sobą. Ponadto słucha także płyt różnych gatunków, które zwiększają jej kreatywność.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Octo Octa: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Octo Octa?
Octo Octa to Maya Bouldry-Morrison.
Ile lat ma Octo Octa?
Octo Octa urodziła się w 1987 roku. W 2022 roku skończy więc 35 lat.
Jak nazywa się nowa płyta Octo Octy?
Najnowsza płyta Octo Octy nosi tytuł "Resonant Body" i powstała w 2019 roku. Natomiast w 2021 roku artystka wydała EP-kę "She's calling".
Z kim współpracuje Octo Octa?
Octo Octa nie współpracuje ze zbyt wieloma artystami, ponieważ ceni sobie niezależność. Przyjaźni się jednak z DJ Sprinklesem, a także stworzyła wytwórnię płyt z Eris Drew.
Czy Octo Octa jest w związku?
Tak, Octo Octa ma żonę Brooke, z którą jest w związku od kilkunastu lat.

Fani lubią też

Zobacz też