Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Adriatique

Adriatique

AdriatiqueOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Adriatique to duet artystów muzycznych, działający w branży od ponad dekady. W jego skład wchodzi dwójka mężczyzn ze Szwajcarii, których łączy nie tylko pasja, ale również imię. Adrian Shala i Adrian Schweizer poznali się w 2008 roku w zuryskim klubie, gdzie często prezentowali swoje umiejętności na tych samych wydarzeniach. Wzajemny podziw przerodził się w sympatię, która dała początek jednemu z najbardziej płodnych projektów na szwajcarskiej scenie techno i house.

Adriatique – najważniejsze informacje o duecie

W 2008 roku, w szwajcarskim Zurychu, narodziła się przyjaźń, której skutkiem jest duet niesamowicie uzdolnionych, młodych muzyków. Adrian Shala i Adrian Schweizer darzą siebie nawzajem ogromną sympatią, mającą znaczny wpływ na jakość ich współpracy. Zaletą duetu muzycznego są, wbrew pozorom, indywidualne gusta mężczyzn. Jeden z nich, szlifując swoje umiejętności muzyczne, wzorował się hip-hopem, dance'em i house'em lat 90., drugi natomiast zanurzony był w głębokich melodiach oraz europejskim techno. Te wczesne doświadczenia członków duetu dają niepowtarzalny efekt, dostępny dla wielbicieli muzyki techno i house od ponad 10 lat. Projekt Adriana i Adriana to głębokie, melodyjne i mroczne brzmienie, które od początku istnienia Adriatique zyskało ogromną popularność nie tylko na terenie rodzinnej Szwajcarii, ale również daleko poza jej granicami. Udowadniają to liczne koncerty, planowane na najbliższe miesiące w różnych zakątkach świata.

 

Adriatique to duet konsekwentnie dostarczający swoim słuchaczom nowych wrażeń muzycznych. Ich odmienne gusta łączą się w jeden unikalny dźwięk, ściągający uwagę osób z całego świata. Adrian i Adrian mają podobne preferencje dotyczące pracy w studio, a także występów na żywo. Dzięki temu ich współpraca prężnie się rozwija, dając mężczyznom ogrom satysfakcji. W 2013 roku jako duet zadebiutowali na liście 100 najlepszych DJ-ów Resident Advisor, a prowadzony przez nich podcast został wybrany Mixmag Mix of the Year.

Adriatique i wytwórnia Siamese

Zarówno występy DJ-skie, jak i produkcje duetu Adriatique znane są z budowania napięcia, a także subtelnych zwrotów akcji, wyrywających słuchaczy ze swoistej hipnozy. Adrian i Adrian działają na rynku muzycznym nie tylko jako artyści sceniczni, wydający swoje utwory. Mężczyźni wspierają sztukę również w innych formach. W początkowych latach działalności współpracowali z uznanymi wytwórniami takimi jak Diynamic, Culprit i Cityfox, w 2016 roku nadszedł jednak przełomowy moment dla kariery duetu. Było nim założenie własnej wytwórni wydawniczej Siamese.

Wytwórnia Siamese odpowiedzialna jest nie tylko za wydawanie muzyki duetu Adriatique. Z dużą skutecznością dystrybuuje również produkcje innych osób działających na rynku. Aby jednak współpraca z Adriatique doszła do skutku, utwory artystów muszą spełnić jedno zasadnicze wymaganie, stawiane przez duet: ich muzyka powinna być medytacją. Jako pierwsza w Siamese została wydana epka o tytule Patterns Of Eternity, zawierająca trzy utwory.

Wytwórnia założona przez duet Adriatique różni się od innych działających w branży biznesów. Wykraczając poza narzucone ramy, Siamese gwarantuje wsparcie także artystom wizualnym i performatywnym. Dzięki organizacji wieczorów klubowych, występujący zyskują uwagę publiczności, wcześniej kierowaną jedynie na gwiazdy muzyki. Duet Adriatique czerpie pomysły z własnych doświadczeń, według których dzięki łączeniu różnic powstaje kreatywność. W związku z tym Adrian i Adrian zamierzają stale poszerzać sieć współpracowników, a także twórczy zakres działań wytwórni Siamese.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Adriatique: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie znajdę muzykę Adriatique?
Według danych z oficjalnej strony internetowej Adriatique, utwory tego duetu znaleźć można na portalach i serwisach takich jak: Apple Music, Beatport, Soundclound, Spotify oraz YouTube.
Jacy artyści współpracują z wytwórnią Siamese?
Z wytwórnią założoną przez duet Adriatique współpracują m.in. Alfredo Mazzili, Ed Davenport, Joseph Ashworth, Marino Canal oraz Sebastian Mullaert.

Fani lubią też

Zobacz też