Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Mind Against

Mind Against

Mind AgainstOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Duet Mind Against to dwóch braci, Alessandro i Federico Fognini. Bracia pochodzą z Włoch, ale na stałe mieszkają w Berlinie. Jeśli chodzi o decyzję o przeprowadzce z rodzinnego kraju, to była ona konsekwencją tego, że Mediolan nie dawał im szans rozwoju muzycznego. Wybrali Berlin ze względu na panującą tam spokojniejszy klimat niż we Włoszech czy w Londynie, który był przystankiem po drodze. Zespół powstał w 2011 roku, a rok później pojawił się pierwszy singiel "Cagliostro”, wydany w wytwórni Life and Death.

Mind Against - początki

Na początku Mind Against grali winyle i dzielili zainteresowanie muzyką elektroniczną, zanim faktycznie zaczęli odczuwać potrzebę tworzenia własnych rzeczy. Zaczęli pracę nad produkcją w 2008 roku, ale, najpierw trzeba było kupić pierwsze syntezatory i potrzebny sprzęt.  W styczniu 2012 postanowili zająć się muzyką na poważnie.  W 2013 roku Mind Against wydali swoją pierwszą EP-kę "Atlant" w wytwórni Life And Death i byli współtwórcami podgatunku, który do dziś jest inspiracją dla młodych producentów. Potem, wspólnie z Tale Of Us wyprodukowali hitowy utwór pt. "Somne" dla tej samej wytwórni. Bracia mogą się poszczycić remiksami dla takich artystów i producentów jak WhoMadeWho, Art Department, Róisín Murphy, PillowTalk i Avatism oraz współpracą z wytwórniami Cocoon, Kompakt i Life & Death.

 

Brzmienia, inspiracje i wybrane recenzje utworów

Ich muzykę określa się jako muzykę elektroniczną, house i techno. Tworzą bardzo zgrane, efektowne i taneczne sety. Muzyka jest idealna do całonocnego tańczenia, czasem pojawia się delikatny wokal, można usłyszeć nuty wspomnianej muzyki psychodelicznej. Są pionierami melodyjnego brzmienia i wydają głównie dla wytwórni Afterlife.

 

Duet do tej pory wydał albumy: "Days Gone", "Avalon", "Solaris", "Atlant", "Explorer". Ich muzyka opiera się na syntezatorach, instrumentach perkusyjnych, a jest inspirowana psychodelicznymi chwytami z lat 80. i współczesną muzyką taneczną. Bracia są regularnymi bywalcami w topowych klubach i festiwalach muzyki elektronicznej. Jeśli chodzi o otrzymane nominacje to były to: DJ Award for Melodic House & Techno i DJ Award for Best Newcomer.

 

Szerokim echem odbiło się EP "Walking Away". Tytułowy utwór to harmoniczne crescendo i rezonansowe tony perkusji. Drugi z utworów to "Bloom", ma delikatne tonacje i melancholijne akordy fortepianu. Utwór ma narastającą strukturę, aż do subtelnego i stopniowego szczytu. To wydawnictwo prezentuje równowagę światła i ciemności, która sprawia, że utwory Mind Against są wyjątkowo oczyszczające.

 

"Days Gone" Mind Against było opisywane jako klimatyczny, emocjonalny utwór. To melancholia, a zarazem agresja i zmienność. Melodie „Days Gone” wskazują na nowy poziom muzykalności duetu Mind Against. Poprzednie koncerty, takie jak ich EP Solaris – wydają się przy nich spokojne.  Wraz z wydaniem "Days Gone", Afterlife rozpoczyna 2018 rok, dostarczając coś potężnego i trwałego, duet Mind Against otwiera nowy wymiar swojego brzmienia.

Mind Against o podejściu do muzyki i podziale obowiązków w studiu

Braterski duet opisując swoją muzykę mówi: "w czasach, gdy wszystko jest etykietowane i stereotypowe, czuliśmy potrzebę odejścia od gatunków i trendów, tworząc płytę, która jest dla nas bardzo osobista i miejmy nadzieję, że będzie ponadczasowa". Jeśli chodzi o przygotowanie muzyczne, to bracia przyznają, że są samoukami, a mieli jedynie lekcje gry na pianinie w gimnazjum. Ich muzyka jest instynktowna i nie jest ograniczona wcześniej wyuczonymi regułami. Mind Against wyznaje zasadę, że aby się wyróżnić, trzeba szukać czegoś nowego i oryginalnego, a nie powielać to, co znamy. Proces twórczy wymaga cierpliwości w szukaniu dobrego brzmienia. 

 

Jak wygląda praca w studiu i podział obowiązków? Bracia przyznają, że dużo pracują sami, a razem wtedy, gdy trzeba sfinalizować piosenkę. Mind Against opisuje swoje brzmienia jako muzykę, gdzie można wyróżnić jeden główny zapętlony riff, ale z nowymi filtrami i ciągłe eksperymentowanie z brzmieniem, jak na przykład używanie syntezatorów modularnych. Jeśli chodzi o nowe utwory, grupa prowadzi wiele researchów muzycznych, na przykład na Bandcamp czy na winylach. Grane sety na żywo opierają się na ogół na kilku utworach lub momentach, każdy z braci ma dostęp do efektów i konsoli i miksowanie opiera się na ciągłej współpracy.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Mind Against: Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Dlaczego bracia wybrali Berlin?
Ze względu na panującą tam ciszę i wręcz depresyjny klimat w zimie, które uznali za niezbędne w procesie twórczym.
Czy zespół grał już koncerty w Polsce?
Tak, na Smolnej, w Tamie i na AudioRiver Festival.
Kiedy można się spodziewać najbliższego występu w Polsce?
Zespół pojawi się na festiwalu Audioriver 2022, na plaży w Płocku, 29-31.07.2022.
Z kim grali Mind Against?
Ich zasługą są remiksy stworzone dla takich gwiazd jak Roisin Murphy, WhoMadeWho, Art Department, PillowTalk czy Green Velvet.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn