Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Mind Against

Mind Against

Mind AgainstOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Duet Mind Against to dwóch braci, Alessandro i Federico Fognini. Bracia pochodzą z Włoch, ale na stałe mieszkają w Berlinie. Jeśli chodzi o decyzję o przeprowadzce z rodzinnego kraju, to była ona konsekwencją tego, że Mediolan nie dawał im szans rozwoju muzycznego. Wybrali Berlin ze względu na panującą tam spokojniejszy klimat niż we Włoszech czy w Londynie, który był przystankiem po drodze. Zespół powstał w 2011 roku, a rok później pojawił się pierwszy singiel "Cagliostro”, wydany w wytwórni Life and Death.

Mind Against - początki

Na początku Mind Against grali winyle i dzielili zainteresowanie muzyką elektroniczną, zanim faktycznie zaczęli odczuwać potrzebę tworzenia własnych rzeczy. Zaczęli pracę nad produkcją w 2008 roku, ale, najpierw trzeba było kupić pierwsze syntezatory i potrzebny sprzęt.  W styczniu 2012 postanowili zająć się muzyką na poważnie.  W 2013 roku Mind Against wydali swoją pierwszą EP-kę "Atlant" w wytwórni Life And Death i byli współtwórcami podgatunku, który do dziś jest inspiracją dla młodych producentów. Potem, wspólnie z Tale Of Us wyprodukowali hitowy utwór pt. "Somne" dla tej samej wytwórni. Bracia mogą się poszczycić remiksami dla takich artystów i producentów jak WhoMadeWho, Art Department, Róisín Murphy, PillowTalk i Avatism oraz współpracą z wytwórniami Cocoon, Kompakt i Life & Death.

Brzmienia, inspiracje i wybrane recenzje utworów

Ich muzykę określa się jako muzykę elektroniczną, house i techno. Tworzą bardzo zgrane, efektowne i taneczne sety. Muzyka jest idealna do całonocnego tańczenia, czasem pojawia się delikatny wokal, można usłyszeć nuty wspomnianej muzyki psychodelicznej. Są pionierami melodyjnego brzmienia i wydają głównie dla wytwórni Afterlife.

Duet do tej pory wydał albumy: "Days Gone", "Avalon", "Solaris", "Atlant", "Explorer". Ich muzyka opiera się na syntezatorach, instrumentach perkusyjnych, a jest inspirowana psychodelicznymi chwytami z lat 80. i współczesną muzyką taneczną. Bracia są regularnymi bywalcami w topowych klubach i festiwalach muzyki elektronicznej. Jeśli chodzi o otrzymane nominacje to były to: DJ Award for Melodic House & Techno i DJ Award for Best Newcomer.

Szerokim echem odbiło się EP "Walking Away". Tytułowy utwór to harmoniczne crescendo i rezonansowe tony perkusji. Drugi z utworów to "Bloom", ma delikatne tonacje i melancholijne akordy fortepianu. Utwór ma narastającą strukturę, aż do subtelnego i stopniowego szczytu. To wydawnictwo prezentuje równowagę światła i ciemności, która sprawia, że utwory Mind Against są wyjątkowo oczyszczające.

"Days Gone" Mind Against było opisywane jako klimatyczny, emocjonalny utwór. To melancholia, a zarazem agresja i zmienność. Melodie „Days Gone” wskazują na nowy poziom muzykalności duetu Mind Against. Poprzednie koncerty, takie jak ich EP Solaris – wydają się przy nich spokojne.  Wraz z wydaniem "Days Gone", Afterlife rozpoczyna 2018 rok, dostarczając coś potężnego i trwałego, duet Mind Against otwiera nowy wymiar swojego brzmienia.

Mind Against o podejściu do muzyki i podziale obowiązków w studiu

Braterski duet opisując swoją muzykę mówi: "w czasach, gdy wszystko jest etykietowane i stereotypowe, czuliśmy potrzebę odejścia od gatunków i trendów, tworząc płytę, która jest dla nas bardzo osobista i miejmy nadzieję, że będzie ponadczasowa". Jeśli chodzi o przygotowanie muzyczne, to bracia przyznają, że są samoukami, a mieli jedynie lekcje gry na pianinie w gimnazjum. Ich muzyka jest instynktowna i nie jest ograniczona wcześniej wyuczonymi regułami. Mind Against wyznaje zasadę, że aby się wyróżnić, trzeba szukać czegoś nowego i oryginalnego, a nie powielać to, co znamy. Proces twórczy wymaga cierpliwości w szukaniu dobrego brzmienia. 

Jak wygląda praca w studiu i podział obowiązków? Bracia przyznają, że dużo pracują sami, a razem wtedy, gdy trzeba sfinalizować piosenkę. Mind Against opisuje swoje brzmienia jako muzykę, gdzie można wyróżnić jeden główny zapętlony riff, ale z nowymi filtrami i ciągłe eksperymentowanie z brzmieniem, jak na przykład używanie syntezatorów modularnych. Jeśli chodzi o nowe utwory, grupa prowadzi wiele researchów muzycznych, na przykład na Bandcamp czy na winylach. Grane sety na żywo opierają się na ogół na kilku utworach lub momentach, każdy z braci ma dostęp do efektów i konsoli i miksowanie opiera się na ciągłej współpracy.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Dlaczego bracia wybrali Berlin?
Ze względu na panującą tam ciszę i wręcz depresyjny klimat w zimie, które uznali za niezbędne w procesie twórczym.
Czy zespół grał już koncerty w Polsce?
Tak, na Smolnej, w Tamie i na AudioRiver Festival.
Kiedy można się spodziewać najbliższego występu w Polsce?
Zespół pojawi się na festiwalu Audioriver 2022, na plaży w Płocku, 29-31.07.2022.
Z kim grali Mind Against?
Ich zasługą są remiksy stworzone dla takich gwiazd jak Roisin Murphy, WhoMadeWho, Art Department, PillowTalk czy Green Velvet.

Fani lubią też

Zobacz też