Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo

ATB

ATBOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

André Tanneberger czyli ATB - niemiecki DJ, i producent muzyczny tworzący muzykę elektroniczną. Urodził się w 1973 roku w Niemczech. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się w 1992 roku. Postanowił, że będzie tworzył muzykę, choć dysponował jedynie komputerem Amiga i małym syntezatorem.


Pierwszym poważniejszym projektem ATB był Sequential One, dzięki któremu w połowie lat 90. zdobył uznanie jako na lokalnej scenie. Rok 1998 był rokiem ATB - hitem "9PM: Till I Come" Andre wspiął się na szczyty większości europejskich list przebojów. "9PM: Till I Come" był najlepiej sprzedającym się i najczęściej granym w klubach utworem tamtego lata. Na następne hity nie trzeba było długo czekać - "Don't Stop" dostał się do pierwszej dwudziestki najlepiej sprzedających się singli w całej Europie.
Sukces zachęcił muzyka do wydania całego albumu. Krążek "Movin' Melodies" ukazał się w maju 1999 roku i jak się nietrudno domyślić, cieszył się wielkim powodzeniem, nie tylko wśród miłośników muzyki tanecznej. Kolejną płytą André był krążek "Two Worlds", do nagrania którego zaprosił wielkie nazwiska sceny muzycznej. Czwarty album ATB "Addicted To Music" ukazał się w 2003 roku - to właśnie z tego krążka pochodzi przebój "I Don't Wanna Stop".

W maju 2004 ukazał się album ATB, zatytułowany "No Silence". Na płycie znalazł się hit "Marrakech" oraz 12 premierowych nagrań.

Rok później wokalista zaprezentował kolejną płytę - "Seven Years", która stanowi podsumowanie siedmioletniej działalności jako ATB. Na początku maja 2009 roku muzyk wydał longplay "Future Memories". Dwa lata później na półkach sklepowych ukazał się kolejny krążek ATB, zatytułowany "Distans Earth". 24 stycznia 2014 został wydany 10 album studyjny ATB - "Contact". Na albumie ATB zaprezentował 26 nowych kompozycji. Pierwszym singlem promującym tę płytę jest utwór "Face To Face", w którym wokalnie udzielił się Stanfour.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też