Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Katarzyna Groniec

Katarzyna Groniec

Katarzyna GroniecOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Katarzyna Groniec to piosenkarka urodzona w 1972 roku w Zabrzu. W 1991 roku zagrała pierwszoplanową rolę w musicalu Metro. W 1997 roku zdobyła Nagrodę Dziennikarzy podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a w 2008 roku zdobyła nagrodę im Aleksandra Bardiniego za osiągnięcia w piosence aktorskiej.

 

Gościnnie występowała na deskach wielu teatrów, między innymi grała w musicalu „Piotruś Pan” w Teatrze Muzycznym Roma, „Trzy Razy Piaf” w Teatrze Ateneum, „Mandarynki i pomarańcze” w Teatrze Capitol.

 

W 2000 roku ukazał się jej debiutancki album „Mężczyźni”, którego producentem był Grzegorz Ciechowski. Kolejny „proste rozstanie” ukazał się dwa lata później. W późniejszym czasie posłuchać można było utworów z kolejnych płyt „Emigrantka” i „Przypadki”, które stworzyła wspólnie z Piotrem Dziubkiem. Albumy promowane były przez single „Będę z Tobą” i „Poniedziałek”.

 

W 2014 roku pojawił się jej album „Wiszące ogrody”, na którym pojawiły się interpretacje znanych artystów takich jak: Jacques Brel, Bertolt Brecht czy Nick Cave, a w 2015 roku album pt. „Zoo z piosenkami Agnieszki Osieckiej”. Sukces odniosła w 2018 roku - jej dziesiąty album zdobył nominację do Fryderyka w kategorii „Muzyka poetycka roku”.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też