Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival

LSDXOXO

LSDXOXOOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

LSDXOXO jest wyjątkowym artystą wyróżniającym się w usystematyzowanym krajobrazie muzyki elektronicznej. Rzeszę wiernych fanów zbudował tworząc bezkompromisową muzykę na własnych warunkach. Pod nazwą LSDXOXO tworzy od 2014 roku.

LSDXOXO - kim jest ten unikatowy artysta?

Raushaan Glasgow, gdyż tak naprawdę nazywa się artysta, występujący pod pseudonimem LSDXOXO, to mieszkający w Berlinie artysta pochodzący z Filadelfii, który pierwsze kroki na drodze do popularności stawiał w Nowym Jorku jako DJ i producent muzyczny. Z pochodzenia jest Afroamerykaninem z domieszką krwi karaibskiej i latynoskiej. 

 

Przygodę z muzyką Glasgow rozpoczął jeszcze w pierwszej klasie liceum, od domówek w stylu pop i hip-hop. Początkowo występował pod pseudonimem Funky Spunk, a później przyjął pseudonim LSDXOXO. Glasgow słynie z energetycznych setów DJ-skich, które są kombinacją mainstreamowych brzmień, sprytnie nałożonych na popowe utwory i sample wokalne, getto house, hardcore, electro i techno. Zanim nie zaczął współpracować z innymi artystami, tak uznanym zespołom jak Big Momma i Bbymutha, użyczając swojego wyjątkowego brzmienia, samodzielnie wydawał l swoją serię mixtape'ów Spit or Swallow na Tumblr. Jednym z bardziej popularnych wydawnictw Glasgow jest Truth Tella, w którym posługuje się on motywem z Lavender Town z gry Pokemon. Ostatni EP zatytułowany Dedicated 2 Disrespect, ukazał się 14 maja 2021 roku, nakładem XL Recording. Na tej płycie tej po raz pierwszy artysta użył własnego głosu.

Seks i przesłanie miłości 

- Nie powiedziałbym, że świadomie prowokuję moją muzyką – twierdzi nowojorski DJ/producent, w rozmowie z DJ Mag - Po prostu tak się dzieje. Fakt, że jestem czarnoskórym gejem w świecie heteroseksualnych białych mężczyzn, jest już wystarczająco prowokujący. Ale Nie mogę się powstrzymać od wrzucenia mojego wewnętrznego przesłania moich utworach – bo to jest po prostu bardzo pozytywne przesłanie na temat seksu - dodaje artysta.

LSDXOXO i podbój europejskiego rynku

Artysta twierdzi, że przewidywał, iż Berlin wpłynie na moje brzmienie, dlatego się tam przeprowadził. - Naprawdę doceniam, jak wiele wysiłku każdy wkłada tutaj w muzyk- podkreśla LSDXOXO - Wszyscy tutaj naprawdę chcą się upewnić, że robią najwięcej pod względem umiejętności technicznych. Dla mnie było to coś, w czym nie byłem zbyt dobrze zorientowany. Nigdy tak naprawdę nie uważałem się za zaawansowanego technicznie producenta. Po prostu robiłem rzeczy z własnymi pomysłami i ludziom się to podobało. Przenosząc się tutaj, zacząłem stosować bardziej usystematyzowany sposób tworzenia muzyki do mojego dźwięku, co pomogło uczynić go nieco lepszym. - wspomina. 

 

Nie od początku było jednak tak kolorowo. Artysta podkreśla, że w Europie, w tym w Berlinie, techno to establishment o bardzo mocnych fundamentach. Trochę trudniej rozbić skorupę, by dać ludziom to nowe doświadczenie. Są znacznie bardziej niezdecydowani i bardziej przywiązani do tradycyjnych brzmień. - Kiedy zobaczyli, że jestem tak nieugięty w tworzeniu muzyki i poważnie podchodzę do rzemiosła, jak oni, scena berlińska zaczęła mnie szanować jako artystę i promotora - twierdzi muzyk.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi LSDXOXO: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaką opinię LSDXOXO uważa za najcenniejszą, jaką otrzymał od fanów?
Artysta twierdzi, że najbardziej ucieszył się kiedy Iggy Pop wspomniał o nim w swojej stacji radiowej. „Jak to się dzieje?” - komentował - To naprawdę miłe, że moja muzyka jest słyszana przez takich muzyków jak Iggy Pop - zachwycał się.
Co LSDXOXO myśli o swoich modowych inspiracjach i skąd je bierze?
LSDXOXO jest zodiakalnym Bliźniakiem o introwertycznej naturze. Twierdzi, że jego strój zależy od nastroju. - Traktuję siebie jak lalkę Kena. - wyznaje - Dziś jestem punkiem. Jestem glam kolejnego dnia. To zależy tylko od mojego nastroju. Naprawdę po prostu ubieram się tak, jak czuję się w środku. Nie traktuję swojego wizerunku zbyt poważnie. Może jutro założę sukienkę, a następnego dnia wezmę luźne dżinsy i chustkę. Kto wie? - żartuje.
Czy LSDXOXO wystąpi w Polsce?
LSDXOXO wystąpi na Audioriver Festival, któy odbędzie się w Płocku w dniach 29-31 lipca 2022

Fani lubią też

Zobacz też