Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Lej Mi Pół

Lej Mi Pół

Lej Mi PółOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Lej Mi Pół to polski punkowo-metalowy zespół z Bielska-Białej. Zasłynął z pisania zabawnych, kontrowersyjnych i dość wulgarnych tekstów. Najpopularniejsza piosenka zespołu to bez wątpienia „Polibuda”. Utwór uświetniający wiele koncertów opowiada o życiu w akademiku Politechniki Śląskiej. Osiągnął aż 5 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Założyciele zespołu Lej Mi Pół mówią o nim, że to projekt niepoparty żadnymi ideami ani wytycznymi. Tworzy go trzech gości niewyznających żadnych zasad, czy raczej, jak sprostowali członkowie formacji – mających zasady słabe i rzadko przez siebie przestrzegane. Na pytanie o to, dlaczego powstał zespół Lej Mi Pół, muzycy odpowiadają „po co się pytacie?”. Chociaż jak sami twierdzą, nie słucha ich prawie nikt, zdążyli zgromadzić niemałe grono fanów. Na organizowane przez Lej Mi Pół koncerty przychodzą tłumy. Kapela grywała w klubach i na festiwalach. Ma za sobą setki występów, m.in. na Zacieraliach. Zespół współtworzą Maślak (gitara i wokal), Bułka (bas i wokal) oraz Bzzyk (perkusja). Sprawdź, kiedy grają koncerty w Twojej okolicy! Bilety na wydarzenia zamówisz też na stronie ebilet.pl.

Lej Mi Pół – koncerty

Zespół Lej Mi Pół dotarł do półfinału Antyfestu w 2014 roku, osiągnął ponad 1 000 000 wyświetleń kanału w serwisie YouTube i nagrał kilkanaście teledysków. Grupa zgromadziła wokół siebie ponad 17 tysięcy fanów na Facebooku. Bilety na występy Lej Mi Pół w Polsce rozchodzą się w błyskawicznym tempie. Kapela potrafi rozgrzać publikę do czerwoności, zapewniając okazję do doskonałej zabawy i oderwania się od codziennych zmartwień.

Lej Mi Pół w Polsce wystąpili m.in. w Zielonej Górze, Zabrzu, Krakowie i Warszawie. Każde show grupy rządzi się swoimi (spontanicznie ustanowionymi) prawami. Między zespołem a publicznością ekspresowo znika dystans. Wydarzenia stają się unikalnym miksem domówki u znajomych, klimatu letniego festiwalu czy juwenaliów.

„Łabędź”, „Klasyka gatunku”, „Młodszy brat”, „Prętem po jajach”, „Nakurwiaj salto”, „Siostra”, „Must be the qtas” czy „Bimber” to tylko część hitów, które można usłyszeć w trakcie granych przez Lej Mi Pół koncertów. Fani uwielbiają mocny przekaz tekstów i rockowo-punkowe brzmienia, co widać we frekwencji w czasie występów i tempie rozchodzenia się wejściówek.

Jakie wydarzenia na nadchodzący czas szykuje zespół Lej Mi Pół? Koncerty 2022 zaplanowane przez grupę promują najnowszy, czwarty album o enigmatycznym tytule „Wędrowny Druciarz”. Wydarzenia odbędą się w ramach trasy „Ciągnij Druta tour 2022”. „Będzie głośno, niesympatycznie, a bilety będą drogie. Mimo to przyjdź, bo co masz innego do roboty” – tak szykowane wydarzenia reklamuje Lej Mi Pół. Koncerty 2022 to doskonała okazja do usłyszenia na żywo materiału z najnowszego krążka i do spotkania z muzykami obdarzonymi wyjątkowo ciętym językiem.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Lej Mi Pół?
Zespół nagrał swoją pierwszą płytę „Skolioza odbytu” w 2012 roku. Kolejne krążki to „Fabryka męskości”, „Wszystkiego najlepszego Marian” i „Wędrowny Druciarz”. Materiał z najnowszego krążka, wydanego w tym roku, zostanie zaprezentowany na żywo podczas zaplanowanych na nadchodzące miesiące przez Lej Mi Pół koncertów.
Jaką muzykę tworzy Lej Mi Pół?
Lej Mi Pół gra mieszankę metalu, garażowego rocka i punka. Ich muzyka obfituje w absurdalne, oburzające i prześmiewcze teksty.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Lej Mi Pół?
Kapela powstała w 2012 roku w Bielsku-Białej. Od tego czasu wizytówką zespołu Lej Mi Pół stały się naszpikowane absurdalnym humorem teksty i melodie momentalnie wpadające w ucho.

Fani lubią też

Zobacz też