Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Paweł Domagała

Paweł Domagała

Paweł DomagałaSzczegółyOpisWydarzeniaPaweł Domagała - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
40 lat
data urodzenia:
19.01.1984
miejsce urodzenia:
Wrocław
dyscyplina:
aktor, piosenkarz, muzyk
social media:

Opis

Paweł Domagała to artysta, który może pochwalić się bardzo szerokim spektrum dokonań. Jest on rozpoznawalny nie tylko jako aktor, ale również piosenkarz czy kabareciarz. Domagała swoją popularność zawdzięcza jednak nie tylko niesamowitemu talentowi, ale też ponadprzeciętnej charyzmie, która doprowadziła go na sam szczyt. 

Życiorys Pawła Domagały

Paweł Domagała przyszedł na świat 19 stycznia 1984 roku we Wrocławiu. Pomimo relatywnie młodego wieku już teraz ma on na koncie wiele olbrzymich sukcesów. Choć urodził się we Wrocławiu, to jego młodzieńcze lata były ściśle związane z Radomiem. Wraz z rodziną przeprowadził się on bowiem do tego miasta niedługo po urodzeniu. To właśnie w Radomiu uczęszczał do VI Liceum Ogólnokształcącego, gdzie kształcił się na kierunku matematyczno-fizycznym. Już podczas nauki w liceum Domagała odkrywał w sobie zdolności artystyczne, które z biegiem lat ujrzały światło dzienne. Ważnym momentem w życiu Domagały były również studia w Warszawie. Paweł ukończył naukę w Akademii Teatralnej z bardzo dobrym wynikiem, a po zakończeniu studiów w pełni skupił się na swojej karierze. Już od 2002 roku działa on w branży aktorskiej, a siedem lat później rozpoczął swoją przygodę ze śpiewaniem. Najlepszym dowodem na niesamowity talent Domagały jest chociażby fakt, że posiada on własne wydawnictwo, które nazywa się Domagała&Borowiecki. 

Kariera filmowa Pawła Domagały

Choć Paweł Domagała jest wszechstronnie uzdolniony, to, jak sam podkreśla, najważniejszym elementem jego kariery jest filmografia. Domagała już jako młody chłopiec bardzo mocno interesował się pracą aktorów i jeszcze jako 18-latek zadebiutował na scenie. W 2002 roku artysta wziął udział w etiudzie szkolnej i choć nie zyskała ona olbrzymiej popularności, to była świetnym doświadczeniem dla Domagały i pomogła mu rozwinąć się w tym kierunku. Debiut na poważniejszej scenie Domagała zaliczył trzy lata później. Wówczas wziął udział w "Plebanii", a zagrana przez niego rola przypadła do gustu niemal wszystkim krytykom. Sprawiło to, że Domagała zaczął otrzymywać zaproszenia do kolejnych ról. Bardzo istotnym momentem w jego życiu był chociażby udział w "Na Dobre i Na Złe", gdzie występował jako Marek Majewski. Epizodycznie Domagała miał także okazję grać w "Świecie Według Kiepskich" czy "Barwach Szczęścia". Z biegiem lat kariera aktora rozwijała się coraz dynamiczniej. Jedną z najbardziej popularnych ról odegrał jednak dopiero w 2019 roku, kiedy to wziął udział w popularnym "Żmijowisku". W serialu tym Domagała zagrał Arka Duszyńskiego, a wykonana przez niego robota była na tyle dobra, że usłyszano o nim nie tylko w Polsce, ale też za granicą. 

Muzyczna kariera Pawła Domagały

Spora część fanów Pawła Domagały kojarzy go przede wszystkim z utworem "Weź nie pytaj". To właśnie on jest znakiem rozpoznawczym Domagały i to on przyczynił się do tak ogromnego spopularyzowania jego postaci. Singiel ten został wydany w 2018 roku i w mgnieniu oka zrobił prawdziwą furorę. Na chwilę obecną na platformie YouTube odtworzono go ponad 100 milionów razy, a ponadto zdobył on tytuł Przeboju roku 2018 RMF FM. Pomimo upływu lat piosenka "Weź nie pytaj" nie traci na popularności i stale ma prawdziwą rzeszę miłośników. Nie możemy jednak stwierdzić, że Domagała swój sukces zawdzięcza tylko jednemu utworowi. Jego popularność jest także determinowana przez takie utwory jak "Wystarczę ja", "Żmijowisko" czy "Ja tak umiem". Paweł Domagała tworzy przede wszystkim w stylu pop, jednak wyróżnia się on sporą elastycznością muzyczną. Dzięki temu jego utwory są bardzo różnorodne i atrakcyjne dla słuchaczy. Ostatnia wydana piosenka przez tego artystę to "Rafi". Na chwilę obecną jest to jego jedyny singiel w 2023 roku, jednak wiele wskazuje na to, że Domagała nie powiedział ostatniego słowa w bieżącym roku. 

Z jakich albumów znany jest Domagała?

Do chwili obecnej Domagała wydał cztery albumy studyjne. Swoją pierwszą płytę opublikował w 2016 roku. "Opowiem ci o mnie" została sprzedana w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy i była zapowiedzią dalszego rozwoju artysty. Największy sukces odniósł jednak album "1984", którego tytuł nawiązywał do roku urodzenia piosenkarza. To właśnie na nim znalazł się utwór "Weź nie pytaj". W 2020 roku Domagała wydał kolejny album i choć "Wracaj" nie odniósł aż takiego sukcesu jak poprzednik, to mimo wszystko został przyjęty przez społeczeństwo z dużym optymizmem. Swoją ostatnią płytę artysta wydał w ubiegłym roku. "Narnia", podobnie jak pozostałe krążki, także jest doskonałym dowodem na niesamowity kunszt piosenkarza. 

Wydarzenia

Paweł Domagała - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Paweł Domagała?

Miejscowości, w których Paweł Domagała wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław, Poznań, Lublin, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec.

Na jakich instrumentach gra artysta?
Paweł specjalizuje się w grze na gitarze elektrycznej.
Jak nazywa się żona Domagały?
Żona artysty to Zuzanna Grabowska.
Ile dzieci ma Paweł Domagała?
Domagała ma dwie córki - Hannę oraz Barbarę.

Fani lubią też

Zobacz też