Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Kasia Lins

Kasia Lins

Kasia LinsOpisWydarzeniaKasia Lins - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Kasia Lins jest piosenkarką i autorką tekstów, która zadebiutowała przed szerszą publicznością w 2013 roku. Artystka nie tylko śpiewa, ale także komponuje muzykę, pisze teksty utworów i gra na instrumentach - fortepianie i gitarze basowej. Związana z Universal Music Polska piosenkarka tworzy utwory w stylu popu alternatywnego, piano rocka i pop noir. 

 

Zobacz wywiad z artystką. Rozmawiał Jacek Stasiak.

 

Pierwsze kroki w muzyce i kariera na scenie

Artystka związana jest z muzyką od najmłodszych lat. Jako absolwentka Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku może pochwalić się ukończeniem klas fortepianu oraz wokalistyki. Obecnie tworzy muzykę w stylu popu alternatywnego i piano rocka, a jej inspiracją są między innymi Kurt Elling, czy Billie Holiday. Kasia Lins ma na swoim koncie występ w muzycznym show X-Factor. Piosenkarka wzięła udział w przesłuchaniach do III edycji programu.

 

Równocześnie z występami w show wokalistka pracowała nad solową płytą "Take My Tears", która ukazała się w 2013 roku. Krążek nagrano w Ocean Recording Studio w USA i wydano w międzynarodowej wytwórni Evosound. W ciągu swojej kariery muzycznej Kasia Lins była nominowana do wielu nagród, w tym do nagrody Fryderyki 2019 w dwóch kategoriach: Album Roku Pop Alternatywny oraz Autor Roku. Rok później otrzymała Nagrodę Artystyczną miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego za płytę Moja wina.

Na jakich festiwalach i koncertach występuje artystka?

Kasia Lins jest bardzo aktywna na scenie muzycznej, a fani mają wiele okazji do spotkania artystki na żywo. W przeszłości wokalistka występowała na największych scenach w Polsce, w tym na 55. KFPP w Opolu i na Open'er Festival w Gdyni. Oprócz tego śpiewała podczas trasy koncertowej "Spragnieni Lata" w 2018 roku, a rok później pojawiła się na scenie festiwalu Spring Break w Poznaniu.

 

Wokalistka podjęła ciekawą inicjatywę artystyczną podczas pandemii, gdy tradycyjna interakcja z fanami była niemożliwa. Zorganizowała internetowy spektakl muzyczny zatytułowany "Czego Dusza Pragnie", który dostępny był w sieci za darmo. Jego premiera miała miejsce w lipcu 2020 roku, a podczas występu Lins połączyła utwory z płyty "Moja wina" z elementami teatralno- filmowymi. Wraz z artystką zaśpiewali m.in. Błażej Król, czy Czesław Mozil. Show spotkało się z pozytywnym odbiorem fanów i krytyków muzycznych.

Przegląd albumów i singli Kasi Lins

Artystka wydała swój pierwszy album zatytułowany "Take My Tears" w 2013 roku, znalazły się na nim takie utwory, jak "Liar", "Don't Know Me" oraz "Yesterday". Płyta miała premierę za granicą, dlatego wszystkie piosenki nagrano w języku angielskim. Pierwszym krążkiem kierowanym na polski rynek był "Wiersz ostatni" z piosenkami "Dawno", "Dzień" oraz "Tonę". Ukazał się on w 2018 roku, a dwa lata później premierę miała płyta "Moja wina" z utworami "Morze Czerwone" i "Śniłam, że jest spokój". Kasia Lins ma na swoim koncie także krążek EP o tytule "Save Me Boy" , który wydano w 2017 roku.

Kasia Lins powraca z nowym materiałem, a raczej z… miłosnym crime story. Albumem "OMEN" wyraźnie przypieczętowuje swój wyrazisty styl, znany nam choćby z poprzedniego wydawnictwa "Moja wina", jednocześnie dając odczuć świeżość w podejściu do brzmienia i aranżu.

Zauważalne jest korzystanie z nowych środków wyrazu, zminimalizowanie warstwy instrumentalnej, a niekiedy nawet wokalna powściągliwość.

Posługując się metaforą, artystka tworzy impresje o kobiecie, jej konstrukcji, umyśle i cielesności. Bohaterka z płyty,
"stworzona z żebra" prywatnej Kasi, to kobieta mająca poczucie siły i sprawczości, ale niekiedy też lęku i obaw. Cała
historia hipnotyzuje od pierwszego do ostatniego dźwięku, nikogo nie pozostawiając obojętnym. Ta płyta nie ukrywa, że wymaga od słuchacza głębszego zaangażowania. Nie inaczej jak poprzednio, teledyski jej towarzyszące silnie bazują na wpływach filmowych. Kryminalne zagadki skrzyżowane z kinem akcji, a wszystko w mało poważnej narracji są skutecznym odciążeniem powagi tekstów. Miłość i śmierć wciąż idą ze sobą w parze.


W centrum twórczości Kasi Lins stoi kobieta, co mocno na "OMENIE" wybrzmiewa. Siłę jej przekazu docenił serwis
Spotify. Kasia Lins z okazji premiery albumu została październikową polską Ambasadorką Spotify EQUAL, czyli
globalnego programu serwisu, który ma za zadanie wsparcie kobiet i promowanie równości w przemyśle muzycznym.

 

Przy tworzeniu swoich krążków, Kasia Lins może pochwalić się współpracą z muzykami cenionymi na międzynarodowej scenie. Już na początku swojej kariery muzycznej nagrywała album "Take My Tears" wraz ze zdobywcą dwóch nagród Emmy, Nickiem Mansonem oraz perkusistą Lenny'ego Kravitza - Zoro The Drummer. Płyta wydana przez międzynarodową wytwórnię ukazała się między innymi w Japonii, Chinach, Niemczech i USA. Obecnie wokalistka współpracuje między innymi z Karolem Łakomcem, Marcinem Borsem, czy Michałem Lange.

fot. Jan Wasiuchnik

Wydarzenia

Kasia Lins - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kasia Lins?

Miejscowości, w których Kasia Lins wystąpi w najbliższym czasie: Poznań.

Jak naprawdę nazywa się Kasia Lins?
Wokalistka urodziła się 1 czerwca 1990 roku w Poznaniu.
Jakie płyty wydała Kasia Lins?
Piosenkarka ma na swoim koncie trzy solowe albumy oraz jedną składankę EP. Longplaye zatytułowane Take My Tears, Wiersz ostatni oraz Moja wina wydane zostały kolejno w latach 2013, 2018 i 2020. EP artystki Save Me Boy pochodzi z 2017 roku.
Czy Kasia Lins występowała w X-Factor?
Artystka ma za sobą występ w programie X-Factor. Piosenkarka wzięła udział w przesłuchaniach do III edycji programu, która wystartowała w 2013 roku.

Fani lubią też

Zobacz też