emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta Kasia Lins

Kasia Lins

Kasia LinsOpisWydarzeniaKasia Lins - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Kasia Lins jest piosenkarką i autorką tekstów, która zadebiutowała przed szerszą publicznością w 2013 roku. Artystka nie tylko śpiewa, ale także komponuje muzykę, pisze teksty utworów i gra na instrumentach - fortepianie i gitarze basowej. Związana z Universal Music Polska piosenkarka tworzy utwory w stylu popu alternatywnego, piano rocka i pop noir. Ma na swoim koncie trzy solowe krążki, z których ostatni "Moja winapojawił się w 2020 roku.

Pierwsze kroki w muzyce i kariera na scenie

Artystka związana jest z muzyką od najmłodszych lat. Jako absolwentka Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku może pochwalić się ukończeniem klas fortepianu oraz wokalistyki. Obecnie tworzy muzykę w stylu popu alternatywnego i piano rocka, a jej inspiracją są między innymi Kurt Elling, czy Billie Holiday. Kasia Lins ma na swoim koncie występ w muzycznym show X-Factor. Piosenkarka wzięła udział w przesłuchaniach do III edycji programu.

 

Równocześnie z występami w show wokalistka pracowała nad solową płytą "Take My Tears", która ukazała się w 2013 roku. Krążek nagrano w Ocean Recording Studio w USA i wydano w międzynarodowej wytwórni Evosound. W ciągu swojej kariery muzycznej Kasia Lins była nominowana do wielu nagród, w tym do nagrody Fryderyki 2019 w dwóch kategoriach: Album Roku Pop Alternatywny oraz Autor Roku. Rok później otrzymała Nagrodę Artystyczną miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego za płytę Moja wina.

Na jakich festiwalach i koncertach występuje artystka?

Kasia Lins jest bardzo aktywna na scenie muzycznej, a fani mają wiele okazji do spotkania artystki na żywo. W przeszłości wokalistka występowała na największych scenach w Polsce, w tym na 55. KFPP w Opolu i na Open'er Festival w Gdyni. Oprócz tego śpiewała podczas trasy koncertowej "Spragnieni Lata" w 2018 roku, a rok później pojawiła się na scenie festiwalu Spring Break w Poznaniu.

 

Wokalistka podjęła ciekawą inicjatywę artystyczną podczas pandemii, gdy tradycyjna interakcja z fanami była niemożliwa. Zorganizowała internetowy spektakl muzyczny zatytułowany "Czego Dusza Pragnie", który dostępny był w sieci za darmo. Jego premiera miała miejsce w lipcu 2020 roku, a podczas występu Lins połączyła utwory z płyty "Moja wina" z elementami teatralno- filmowymi. Wraz z artystką zaśpiewali m.in. Błażej Król, czy Czesław Mozil. Show spotkało się z pozytywnym odbiorem fanów i krytyków muzycznych.

Przegląd albumów i singli Kasi Lins

Artystka wydała swój pierwszy album zatytułowany "Take My Tears" w 2013 roku, a wśród składanki znalazły się takie utwory, jak "Liar", "Don't Know Me" oraz "Yesterday". Płyta miała premierę za granicą, dlatego wszystkie piosenki nagrano w języku angielskim. Pierwszym krążkiem kierowanym na polski rynek był "Wiersz ostatni" z piosenkami "Dawno", "Dzień" oraz "Tonę". Ukazał się on w 2018 roku, a dwa lata później premierę miała płyta "Moja wina" z utworami "Morze Czerwone" i "Śniłam, że jest spokój". Kasia Lins ma na swoim koncie także krążek EP o tytule "Save Me Boy" , który wydano w 2017 roku.

 

Przy tworzeniu swoich krążków, Kasia Lins może pochwalić się współpracą z muzykami cenionymi na międzynarodowej scenie. Już na początku swojej kariery muzycznej nagrywała album "Take My Tears" wraz ze zdobywcą dwóch nagród Emmy, Nickiem Mansonem oraz perkusistą Lenny'ego Kravitza - Zoro The Drummer. Płyta wydana przez międzynarodową wytwórnię ukazała się między innymi w Japonii, Chinach, Niemczech i USA. Obecnie wokalistka współpracuje między innymi z Karolem Łakomcem, Marcinem Borsem, czy Michałem Lange. Ostatnie albumy wydała wspólnie z Universal Music Polska.

Wydarzenia

Kasia Lins - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kasia Lins?

Miejscowości, w których Kasia Lins wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław, Warszawa, Łódź.

Jak naprawdę nazywa się Kasia Lins?
Wokalistka urodziła się 1 czerwca 1990 roku w Poznaniu.
Jakie płyty wydała Kasia Lins?
Piosenkarka ma na swoim koncie trzy solowe albumy oraz jedną składankę EP. Longplaye zatytułowane Take My Tears, Wiersz ostatni oraz Moja wina wydane zostały kolejno w latach 2013, 2018 i 2020. EP artystki Save Me Boy pochodzi z 2017 roku.
Czy Kasia Lins występowała w X-Factor?
Artystka ma za sobą występ w programie X-Factor. Piosenkarka wzięła udział w przesłuchaniach do III edycji programu, która wystartowała w 2013 roku.

Fani lubią też

Zobacz też