Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka

Mrozu

MrozuSzczegółyOpisWydarzeniaMrozu - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
37 lat
data urodzenia:
22.07.1986
miejsce urodzenia:
Wrocław
dyscyplina:
piosenkarz, producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów
social media:

Opis

Mrozu (Łukasz Mróz) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów, urodzony 22 lipca 1986 roku we Wrocławiu. Jest piosenkarzem, autorem tekstów, kompozytorem oraz producentem muzycznym. Mrozu doskonale gra na gitarze oraz instrumentach klawiszowych, a jego specjalizacją jest muzyka pop, soul oraz r&b. Poważna kariera muzyczna Łukasza rozpoczęła się w okolicach 2004 roku. Już w pierwszych latach jego profesjonalnej działalności można było się spodziewać, że artysta zdoła się przebić do czołówki polskiej muzyki pop. Pierwszy album studyjny wydał w 2009 roku. Nosił on nazwę "Miliony monet" i w krótkim czasie podbił serca fanów w wielu zakątkach Polski. 

Mrozu - krótka historia

Mrozu z muzyką jest związany od wielu długich lat i nikogo to nie dziwi. Na początku swojej przygody próbował sił w musicalach, lecz z czasem postawił na karierę piosenkarza, co wyszło mu na dobre. Błyskawicznie zyskał sympatię ze strony najbardziej wymagających słuchaczy i wydawał coraz to popularniejsze albumy. Jedną z najbardziej znanych piosenek Łukasza jest singiel "Miliony monet", chociaż w późniejszych latach swojej przygody z muzyką wydał wiele kolejnych interesujących numerów. Mrozu jest związany z takimi wydawnictwami muzycznymi, jak: Pink Crow Records, Gorgo Music, Universal Music Polska oraz Kayax. Publiczność mogła go z kolei podziwiać m.in. w takich miastach, jak: Kielce, Suwałki, Warszawa, Płock, Koszalin, Olsztyn, Szczecin, Bielsko-Biała, Wrocław, Gdańsk, Łódź, Częstochowa, Toruń, Kraków czy też Katowice.

Mrozu - dotychczasowy dorobek muzyczny

To idealny moment, aby krótko przestudiować dotychczasowy dorobek muzyczny wyjątkowego artysty o ksywce Mrozu. Piosenkarz wydał do tej pory następujące albumy:

  • "Miliony monet",
  • "Vabank",
  • "Rollercoaster",
  • "Zew",
  • "Aura",
  • "Złote bloki".

Oczywiście to zaledwie początek jego bogatego dorobku, ponieważ na szczególne uznanie zasługują znane i cenione utwory, wśród których wypada wyróżnić takie kawałki, jak: "Globalnie", "Rollercoaster", "Miliony monet", "1000 m nad ziemią", "Jak nie my to kto", "Nic do stracenia", "Poza logiką", "Nieśmiertelni", "Szerokie wody", "Napad", "Aura", "Złoto", "Galacticos", "Za daleko", "Supermoce" oraz "Dym". Mrozu bierze również czynny udział w nietuzinkowym projekcie o nazwie Męskie Granie. 

Mrozu - powiązani artyści i współpraca

Godne odnotowania jest to, że Mrozu nie stroni od współprac z innymi artystami, dlatego też na swoim koncie ma wiele wspólnych występów oraz numerów z czołowymi artystami i grupami z Polski. W tej grupie znaleźli się przede wszystkim: Waldemar Kasta, Tomson, Sound'n'Grace, Jan-Rapowanie, Vito Bambino, Igo, Ras, Jarecki, Molesta Ewenement, MaRina, EastWest Rockers, White House czy też Bob One.

Mrozu - najważniejsze nagrody muzyczne

Warto jeszcze wspomnieć o kilku najważniejszych nagrodach muzycznych Łukasza, które udało mu się zapisać na swoim koncie w trakcie wieloletniej kariery na scenie pop, r&b oraz soul. Najbardziej prestiżowe tytuły to z całą pewnością:

  • nagroda Viva Comet 2010 za Debiut Roku,
  • nagroda Eska Music Awards 2014 dla Najlepszego Artysty oraz za Najlepsze Video,
  • Fryderyk 2023 za Album Roku Pop, dla Najlepszego Artysty, dla Autora Roku, dla Producenta Roku oraz za Utwór Roku.

Jak widać jest się czym pochwalić, ale nie oznacza to, że Mrozu zamierza spocząć na laurach, ponieważ przed tym wyjątkowym artystą jeszcze wiele wspaniałych projektów i muzycznych przygód. 

Wydarzenia

Mrozu - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Mrozu?

Miejscowości, w których Mrozu wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Baranowo, Olsztyn.

Kiedy urodził się Mrozu?
Mrozu, a właściwie Łukasz Mróż, urodzony 22 lipca 1986 roku we Wrocławiu, jest polskim piosenkarzem, producentem muzycznym oraz autorem tekstów.
Jaką muzykę tworzy Mrozu?
Mrozu tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak pop, r&b oraz soul.
Jaki pierwszy album wydał Mrozu?
Pierwszym albumem artysty jest "Miliony monet", którego premiera miała miejsce 27 kwietnia 2009 roku. Piosenka "Miliony monet" z albumu była nominowana do nagród VIVA Comet oraz Eska Music Award.
Z jakimi artystami współpracował Mrozu?
Mrozu współpracował z takimi artystami jak Molesta Ewenement, K.A.S.T.A, Wice Wersa, Natural Dread Killaz, Jamal czy White House.
Czy Mrozu występował w telewizji?
Mrozu wystąpił w 2010 roku w jedenastej edycji programu rozrywkowego TVN "Taniec z gwiazdami".

Fani lubią też

Zobacz też