Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Kuba Badach

Kuba Badach

Kuba BadachSzczegółyOpisWydarzeniaKuba Badach - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
47 lat
data urodzenia:
24.08.1976
miejsce urodzenia:
Krasnystaw
dyscyplina:
muzyk, kompozytor, wokalista
social media:

Opis

Kuba Badach to urodzony w 1976 roku w Krasnymstawie polski muzyk, kompozytor, wokalista, aranżer i producent muzyczny. Jest też wokalistą w zespołach Poluzjanci, i The Globetrotters. Prowadzi także solową działalność artystyczną.

Kuba Badach online

Już 30 września o 17:00 odbędzie się koncert  online Kuba Badach&Mabaso, który nagrany został 13 sierpnia w warszawskiej sali prób Źle i Tanio. Stream poniżej.

 

 

Kuba Badach jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej. Podczas studiów brał udział w wielu projektach muzycznych. Współpracował w tym czasie z Katarzyną Gärtner czy Robertem Jansonem, z którym nagrał dwa albumy studyjne: Trzeci wymiar i Nowy świat. Utwór „Małe szczęścia” z płyty Trzeci wymiar został przebojem 30 Ton Lista w telewizyjnej Dwójce. Koncerty Kuby Badacha cieszą się nieustannie dużą popularnością.

 

Zainteresowanie do muzyki przejawiło się u niego bardzo wcześnie. Mając 5 lat, zaśpiewał i zagrał w zamojskim amfiteatrze piosenkę The Beatles „Blackbird”. W 1988 roku nagrał płytę pt. Gwiazdkowe Cuda z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. Uczył się w klasie fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Zamościu. 

Kuba Badach i zespół Poluzjanci

W 1995 razem z kolegami założył zespół Polucjanci, grający muzykę z pogranicza pop rocku, funky i jazzu. Z czasem zmienili nazwę na Poluzjanci. Nagrali i wydali trzy płyty: Tak po prostu, Druga płyta (2010) i Trzy metry ponad ziemią (2011). W 2002 zaprezentowali się w klubie „Baggot Inn” w West Greenwich Village na Manhattanie, a 8 czerwca razem z Kayah zagrali koncerty poświęcone Andrzejowi Zausze w sali Avery Fisher Hall w Lincoln Center.

 

 

 

 

Wydarzenia

Kuba Badach - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kuba Badach?

Miejscowości, w których Kuba Badach wystąpi w najbliższym czasie: Kraków, Wrocław, Katowice.

Skąd pochodzi Kuba Badach?
Kuba Badach urodził się 24 sierpnia 1976 roku w Krasnystawie. Jest synem Tadeusza Badacha-byłego posła SLD. W wieku 5-ciu lat zasśpiewał i zagrał w zamojskim amfiteatrze piosenkę zespołu The Beatles "Blackbird" W 1998 roku nagrał swoją pierwszą płytę pod tytułem "Gwiazdkowe Cuda" z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza, oraz Jacka Cygana.
W jakich zespołach Kuba Badach był wokalistą?
Kuba Badach, poza prowadzeniem solowej działalności, jest wokalistą w zespole Poluzjanci (od 1995 roku) a od 1999 roku-zespołu The Globetrotters. Pierwszy z nich tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak pop rock, funk i jazz. Nagrali i wydali trzy albumy studyjen "Tak po prostu", "Druga płyta" i "Trzy metry pod ziemią". Zespół The Globetrotters ma na swoim koncie cztery albumy studyjne - "Stay in Neverland", "Fairy tales of the treest", "Both Sides" i "Stop! Don't Talk"
Jak rozpoczęła się kariera solowa Kuby Badacha?
W 2009 roku powstał album poświęcony pamięci Andrzeja Zauchy pod tytułem Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny. Pod koniec stycznia 2013 roku album otrzymał status złotej płyty. Kuba Badach swój pierwszy, autorski album wydał 5 października 2017 roku przez wytwórnię Agora. Utworem promującym album, był singiel "Życie".
Na jakiej uczelni studiował Kuba Badach?
Kuba Badach rozpoczął swoją edukację w 1996 roku na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej. Uczelnie ukończył w grudniu 2000 roku. Podczas studiów brał udział w wielu różnych projektach muzycznych. Współpracował wtedy z Katarzyną Gärtner oraz Robertem Jansonem, z którym nagrał dwa albumy studyjne - "Trzeci Wymiar" i "Nowy Świat"
Na jakich festiwalach występował Kuba Badach?
Kuba Badach, wraz z zespołem występował na takich wydarzeniach jak Bojo Jazz Festival, który odbywa się na Węgrzech, na Festiwalu Jazzowym w Kuwejcie, czy World Etno Fest w Słowacji. Wielokrotnie występował na Letnim Festiwalu Jazzowym w Piwnicy pod Baranami.

Fani lubią też

Zobacz też