Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Robert Skiera

Robert Skiera

Robert SkieraOpisWydarzeniaRobert Skiera - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Robert Skiera jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Alicji Palety-Bugaj oraz kameralistyki Barbary Halskiej.

 

W uczelni pracował jako adiunkt w Katedrze Fortepianu oraz w klasie kameralistyki, współpracując też z klasą Piotra Palecznego. Wykładał na Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie naucza w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Józefa Elsnera, współpracując m.in. z klasą wokalną Marii Olkisz i Jacka Laszczkowskiego.

 

Prowadził zajęcia w ramach międzynarodowych kursów interpretacji muzycznej w Nowym Sączu. Jako solista i kameralista występuje na koncertach i festiwalach w kraju i za granicą. 

Koncerty Roberta Skiery 

Koncerty Roberta Skiery można było usłyszeć wiele razy na estradzie Filharmonii Narodowej w Warszawie. Współpracuje ze znanymi aktorami i muzykami polskimi, m.in. wystąpił wraz ze światowej sławy polskim skrzypkiem Mariuszem Patyrą w mediolańskim Teatro Dal Verne.

 

Stworzył wiele nagrań między innymi dla Programu 2 Polskiego Radia oraz dla Telewizji Polskiej. Występował jako solista z orkiestrami kameralnymi, a także wykonywał partie fortepianowe w utworach orkiestrowych (m.in. pod dyr. Dietricha Fischer-Dieskau). Jego repertuar zawiera utwory od Bacha do Bartóka. Nakładem firmy Acte Préalable ukazała się jego płyta z utworami solowymi Fryderyka Chopina.

 

Uwaga: Organizator Koncertów Chopinowskich zastrzega sobie prawo do zmiany pianisty i programu

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Robert Skiera - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Robert Skiera?

Miejscowości, w których Robert Skiera wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też