Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Karolina Czarnecka

Karolina Czarnecka

Karolina CzarneckaOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Karolina Czarnecka to urodzona w 1989 roku polska aktorka, wokalistka, autorka tekstów oraz performerka. Skończyła Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku i Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Została między innymi laureatką nagrody specjalnej 17. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Pamiętajmy o Osieckiej.

Rozwój kariery Karoliny Czarneckiej 

Jej kariera nabrała tempa w 2014 roku dzięki interpretacji utworu Hera, Koka, Hasz, LSD który wykonała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Piosenka wzbudziła duże zainteresowanie, co odzwierciedlały liczby na Youtubie: utwór odtworzono ponad 1,5 mln razy w ciągu tygodnia.

 

Korzystając z zainteresowania zebrała ponad 36 tys. zł, które przeznaczyła na stworzenie teledysku do utworu „Hera, Koka, Hasz, LSD, który pojawił się latem 2014 roku. 19 sierpnia na sklepowe półki trafił jej debiutancki minialbum Córka.

 

Karolina Czarnecka nie kończy swojej działalności artystycznej na muzyce. Należy do warszawskiej grupy teatralno-kabaretowej Pożar w Burdelu, z którego wyłonił się jego kobiecy odłam Żelazne Waginy.  Od 2017 roku należy do żeńskiej zespołu Gang Śródmieście. W 2018 roku pojawiła się jej solowa płyta pt. Solarium 2.0. Koncert Karoliny Czarneckiej można było podziwiać również podczas Męskiego Grania 2019, którego była gwiazdą. 

 

Artystkę można było też zobaczyć w produkcji telewizyjnej. W 2016 roku wystąpiła w filmie #WszystkoGra w reżyserii Agnieszki Glińskiej.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Ralf Lotys, CC-BY-4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też