Newsletter

shared.category-mega-menu.onTime

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Maciej Pawlak

Maciej Pawlak

Maciej PawlakOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Maciej Pawlak to aktor teatralny i wokalista musicalowy, który w 2008 roku zadebiutował na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego główną rolą w musicalu "Pinokio". Od tamtej pory jego kariera nabrała jeszcze większych rumieńców. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Początki kariery

Maciej Pawlak jest absolwentem Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, gdzie studiował na wydziale wokalno-aktorskim. To właśnie tam obrał on specjalizację musical na kierunku wokalistyka, za który odebrał dyplom z wyróżnieniem. Co więcej, aktor jest także absolwentem Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie studiował organizację produkcji filmowej i telewizyjnej.

Kariera teatralna i musicalowa

Ze sceną Maciej Pawlak był związany od początków swojej kariery. Występował m.in. w Gliwickim Teatrze Muzycznym w spektaklach takich jak "Dźwięki Muzyki", "Rodzina Addamsów", "High School Musical", "Tarzan", "Footloose", "The Beatles and Queen", "Hair", "Kot w butach" oraz w spektaklu tanecznym "I Have a Dream". To jednak jeszcze nie wszystko. Artysta związał się także z Teatrem Rozrywki, w którym zagrał m.in. główną rolę w musicalu "Our House". Natomiast w krakowskim Teatrze Variété, aktor wcielił się w rolę partnera "Legalnej Blondynki". Równocześnie był on także związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku,  Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Teatrem Syrena oraz Teatrem Rozrywki w Chorzowie.

Dalsze losy

Aktor w dalszym ciągu występuje na scenie. Można go był podziwiać m.in. w roli Kacpra w "Rapsodii z Demonem" z muzyką zespołu Queen, którą wystawiano w warszawskim Teatrze Rampa. Kolejnymi udanymi musicalami, w którym wystąpił Maciej Pawlak były także "Jesus Christ Superstar" oraz rola Carlosa w "Kobiety na skraju załamania nerwowego". Ponadto artysta występuje po całej Polsce, grając małe, kameralne koncerty z orkiestrą. W jego repertuarze znalazły się głównie największe hity filmowe i musicalowe.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakim musicalu zadebiutował Maciej Pawlak?
Po raz pierwszy na scenie aktor wystąpił w 2008 roku w musicalu "Pinokio" na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego, gdzie zagrał tytułową rolę.
Gdzie Maciej Pawlak uczył się aktorstwa?
Maciej Pawlak studiował na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, którą ukończył z wyróżnieniem. Ponadto jest on również absolwentem Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn