Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo

Maciej Pawlak

Maciej PawlakOpisWydarzeniaMaciej Pawlak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Maciej Pawlak to polski aktor teatralny i wokalista musicalowy. Występujący głównie na deskach teatru, od niedawna zajmuje się również tworzeniem muzyki. Jak mu z tym idzie?

Kim jest Maciej Pawlak?

Maciej Pawlak to aktor młodego pokolenia, który z wykształcenia jest również muzykiem. Nic więc dziwnego, że początki jego kariery są związane ze sceną musicalową. W 2008 roku zadebiutował bowiem na scenie rolą w musicalu pod tytułem "Pinokio" w reżyserii R. Czubaczyńskiego i W. Korcza, którego premiera odbyła się na scenie Teatru Muzycznym w Gliwicach. Jego debiut okazał się ogromnym sukcesem, co zaowocowało kolejnymi angażami.

Wkrótce potem wystąpił więc w innych produkcjach Gliwickiego Teatru Muzycznego, a m.in. in w musicalu "High School Musical on stage", "Hair", "Kot w butach", "Tarzan" oraz muzycznym przedstawieniu "The Beatles & Queen". Ponadto wcielił się również w rolę Rolfa Gruber w musicalu "Dźwięki Muzyki" oraz wystąpił jako Lucas Beineke w "Rodzinie Addamsów". Dzięki tym rolom zaczął się spełniać jako wokalista musicalowy, a jego kariera nabrała rozpędu.

Dalsze sukcesy na scenie teatralnej

Związany przez lata z Gliwickim Teatrem Muzycznym po latach podjął decyzję o rozpoczęciu współpracy z innymi instytucjami. I tak oto nawiązał współpracę z Teatrem Rozrywki, w którym otrzymał główną rolę w musicalu "Our House", gdzie zagrał Maksa Pollacka. Dużym sukcesem okazała się dla niego także kreacja Emmetta Forresta w sztuce "Legalna Blondynka" wystawionej na deskach krakowskiego Teatru Variété. Najsilniej związał się jednak ze sceną Teatru Rampa w Warszawie. To właśnie tam dostał on m.in. angaż do "Rapsodii z Demonem", gdzie wcielił się w postać Kacpra.

Ponadto wystąpił tam również w kontrowersyjnej rock-operze pod tytułem "Jesus Christ Superstar", gdzie zagrał Piotra. Krytycy najbardziej docenili go natomiast za rolę Carlosa w musicalu "Kobiety na skraju załamania nerwowego", będącego musicalową adaptacją jednego z filmów P. Almodóvara. OC więcej, można było go również oglądać na deskach Teatru Syrena, Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Sam został natomiast managerem firmy Broadway, z którą koncertuje z repertuarem musicalowym pnie tylko w kraju, ale i za granicą.

Maciej Pawlak: kariera muzyczna

Mimo iż jest on kojarzony głównie ze sceną teatralną i musicalami – Maciej ma na koncie również wiele innych sukcesów muzycznych. Jego przygoda z muzyką zaczęła się już w dzieciństwie, kiedy rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach. Po jej ukończeniu związał się natomiast z Państwową Szkołą Muzyczną w Gliwicach, gdzie nauczył się m.in. gry na saksofonie. Następnie został studentem Uniwersytetu Śląskiego, gdzie na Wydziale Radia i Telewizji studiował specjalizację związaną z organizacją produkcji filmowej i telewizyjnej.

Jego przygoda z muzyką nie skończyła się jednak na szkole muzycznej i musicalach. W 2010 roku artysta wziął bowiem udział w projekcie zatytułowanym "Band 2010: Song for Europe" w którym wystąpił, jako wokalista oraz grając na saksofonie i pianinie. Wielokrotnie występował również na scenie jako wokalista – w tym m.in. jako gość cyklu "Dusza śpiewa" w łódzkim Teatrze Muzycznym. W 2021 roku ukazał się natomiast jego debiutancki album "Posyłka".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Maciej Pawlak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Maciej Pawlak?

Miejscowości, w których Maciej Pawlak wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Czym zajmuje się Maciej Pawlak?
Maciej Pawlak jest polskim aktorem – głównie teatralnym i musicalowym, a z wykształcenia także muzykiem i pedagogiem
Kiedy Maciej Pawlak zadebiutował na polskiej scenie muzycznej?
Wielkim debiutem aktorsko-wokalnym Macieja Pawlaka była rola w musicalu "Pinokio", którego premiera odbyła się w 2008 roku.
Skąd jest Maciej Pawlak?
Aktor pochodzi z Gliwic, gdzie również zadebiutował na scenie teatralnej.
Na jakim instrumencie gra Maciej Pawlak?
Artysta gra na saksofonie – ukończył bowiem w Gliwicach Państwową Szkołę Muzyczną o tej specjalizacji. Ponadto bardzo dobrze gra on również na pianinie.
Jakie studia ukończył Maciej Pawlak?
Artysta studiował na Uniwersytecie Śląskim, a dokładniej mówiąc na Wydziale Radia i Telewizji, gdzie ukończył organizację produkcji filmowej i telewizyjnej.

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso