Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Lady Pank

Lady Pank

Lady PankOpisWydarzeniaLady Pank - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Lady Pank  to polski zespół rockowy założony w 1981 w Warszawie przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka.

40-lecie zespołu Lady Pank

Koncerty 2021 są okazją, aby razem z zespołem świętować ich 40. urodziny. Z tej okazji zespół przygotował wyjątkową odsłonę swojego przeboju Kryzysowa Narzeczona. Stream poniżej.

 

 

Zespół wydał ponad 20 płyt i dziesiątki przebojów, m.in. „Mniej niż zero”, „Wciąż bardziej obcy”, „Kryzysowa narzeczona”. Nazwa grupy pochodzi od tytułu pierwszego nagrania „Mała Lady Punk” (z nieco zmienioną pisownią).

Pierwszy koncert Lady Pank 

Pierwszy oficjalny koncert Lady Pank zespół zagrał w czteroosobowym składzie (Jan Borysewicz – wokal, gitara; Edmund Stasiak – gitara; Paweł „Kawka” Mielczarek – gitara basowa; Andrzej Polak – perkusja) 14 sierpnia 1982 roku z okazji otwarcia studenckiego klubu Park mieszczącego się w Warszawie.

 

Od 2004 roku szeregi formacji zasilają także: Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz. Koncerty Lady Pank to prawie dwugodzinna lawina przebojów, eksplozja energii, niepowtarzalne brzmienie gitary Jana Borysewicza i charyzmatyczny wokal Panasewicza.

35-lecie zespoły Lady Pank

W 2016 roku zespół Lady Pank wyruszył w trasę z okazji 35-lecia. Z tej okazji też pojawił się album Miłość i władza, do którego teksty zostały stworzone przez Bogdana OlewiczaWojciecha Byrskiego. Płyta była promowana przez utwór „Miłość”, do którego nakręcono teledysk, w którym wystąpiła Olga Bołądź. Utwór w szybkim tempie zdobył popularność w sieci. 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
LADY PANK - MTV UNPLUGGED

LADY PANK - MTV UNPLUGGED

24.03-05.11.2023

Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdańsk/Sopot i inne

Juwenalia Krakowskie 2023

Juwenalia Krakowskie 2023

17-20.05.2023

Kraków

Lady Pank - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Lady Pank?

Miejscowości, w których Lady Pank wystąpi w najbliższym czasie: Lublin, Bielsko-Biała, Toruń, Łódź, Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk/Sopot, Kraków, Warszawa, Wrocław, Szczecin.

Kiedy Lady Pank wystąpi w Szczecinie?
Lady Pank wystąpi w Szczecinie 14 sierpnia w ramach koncertów Lato w Plenerze (Kino Kosmos)
Kiedy Lady Pank wystąpi w Warszawie?
Lady Pank wystąpi w Warszawie 17 lipca w ramach koncertów Lato w Plenerze (Letnia Scena Progresji / Rejs)
Kiedy powstał zespół Lady Pank?
Lady Pank jest polskim zespołem muzycznym, założonym w 1981 roku we Wrocławiu przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Zespół jest jednym z najpopularniejszych zespołów w historii polskiego rocka.
Kto wchodzi w obecny skład zespołu Lady Pank?
Obecnymi członkami zespołu są Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Kuba Jabłoński oraz Krzysztof Kieliszkiewicz.
Kiedy miał miejsce pierwszy koncert zespołu Lady Pank?
Po raz pierwszy zespół Lady Pank zadebiutował na scenie w sierpniu 1982 roku w warszawskim klubie Park. W tamtych czasach zespół składał się z Jana Borysewicza, Edmunda Stasiaka, Pawła Mielczarka i Andrzeja Polaka (w tym składzie zespół zagrał 5 koncertów).
Jaki był pierwszy album, wydany przez zespół Lady Pank?
Pierwszym, studyjnym albumem zespołu był "Lady Pank". Jego premiera przypada na datę 20 czerwca 1983 roku. Płyta uważana jest za jedną z najważniejszych w historii polskiego rocka. Wydawnictwo zostało sprzedane w milionowym nakładzie, a sama płyta uzyskało status złotej.
Jaki jest ostatni utwór zespołu Lady Pank?
Ostatnim utworem zespołu Lady Pank jest utwór pod tytułem "Niepoprawni", którego premiera miała miejsce 22 marca 2019 roku. Utwór promował album "Ballady", który jest zbiorem najwybitniejszych utworów zespołu obecnego na polskiej scenie od ponad 30 lat.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn