Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Ania Rusowicz

Ania Rusowicz

Ania RusowiczSzczegółyOpisWydarzeniaAnia Rusowicz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
41 lat
data urodzenia:
28.03.1983
dyscyplina:
Piosenkarka popowa, soulowa, bluesowa i big-beat
social media:

Opis

Ania Rusowicz  to polska wokalistka, córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy - małżeństwa gwiazd polskiego bigbitu. Artystka nie tylko śpiewem, ale też brzmieniem swojej kapeli nawiązuje do lat 60. Z początku upodobała sobie polski bigbit, z czasem napisała bardziej "międzynarodowe" piosenki sięgające do estetyki psychodelicznego bluesrocka. Jest nazywana "zakręconą hipiską" czy "najbarwniejszym dzieckiem-kwiatem ostatnich lat”.

Płyty Ani Rusowicz 

Ania Rusowicz urodziła się w 1983 roku, a gdy miała siedem lat, jej matka zginęła w wypadku samochodowym. Zanim rozpoczęła solową karierę, Ania Rusowicz w latach 2005-2007 śpiewała w zespole Dezire, z którym nagrała płytę "Pięć smaków”. Miała jeszcze zespół IKA, ale prawdziwe granie zaczęło się dla niej od solowego występu na festiwalu w Opolu w 2011 roku. Wykonywała tam piosenki swojej matki Ady Rusowicz.

 

Kilka miesięcy później ukazała się płyta "Mój big-bit", na której znalazły się pół na pół autorskie piosenki i przeróbki utworów śpiewanych przez Adę Rusowicz w latach 60. i 70. Wtedy, na początku solowej kariery Ani Rusowicz, jej podobieństwo do matki było uderzające. Nie chodzi tylko o głos, który dostała razem z genami. Młoda wokalistka świadomie ubierała się i malowała podobnie, nawet jej ruch sceniczny do złudzenia przypominał to, co robiła na scenie Ada Rusowicz. Jednak szybko po pierwszej płycie przyszły pomysły na drugą. Tu już nie miało być bigbitu, co przecież byłoby pewnym strzałem, tym bardziej że w 2012 roku za debiutancką płytę Rusowicz zebrała cztery Fryderyki, nagrody polskiego przemysłu muzycznego.

 

W 2013 roku ukazał się drugi album Ani Rusowicz - tym razem zawierający wyłącznie premierowe piosenki. Producentem płyty został Piotr "Emade" Waglewski, kochający stare brzmienia, ale z trochę innej bajki niż bigbit. Rzeczywiście płyta Rusowicz okazała się ostrzejsza od debiutu. Bardziej psychodeliczna i bluesowa. Obecnie występuje również w projekcie Nixes.

Koncerty Ani Rusowicz 

Koncerty Ani Rusowicz to duża dawka pozytywnej energii. Artystkę można było usłyszeć na żywo między innymi na Festiwalu Naturalnie Mazury Music & More w Węgorzewie. 

 

 

Wydarzenia

Ania Rusowicz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Ania Rusowicz?

Miejscowości, w których Ania Rusowicz wystąpi w najbliższym czasie: Jarocin, Olsztyn, Kraków.

Kiedy urodziła się Anna Rusowicz?
Anna Rusowicz, urodzona 28 marca 1983 jest polską piosenkarką oraz czterokrotną laureatką nagrody Fryderyka, oraz Superjedynki.
W jakich zespołach grała Ania Rusowicz?
Pierwszym zespołem, z którym współpracowała Anna Rusowicz, był zespół Dezire. Jej uczestnictwo w zespole trwało od 2005 do 2007 roku, była tam wokalistką. Od 2009 do 2011 była wokalistką zespołu IKA, który założyła z mężem, Hubertem Gasiulem. W 2017 roku założyła własny zespół niXes.
Jak rozpoczęła się kariera Ani Rusowicz?
Już w trakcie studiów Ania zaczęła zajmować się muzyką. Podczas współpracy z zespołem Dezire wzięła udział w koncercie Piosenka dla Europy 2006, który był krajowymi eliminacjami do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji. Zaprezentowali tam piosenkę "Good girl", dzięki której zajęli 4. miejsce.
Jaki był pierwszy solowy album Ani Rusowicz?
Pierwszym albumem, stworzonym przez artystkę był "Mój Big-Bit", który swoją premierę miał 21 października 2011 roku. Utworem promującym album była "Ślepa miłość". Płyta osiągnęła 12. miejsce listy OliS oraz uzyskała status złotej płyty.
Czy Ania Rusowicz występowała na Przystanku Woodstock?
Czy Ania Rusowicz występowała na Przystanku Woodstock? Ania Rusowicz brała udział na festiwalu Woodstock w 2015 roku. Podczas tego wydarzenia przedstawiała covery gwiazd z lat 60. i 70. między innymi Led Zeppelin, Jefferson Airplane czy Deep Purple. Piosenki w jej wykonaniu można usłyszeć na wydanym w grudniu 2015 roku albumie koncertowym pod tytułem "Flower Power"

Fani lubią też

Zobacz też