Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Jakub Sasak

Jakub Sasak

Sprawdź wydarzenia
Jakub SasakSzczegółyOpisWydarzeniaJakub Sasak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
30 lat
data urodzenia:
16.03.1994
dyscyplina:
Aktor teatralny, serialowy i filmowy
social media:

Opis

Jakub Sasak jest polskim aktorem telewizyjnym, filmowym i teatralnym. Urodził się w 1994 roku. Studiował na Wydziale Aktorskim w warszawskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego. W 2018 roku obronił dyplom i ukończył studia. Jest znany głównie z jest z pierwszoplanowych ról w serialu "Stulecie winnych" emitowanym na kanale TVP1. Zagrał w nich w 2019 roku Damiana Winnego. Zagrał także w dwóch sezonach serialu "Przyjaciółki" w 2021 roku. Wcielił się w nim w rolę Sajmona. W tym samym roku podjął także pracę na planie filmowym serialu telewizyjnego "Papiery na szczęście". Można go zobaczyć na kanale TVN 7. Jakub Sasak zagrał w nim Adama Kowalczyka.  W 2022 zadebiutował na scenie Teatru Ateneum w przedstawieniu "Dzień świra" Marka Koterskiego w reż. Piotra Ratajczaka. Od sezonu 2022/23 w zespole Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie.    

Kariera aktorska

Jakub Sasak grał w kilku serialach:

 • "W głębi lasu" (2020),
 • "Mały Zgon" (2020) jako Kajetan,
 • "Przyjaciółki" (2021) jako Sajmon,
 • "Papiery na szczęście" (od 2021 roku) jako Adam Kowalczyk,
 • "Dziewczyna i kosmonauta" (serial ma zostać wyemitowany w 2023 roku). 

Aktor zagrał także role w różnorodnych filmach:

 • "Głód" (2016) jako chłopak,
 • "Ostatnia szansa" (2017) jako Piotr,
 • "Zgoda" (2017) jako Janek,
 • "Planeta Singli 2" (2018) jako kurier,
 • "Wonder Girls" (2018) jako Kuba,
 • "Ikar. Legenda Mietka Kosza" (2019) jako postać o pseudonimie "Czarny",
 • "Śmierć Zygielbojma" (2021) jako asystent,
 • "Pod wiatr" (2022) jako Michał,
 • "Nic mnie w tobie nie przeraża" (2022) jako Zeusa oraz przewodnik chóru ptaków.

Role gościnne, jakie odegrał Jakub Sasak to:

 • Iwo w "Leśniczówce" (2018),
 • pomocnik drukarza, Franek w "Drogach wolności" (2018),
 • Adam Santorski w "Ojcu Mateuszu" (2008 rok, odcinek 262 sezon 20),
 • Damian w wieku od 19 do 31 lat w "Stuleciu Winnych" (2019 rok, 5 odcinków w sezonie pierwszym: 6-9 oraz 11),
 • Jakub Dunaj w "Kruku" (2018 rok, 2 odcinki sezonu drugiego: 5-6). 

Za swoje role filmowe i serialowe nie otrzymał na razie żadnej nominacji ani nagrody. Zbiera jednak wiele pozytywnych opinii za swoją grę aktorką nie tylko w filmach i serialach, ale także w spektaklach teatralnych.

Teatr

Jakub Sasak wielokrotnie pojawiał się na deskach teatru. Pierwszy raz pojawił się na scenie w 2016 roku, gdy zagrał postać Fabia w spektaklu "Księżniczka na opak wywrócona" autorstwa Pedro Calderona de la Barcy w PWST w Krakowie. W 2017 roku zagrał w dwóch spektaklach:

 • "Opowieści Lasku Wiedeńskiego" autorstwa Odona von Horvatha jako Oskar/Konferansjer (pierwszy raz w PWST w Krakowie, drugi raz w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach),
 • "Iwona, księżniczka Burgunda" autorstwa Witolda Gombrowicza (różne role w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu).

W 2018 roku pojawił się ponownie na scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Tym razem zagrał postać Walerego w "Świętoszku" Moliere'a. W 2019 roku zagrał w dwóch kolejnych sztukach teatralnych:

 • "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" autorstwa Toma Schulmana jako Charlie Dalton w OCH-Teatr w Warszawie,
 • "Polskie rymowanki albo ceremonie" autorstwa Andrzeja Błażewicza w różnych rolach w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. 

Brał udział także w wystawianiu sztuki "Polskie rymowanki albo ceremonie" w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Odpowiadał wtedy za opracowanie muzyczne. 

 

Jakub Sasak występował także w Teatrze Radia Polskiego. Pojawił się w nim dwukrotnie. Pierwszy raz w 2018 roku, gdy zagrał różne role w spektaklu "Poeci są wyczuleni na zapach siarki". Jest to słuchowisko o Zbigniewie Herbercie oraz opowieść o Polsce, Europie oraz czułości i pamięci. Drugi raz pojawił się w Teatrze Polskiego Radia w 2020 roku. Zagrał wtedy różne role w sztuce Jarosława Mikołajewskiego pt. "Wyjście w wiadomym celu do drugiego pokoju". 

 

W teatrze aktor pojawia się na scenie m.in. z Izabelą Kuną, Aleksandrem Sosińskim, Marcinem Stępniakiem, Agatą Różycką oraz Wojciechem Malajkatem. 

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Teatru Ateneum.

 

 

Zobacz też: Borys Szyc, Radosław Pazura, Anna Mucha, Zofia Zborowska, Łukasz Nowicki, Katarzyna Grabowska, Małgorzata Foremniak, Anna Cieślak, Magdalena Zawadzka, Szymon Bobrowski, Ewa Złotowska, Adam Cywka, Mariusz Czajka, Anna Korcz, Anna Sroka-Hryń, Krzysztof Rymszewicz, Milena Staszuk, Krystian Kukułka, Maria Tyszkiewicz, Dariusz Wieteska,

 

Wydarzenia

Jakub Sasak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jakub Sasak?

Miejscowości, w których Jakub Sasak wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kraków, Katowice.

Kiedy Jakub Sasak ma urodziny?
Aktor przyjmuje życzenia urodzinowe 16 marca.
Czy Jakuba Sasaka można zobaczyć w serialach na Netflixie?
Tak, aktora można zobaczyć w produkcjach Netflixa. W 2022 roku Jakub Sasak zagrał w komedii romantycznej zatytułowanej "Pod wiatr". Wcielił się w niej w rolę Michała. Zagrał także w serialu kryminalnym "W głębi lasu", w którym grał m.in. z Grzegorzem Damięckim, Agnieszką Grochowską, Hubertem Miłkowskim oraz Wiktorią Filus.
Z jakich filmów i seriali znany jest Jakub Sasak?
Aktor jest znany przede wszystkim z ról w "Przyjaciółkach", "Planecie Singli 2", "W głębi lasu", "Stulecie Winnych", "Papiery na szczęście" oraz "Ikar. Legenda Mietka Kosza".
Jakie są najlepiej oceniane role Jakuba Sasaka?
Aktor zyskał najlepsze oceny za role Adama Kowalczyka w serialu "Papiery na szczęście" oraz Michała w filmie "Pod wiatr".
Z kim Jakub Sasak najczęściej występuje w produkcjach filmowych i serialowych?
Aktor najczęściej pracuje z Piotrem Głowackim, Katarzyną Wajdą, Urszulą Grabowską, Mariuszem Bonaszewskim, Jackiem Komanem, Adamem Cywką, Markiem Pysiem, Przemysławem Bluszczem, Mirosławem Haniszewskim, Eugeniuszem Malinowskim, Mateuszem Janickim oraz Marią Dębską.

Fani lubią też

Zobacz też