Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Artysta Magdalena Lamparska

Magdalena Lamparska

Magdalena Lamparska SzczegółyOpisWydarzeniaMagdalena Lamparska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
36 lat
data urodzenia:
06.01.1988
miejsce urodzenia:
Słupsk
dyscyplina:
Aktorka filmowa, serialowa, teatralna i dubbingowa
social media:

Opis

Magdalena Lamparska, a właściciele Magdalena Anna Lamparska urodziła się 6 stycznia 1988 roku w Słupsku. Jest ona niezwykle wszechstronną polską aktorką, która sławę zdobyła zarówno, w branży filmowej, teatralnej, jak i telewizyjnej.

Magdalena Lamparska - rozwój oraz początki kariery

Po ukończeniu II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku, nastoletnia wówczas Magdalena Lamparska odkryła swoje powołanie. Doskonale zdawała sobie sprawę z tego, jakie cele przyświecają jej życiu i co pragnie robić w przyszłości. Udała się wówczas na Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Uczelnia ta odegrała istotną rolę w późniejszej karierze młodej aktorki. W młodości Lamparska była także jedną z członkiń słupskiego chóru „Fantazja”. Jako chórzystka trzykrotnie zdobyła Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a capella w Bydgoszczy.

 

Warto również zaznaczyć, iż jako dwudziestokilkuletnia kobieta Magdalena Lamparska pracowała jako modelka. Jest to fakt, o którym wie niewiele osób, jednak odegrał jedną z istotniejszych ról w jej życiu oraz pozwolił jeszcze bardziej się otworzyć i nabrać odwagi i dystansu, co jest tak ważne w karierze aktorskiej.

Dalsza kariera oraz jej rozwój u Magdaleny Lamparskiej

Kariera Magdaleny Lamparskiej zaczęła rozwijać się w szybkim tempie, a sama aktorka zdobywała coraz to większe zainteresowanie na polskim rynku filmowym i teatralnym. W roku 2007 zadebiutowała swoją pierwszą rolą w produkcji filmowej Michała Kwiecińskiego pod tytułem "Jutro idziemy do kina". Na przestrzeni lat od roku 2008 do roku 2009 Lamparska występowała również w polskim serialu komediowym, noszącym tytuł "39 i pół" w reżyserii Justyny Pawlak. Do jednych z jej najgłośniejszych ról należy rola Olgi w produkcji Blanki Lipińskiej pod tytułem "365 dni", jak również w jej następnych częściach, czyli "365 dni: Ten dzień" oraz "Kolejne 365 dni".

Magdalena Lamparska - filmografia

Magdalena Lamparska zagrała w kilkudziesięciu produkcjach filmowych, jednak ogromną sławę przyniosła jej przede wszystkim rola Olgi w filmie "365 dni: Ten dzień". Wystąpiła także w następujących produkcjach:

 • "Jutro idziemy do kina"
 • "Tylko nie teraz"
 • "39 i pół"
 • "Zero"
 • "Możesz być kim chcesz?"
 • "Na dobre i na złe"
 • "Hotel 52"
 • "Ojciec Mateusz"
 • "Sałatka z bakłażana"
 • "O mnie się nie martw"
 • "Jak pokochałam gangstera"
 • "Banksterzy"
 • "W rytmie serca"

Magdalena Lamparska - role teatralne

Magdalena Lamparska to nie tylko słynna aktorka filmowa. Dała się również poznać na scenie teatralnej, występując w kilku spektaklach. Możemy do nich zaliczyć przede wszystkim:

 • 2008: "Betlejem polskie", Teatr Nowy w Słupsku (jako Anioł ludowy)
 • 2009–2013: "Balladyna", Teatr Narodowy w Warszawie (jako Alina)
 • 2013: "Ślub doskonały", Teatr Kwadrat w Warszawie (jako Julie)
 • 2013: "Berek czyli upiór w moherze", Teatr Kwadrat w Warszawie (jako Małgorzata)

 

Zobacz też: Katarzyna Warnke, Wiktor Zborowski, Maciej Radel, Joanna Koroniewska, Zdzisław Wardejn, Wojciech Zieliński, Janusz Józefowicz, Marta Chodorowska, Grażyna Wolszczak, Joanna Moro, Ludmiła Warzecha, Michalina Łabacz, Paulina Chruściel, Krystian Kukułka, Krzysztof Dracz, Zbigniew Konopka, Marta Ścisłowicz, Kajra Kajrowicz, Paweł Burczyk, Kamila Kamińska,

 

Wydarzenia

Magdalena Lamparska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Magdalena Lamparska ?

Miejscowości, w których Magdalena Lamparska wystąpi w najbliższym czasie: Poznań, Warszawa, Białystok, Kraków, Lublin, Katowice, Bielany Wrocławskie, Pruszków, Zawiercie, Radom.

W jakich produkcjach Magdalena Lamparska udzieliła dubbingu?
Magdalena Lamparska udzieliła polskiego dubbingu w filmach i kreskówkach takich, jak "Victoria znaczy zwycięstwo", "Brygada" oraz "SpongeBob Kanciastoporty".
Jakie nagrody w przeciągu swojej kariery zdobyła Magdalena Lamparska?
Za swoją twórczość Magdalena Lamparska otrzymała kilka prestiżowych nagród. Została odznaczona między innymi takimi wyróżnieniami, jak Główna Nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów Ewenement, Miejski Coroczny Kwazar Młodych Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku dla najlepszej aktorki, Wyróżnienie za główną rolę żeńską w filmie "Tylko nie teraz" czy Główna Nagroda za najlepszą rolę kobiecą w tejże produkcji filmowej.
Co wiemy o życiu prywatnym Magdaleny Lamparskiej?
Media oraz witryny internetowe nie podają zbyt wielu informacji na temat życia prywatnego aktorki. Wiemy jedynie, że Lamparska jest żoną Bartka Osumka - słynnego polskiego podróżnika. W roku 2017 po raz pierwszy została matką Mili Magdaleny, a w 2022 roku przyszła na świat kolejna jej pociecha - syn Tymoteusz.
Jakie sporty lubi uprawiać Magdalena Lamparska?
Jedną z głównych pasji Magdaleny Lamparskiej jest aktywność fizyczna. Jeśli chodzi o uprawiane sporty, w kręgu jej zainteresowań leży między innymi taniec salsa, ale także lekkoatletyka, pływanie, siatkówka, a nawet narciarstwo.
W jakich językach obcych porozumiewa się Magdalena Lamparska?
Magdalena Lamparska zna trzy języki obce: angielski, niemiecki oraz rosyjski.
Jakiego wzrostu jest Magdalena Lamparska?
Aktorka zaliczana jest do grona dość wysokich kobiet i mierzy 175 cm wzrostu. Wzrost ten pozwolił jej nawet pracować przez jakiś czas w modelingu.
W jakich reklamach wystąpiła Magdalena Lamparska?
Magdalena Lamparska występowała nie tylko w filmach, serialach i spektaklach teatralnych, ale również w reklamach. Została twarzą między innymi sieci telekomunikacyjnej Plus, a także kampanii społecznej Fundacji Rak'n'Roll noszącej tytuł "To nie ja".

Fani lubią też

Zobacz też