Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Queen

Queen SzczegółyOpisWydarzeniaQueen - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Londyn, Wielka Brytania
członkowie:
Brian May, Roger Taylor
dyscyplina:
zespół art rockowy, glam rockowy
byli członkowie:
Freddie Mercury, John Deacon
social media:

Opis

Początki zespołu Queen wiążą się z grupą grającą psychodelicznego rocka - „Smile”. Po odejściu jej lidera, gitarzysta Brian May oraz Roger Taylor przyjęli do składu Freddiego Mercury'ego i basistę Johna Deacona. Przez pierwsze dwa lata dużo ćwiczyli i występowali podczas niewielkich imprez.

Debiutancka płyta Queen

W 1973 roku wydali debiutancką płytę „Queen”. Płyta, zawierająca muzykę metalową przeszła bez echa. Zyskali jednak popularność występem w programie telewizyjnym „Top of the Pops”, wykonując piosenkę „Seven Seas of Rhye”. Dlatego też album „Queen II” uplasował się wysoko na brytyjskich listach przebojów. Po jego wydaniu, Queen wyjechali na swoje pierwsze amerykańskie tournée, supportując zespół „Mott the Hoople”. Pod koniec roku 1974 ukazała się płyta „Sheer Heart Attack”, ale prawdziwym przełomem był wydany rok później „A Night at the Opera” z legendarnym singlem „Bohemian Rhapsody”. Nagrywanie utworu trwało trzy tygodnie. Utrzymywał się na 1. miejscu brytyjskich list przebojów przez dziewięć miesięcy. Kolejne płyty Queen były równie udane - „News of the World” z piosenką „We Are the Champions” oraz „Jazz” z utworem „Bicycle Race”.

Płyta The Game

W lata 80. wkroczyli z płytą „The Game”, gdzie znalazła się między innymi piosenka „Another One Bites the Dust”. Był to pierwszy album Queen, który zdobył szczyt amerykańskich list przebojów. Później ich popularność zaczęła spadać, dlatego koncertowali głównie w Ameryce Południowej, Azji i Afryce, czyli na kontynentach omijanych przez większość zespołów rockowych. Powrócili na szczyt w 1985 roku, występując na koncercie charytatywnym Live Aid. Późniejsze albumy: „A Kind of Magic”, „The Miracle” oraz „Innuendo” odniosły ogromny sukces, jednak tylko w krajach europejskich. Działalność zespołu została przerwana przez śmierć Freddiego Mercury'ego w 1991 roku.

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Polska

Wydarzenia

Queen - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Queen ?

Miejscowości, w których Queen wystąpi w najbliższym czasie: Sopot, Szczecin, Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Rybnik, Pszczyna, Gniezno, Poznań, Wrocław, Bielsko-Biała, Gorzów Wielkopolski, Łódź, Toruń, Rzeszów, Zabrze.

Fani lubią też

Zobacz też