Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Adrianna Borek

Adrianna Borek

Sprawdź wydarzenia
Adrianna Borek SzczegółyOpisWydarzeniaAdrianna Borek - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
42 lata
data urodzenia:
10.07.1982
miejsce urodzenia:
Krosno
dyscyplina:
Artystka kabaretowa
social media:

Opis

Adrianna Borek to polska aktorka kabaretowa i teatralna wywodząca się z zielonogórskiego środowiska kabaretowego. Obecnie razem z Tomaszem Marciniakiem i Kamilem Pirógiem współtworzy Kabaret Nowaki, utrzymujący się od kilku lat w ścisłej polskiej czołówce. Urodzona 10 lipca 1982 roku w Krośnie, karierę sceniczną rozpoczęła w 2007 roku, dołączając do Kabaretu Babeczki z Rodzynkiem. Na swoim koncie posiada też epizodyczną rolę filmową w produkcji “Zamknięci w celuloidzie” w reżyserii legendy polskiego kabaretu, Władysława Sikory. Z wykształcenia jest animatorem kultury, a studia w tym zakresie ukończyła w kuźni rodzimych kabaretów, Zielonej Górze. Aktorka jest aktywna w mediach społecznościowych, a jej konto na Instagramie śledzi ponad 14 tysięcy użytkowników.

Adrianna Borek - kabaret

Kariera kabaretowa Adrianny Borek rozpoczęła się wraz z dołączeniem do formacji Babeczki z Rodzynkiem. Pierwsze sceniczne szlify zdobywała na deskach Klubu Gęba w Zielonej Górze, podobnie jak wielu innych polskich artystów kabaretowych. Od 2007 roku związana jest z Kabaretem Nowaki, którego jest współzałożycielką. Jest laureatką wielu branżowych wyróżnień i nagród, w tym Honorowego Wyróżnienia za kabaretową indywidualność na XXX Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry w roku 2009, Nagrody Indywidualnej za najlepszą żeńską kreację aktorską na X Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej Debeściak w Dąbrowie Górniczej czy statuetki IceMole za najlepszą rolę żeńską na I Flying Mole Festival 2009 w Zielonej Górze. 

Adrianna Borek - wydarzenia

Adrianna Borek jest osobą niezwykle pracowitą: w swojej karierze pojawiła się na setkach wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych. Występuje czy to solowo, czy to w ramach projektów Kabaret Babeczki z Rodzynkiem oraz Kabaret Nowaki. Z tą ostatnią grupą występowała w całej Polsce, między innymi z programami “Śmieszny Patrol”, “Za granicą żartu”. Coroczną tradycją stał się też udział Nowaków w Polskiej Nocy Kabaretowej, satyrycznym festiwalu odwiedzającym wszystkie największe miasta naszego kraju. Do podobnych wydarzeń biletowanych można także zaliczyć Kabaretowy Dobry Wieczór z Kabaretem Skeczów Męczących, Kabaretem K2 czy Igorem Kwiatkowskim.

 

Adrianna Borek sprawdza się także jako konferansjerka. Prowadziła wiele wydarzeń kulturalnych, w tym Świętokrzyską Galę Kabaretową w latach 2013 i 2015.

Źródło zdjęcia: TVP/PAP

Wydarzenia

Adrianna Borek - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Adrianna Borek ?

Miejscowości, w których Adrianna Borek wystąpi w najbliższym czasie: Poznań, Legnica, Jelenia Góra, Świebodzin, Rawicz, Sosnowiec, Zawiercie, Tarnów, Dębica, Płock, Rokietnica, Bełchatów, Kraków, Rybnik.

W jakich wydarzeniach wzięła udział Adrianna Borek?
Adrianna Borek występowała w kabarecie Babeczki z Rodzynkiem, obecnie należy do Kabaretu Nowaki. Artystka ma również na swoim koncie epizodyczną rolę w komedii filmowej “Zamknięci w celuloidzie” w reżyserii legendy polskiego kabaretu, Władysława Sikory znanego głównie za Kabaretu Potem.
Kiedy zaczęła się kariera Adrianny Borek?
Jak wielu artystów w branży kabaretowej, Adrianna Borek pierwsze szlify zdobywała w zielonogórskim Klubie Gęba. Kariera Adrianny Borek zaczęła się na dobre z chwilą dołączenia do Kabaretu Babeczki z Rodzynkiem.

Fani lubią też

Zobacz też