Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Natalia Przybysz

Natalia Przybysz

Natalia PrzybyszSzczegółyOpisWydarzeniaNatalia Przybysz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
40 lat
data urodzenia:
01.09.1983
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Piosenkarka (pop, R&B, soul, rock i blues) oraz autorka tekstów
social media:

Opis

Natalia Przybysz to jeden z najciekawszych kobiecych głosów na rodzimej scenie muzycznej, ale także kompozytorka i autorka tekstów. Dała się poznać w roku 2001, kiedy to wraz z siostrą Pauliną zadebiutowały współtworząc Sistars. Po zakończeniu działalności zespołu, Natalia skupiła się na solowej karierze i poszukiwaniach własnej artystycznej drogi.

Natalia Przybysz kariera

Rok 2011 okazał się przełomowy w karierze artystki. To właśnie wtedy, w 50 rocznicę debiutu artystycznego Janis Joplin, powstał wyjątkowy projekt koncertowy „Kozmic Blues”. Ten w założeniu jednorazowy występ został tak ciepło przyjęty, że Natalia postanowiła przekłuć go w całą trasę, która okazała się ogromnym sukcesem. Naturalną więc konsekwencją było pójście o krok dalej i nagranie albumu „Kozmic Blues”, którym Natalia Przybysz składa hołd jednej z największych legend muzyki. Na płycie znalazło się 12 interpretacji utworów charyzmatycznej wokalistki.

 

„Przyjaźń z Joplin” pchnęła Natalię w kierunku pogranicza bluesa, soulu, jazzu i funku, zakorzenionych w amerykańskiej tradycji starych, ciepłych, motownowskich brzmień i vintage’owych instrumentów. Pod wpływem tych inspiracji w 2014 roku powstał „Prąd”. To z tego albumu pochodzą takie utwory jak: „Miód” czy „Nazywam się niebo”. Płyta pokryła się platyną i został nagrodzony dwoma Fryderykami.

 

 

W 2017 roku światło dzienne ujrzał album „Światło nocne”. Na płycie znalazły się takie utwory jak: tytułowe „Światło nocne”, „Dzieci malarzy”, „Świat wewnętrzny” i „Przez sen”. Za tę płytę Natalia Przybysz otrzymała Fryderyka w kategorii Najlepszy Album POP. 

 

„Jak malować ogień” to trzecia solowa, autorska płyta Natalii Przybysz, która ukazała się w październiku 2019. Materiał jest naturalną konsekwencją i rozwinięciem brzmień i kompozycji, które ukazały się na poprzednich albumach „Prąd” i „Światło nocne”. Znajdziemy tutaj ciepło brzmiącego bluesa, soul i jazz, żywe instrumenty i jak zawsze wyjątkowe i mądre teksty. 

 

W 2016 roku Natalia Przybysz stała się ikoną ruchu na rzecz praw kobiet w Polsce, udzielając kontrowersyjnego wywiadu dla „Wysokich Obcasów”, w którym przełamała tabu mówienia o aborcji. W 2017 roku pojawił się kolejny album artystki zatytułowany „Światło Nocne”. W 2019 roku na sklepowe półki trafiła jej kolejna płyta "Jak Malować Ogień". Koncerty Natalii Przybysz cieszą się bardzo dużą popularnością. Artystka przekazuje swojej publiczności cały wachlarz emocji.

 

 

Natalia Przybysz - media:

 

Facebook: https://www.facebook.com/NataliaPrzybyszOfficial/
Instagram: https://www.instagram.com/natalia_przybysz_official/
Spotify: https://spoti.fi/2Zzcupk

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Wytwórni Kayax

Wydarzenia

Natalia Przybysz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Natalia Przybysz?

Miejscowości, w których Natalia Przybysz wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia, Baranowo, Olsztyn, Częstochowa, Gdańsk, Toruń, Lublin, Kraków, Warszawa, Szczecin, Wrocław, Gdańsk/Sopot.

Kiedy urodziła się Natalia Przybysz?
Natalia Przybysz, urodzona 1 września 1983 w Warszawie jest polską piosenkarką i autorką tekstów. Przede wszystkim znana jest z występów w zespole Sistars, którego była współzałożycielką.
Kiedy powstała grupa Sistars?
Grupa Sistars powstała w 2001 roku, wykonuje muzykę z pogranicza gatunków takich jak : pop, funky, hip-hop oraz rock. Pierwszym albumem zespołu był "Siła sióstr", który ukazał się w 2003 roku.
Kiedy Natalia Przybysz rozpoczęła solową działalność artystyczną?
Początki solowej działalności miały miejsce w 2006 roku. Pierwszy album nagrała w duecie z producentem Envee. Album "Maupka Comes Home" ukazał się w 2008 roku nakładem wytwórni Galapagos Music.
Czy Natalia Przybysz prowadzi jakąś działalność pozamuzyczną?
Natalia Przybysz w 2009 roku została ambasadorką kampanii "Stop Malarii" organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych i społecznych. w 2013 roku uczestniczyła w akcji Greenpeace Polska pod tytułem "Adoptuj Pszczołę".
Jaki jest ostatni album wydany przez Natalię Przybysz?
Ostatnim solowym albumem Natalii Przybysz jest "Jak malować ogień". Wydawnictwo ukazało się 25 paździenika 2019 roku. Album zostałnominowany do nagrody Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku-Pop.

Fani lubią też

Zobacz też