Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Mikromusic

Mikromusic

Sprawdź wydarzenia
MikromusicSzczegółyOpisWydarzeniaMikromusic - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Wrocław
dyscyplina:
Zespół popowy, jazzowy i trip hop
social media:

Opis

Mikromusic to zespół, który jest doceniany przez niemal wszystkich fanów nowoczesnych brzmień. Jeżeli lubisz kreatywne piosenki, które wyróżniają się na tle standardowych numerów, to zapoznanie się z twórczością kapeli jest absolutnie obligatoryjne. Specjalizuje się ona w trip hopie, jednak w jej kawałkach można znaleźć także liczne jazzowe oraz popowe nawiązania. 

Zobacz wywiad z Mikromusic

 

Mikromusic - krótka historia

Mikormusic został założony w 2002 roku we Wrocławiu. Choć pierwsze lata jego działalności nie były zbyt łatwe, to z biegiem czasu zyskiwał on coraz większą popularność i renomę. Głównymi pomysłodawcami utworzenia Mikromusic byli Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński. To właśnie oni w głównej mierze przyczynili się nie tylko do założenia zespołu, ale także do jego spopularyzowania. Mikromusic jest znany przede wszystkim z tego, że doszedł do finału opolskich "Debiutów" w 2008 roku, co przyniosło mu sporą popularność i przyczyniło się do dalszego rozwoju. Zespół ten bierze udział na wielu festiwalach i koncertuje w różnych zakątkach Polski. Sama kapela określa swoją twórczość jako avant art pop, sugerując równocześnie, że chce stawiać na innowacyjność i grać muzykę, która nie jest zbyt popularna w naszym kraju. W przeciągu ponad 20 lat swojej działalności Mikromusic wydał aż siedem albumów studyjnych i wiele wskazuje na to, że nie zamierza się zatrzymywać. W najbliższym czasie Mikromusic planuje bowiem kolejne głośne premiery. 

Kto wchodzi w skład Mikromusic?

Główną twarzą Mikromusic po dziś dzień pozostaje Natalia Grosiak. Działa ona z zespołem od samego początku jego działalności i to w dużej mierze dzięki niej osiągnął on tak duży sukces. Natalia odpowiada nie tylko za kwestie wokalne, ale również za grę na gitarze. Na gitarze gra również jej wierny współpracownik Dawid Korbaczyński. Od samego początku duet ten świetnie się uzupełnia i tworzy absolutnie fenomenalne piosenki. Z biegiem lat skład Mikromusic coraz mocniej się jednak powiększał i zapraszano do niego kolejne utalentowane osoby. W chwili obecnej w skład kapeli wchodzi aż siedmiu artystów, a szczególnie istotną rolę - oprócz wcześniej wspomnianej dwójki - pełni Robert Szydło, który odpowiada za grę na gitarze basowej. W Mikromusic nie brakuje również trębaczy oraz osób specjalizujących się w grze na instrumentach klawiszowych. Ważną częścią tego projektu jest też Łukasz Sobolak, którego domeną jest gra na perkusji. Osobą odpowiedzialną za realizację dźwięku jest z kolei Piotr Pluta. 

Jakie albumy wydał Mikromusic?

Swój pierwszy album Mikromusic wydał w 2006 roku. Nazywał się on tak samo jak zespół i w szybkim tempie zaskarbił sobie sympatię wielu osób, jednak prawdziwy rozkwit popularności Mikromusic nastąpił w 2008 roku, kiedy to zespół wydał "Sennik". Płyta ta była utrzymana w zupełnie innym stylu niż jej poprzednik, aczkolwiek na koniec zrobiła jeszcze lepsze wrażenie. Sam zespół podkreśla, że w jego rozwoju kluczową rolę odegrał rok 2013 i wydanie albumu "Piękny koniec". Sprzedał się on w naprawdę dużej ilości egzemplarzy, a po jego premierze o Mikromusic usłyszało wielu fanów ciekawych brzmień. Jedną z wizytówek tej kapeli jest także płyta "Tak mi się nie chce". Stanowi ona zbiór wszystkich najważniejszych utworów zespołu, dlatego też chętnie sprzedaje się po dziś dzień. Ostatni oficjalny album zespołu został wydany w czasach pandemicznych, w 2020 roku. Wiele wskazuje jednak na to, że "Kraksa" nie jest ostatnim słowem kapeli i niebawem powinna nas ona zaskoczyć kolejnymi głośnymi premierami. 

Najpopularniejsze piosenki Mikromusic

Swój pierwszy poważny singiel Mikromusic wydał w 2005 roku. "Dobrze jest" zostało odebrane przez społeczeństwo z dużym optymizmem, a nowoczesne spojrzenie całego zespołu na muzykę sprawiło, że numer ten zaczęto traktować jako zapowiedź narodzin wielkiego zespołu. I tak stało się w rzeczywistości. W kolejnych latach Mikromusic wydawał kolejne świetne piosenki, które wyprzedzały polskie trendy. "Sennik", "Słonecznik" czy "Niemiłość" to tylko niektóre z utworów, które wpłynęły na olbrzymią popularność tego zespołu. Wiele pozytywnych recenzji zebrały także numery, które znalazły się na płycie "Piękny koniec". Szczególnie mocno doceniono "Takiego chłopaka" oraz "Sopot", które trafiły w gusta niemal wszystkich słuchaczy lubiących emocjonalne utwory. Ostatnią piosenką wydaną przez Mikromusic była "Winna", która stanowiła część płyty "Kraksa". W chwili obecnej Mikromusic zamroził swoją działalność i od dość dawna nie wypuszcza kolejnych piosenek, aczkolwiek wkrótce możemy oczekiwać na duży i głośny powrót. 

Wydarzenia

Mikromusic - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Mikromusic?

Miejscowości, w których Mikromusic wystąpi w najbliższym czasie: Wejherowo, Gdynia, Wrocław.

W jakim wydawnictwie ukazały się płyty Mikromusic?
Każdy album studyjny zespołu powstał we współpracy z inną wytwórnią muzyczną. Były to kolejno: Polskie Radio, Rockers Publishing, Adapter, EMI Music Poland, Warner Music Poland, Agora, Micro Management.
Co studiowała wokalistka i autorka tekstów, Natalia Grosiak?
Natalia Grosiak chodziła do szkoły muzycznej (gra na skrzypcach), a następnie ukończyła studia na wydziałach prawa i filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.
Czy Mikromusic to jedyny projekt muzyczny, który tworzy Natalia Grosiak?
Nie. Do 2014 r. jednocześnie działała w ramach grupy Digit All Love. Podczas Red Bull Music Academy w Melbourne zaczęła pracę z Fernandą Cardoso z Brazylii. Razem artystki stworzyły zespół o nazwie Herbatta. W 2009 r. w Brazylii ukazała się ich wspólna płyta.
Którzy z członków grupy najczęściej podejmuje się różnych współprac z innymi zespołami?
Robert Szydło bardzo aktywnie działa jako kompozytor, producent, realizator dźwięku i gitarzysta basowy. Od lat należy do Wolnej Grupy Bukowina, współpracował m.in. z Krzysztofem Kiljańskim, Krystyną Prońko, Mieczysławem Szcześniakiem, Tatianą Okupnik czy zespołem Stare Dobre Małżeństwo.

Fani lubią też

Zobacz też