Mikromusic

Mikromusic

Mikromusic to zespół już od 20 lat obecny na polskiej scenie muzycznej. Ich twórczość, jak określają członkowie zespołu to avant art pop, otwarty na nowe poszukiwania muzyczne i wpływy jazzu, folku w wersji słowiańskiej i elektroniki oraz trip hopu. W 2016 r. i w 2018 r. r. zespół był nominowany do zdobycia najważniejszej polskiej nagrody muzycznej - Fryderyków. W 202 r. Mikromusic zdobyło statuetkę za album w kategorii muzyka poetycka. Mikromusic od lat utrzymuje się w czołówce polskiej muzyki, a ich koncerty przyciągają licznych fanów.

Historia zespołu Mikromusic

Natalia Grosiak - wokalistka i autorka tekstów i Dawid Korbaczyński (gitara) po raz pierwszy spotkali się w 1999 r., podczas warsztatów bluesowych organizowanych w Bolesławcu. Trzy lata później regularnie zaczęli występować z piosenkami w klubie Niebo. Od czasu, gdy zdobyli nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie występują pod nazwą Mikromusic, która ma najlepiej oddawać charakter ich twórczości. Po dotarciu do finałów sekcji Debiuty podczas festiwalu w Opolu, kariera w 2004 r., kariera grypy nabrała tempa. W 2006. ukazał się ich pierwszy album o nazwie Mikromusic. Płyta stanowiła mieszankę trip hopu z jazzem i funkiem. W debiutanckim krążku pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer i Sambor Dudziński. W tym czasie, wraz z rozwojem artystycznym i rosnącą popularnością, skład grupy uległ powiększeniu. Do zespołu dołączyli:

 

  • Robert Szydło - gitara basowa,
  • Łukasz Sobolak - perkusja,
  • Adam Lepka - trąbka,
  • Robert Jarmużek - instrumenty klawiszowe,
  • Piotr Pluta - realizator dźwięku.

Albumy studyjne

Grupa ma na swoim koncie 7 albumów studyjnych. Po debiucie z Mikromusic przyszła kolej na "Sennik" z 2008 r. Tytułowa piosenka porusza tematykę snów, ten motyw wraca także w "Kołysance Karolinki". Druga płyta była bardziej melodyjna, mniej zaś w niej elementów elektronicznych. Dwa lata później, w 2010 r. ukazał się album "SOVA", który w większym stopniu eksploruje obszar jazzu, z domieszką folku i psychodeliki. To z tej płyty pochodzi popularny, melodyjny singiel "Niemiłość" czy kontrowersyjny "Szkodnik".

 

W 2013 r. zespół Mikromusic powrócił z krążkiem "Piękny koniec". Wiele utworów z tego albumu było pisanych z myślą o wydaniu solowej płyty Natalii Grosiak, stąd jego odmienność od wcześniejszych wydań - o wiele bliżej mu do rockowych brzmień niż do jazzu. W warstwie tekstowej, album to lekkie i przekorne rozmyślania o końcu: życia, miłości i świata. Na krążku znalazły się m.in. takie utwory jak "Takiego chłopaka" czy "Pod włos". 2015 to rok w którym ukazał się album "Matka i żony", pełen niebanalnych, głębokich rozważań w tekstach. Warto wspomnieć, ze większość piosenek trafiła do ścieżki dźwiękowej filmu "Chemia".

 

Po upływie kolejnych dwóch lata ukazała się płyta Tak mi się nie che, pełna onirycznych melodii, idealnie pasujących do delikatnego, lecz zmysłowego głosu wokalistki, śmielej sięgająca po elektronikę. Najnowszy album to wydana w 2020 r. "Kraksa", pełna muzycznych nawiązań do lat 80. i 90. i melancholijnych tekstów o miłości - nie tylko romantycznej, lecz innych jej odcieniach, do siebie, do przyjaciół, toksycznej czy odchodzącej (jak w przypadku tytułowej "Kraksy" - tak bowiem nazywał się pies Natalii Grosiak).

Koncerty Mikromusic

Zespół Mikromusic słynie ze świetnych koncertów, w trakcie których muzycy nawiązują kontakt z widownią. Regularnie występują w salach koncertowych i klubach na terenie całej Polski. Zespół występował na największych polskich festiwalach, jak m.in. Open'er czy Orange Warsaw Festiwal, a także Opolskie Debiuty i Top Trendy. Formacja wystąpi też na Brasswood Fest vol. 0,2, który odbdzie się 6 sierpnia w sopockiej Operze Leśnej

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Mikromusic: Mateusz Pospieszalski, Skubas, L.U.C., Wojciech Waglewski,

 

Mikromusic - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Mikromusic wystąpi w: Baranowie
  • Każdy album studyjny zespołu powstał we współpracy z inną wytwórnią muzyczną. Były to kolejno: Polskie Radio, Rockers Publishing, Adapter, EMI Music Poland, Warner Music Poland, Agora, Micro Management.
  • Natalia Grosiak chodziła do szkoły muzycznej (gra na skrzypcach), a następnie ukończyła studia na wydziałach prawa i filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.
  • Nie. Do 2014 r. jednocześnie działała w ramach grupy Digit All Love. Podczas Red Bull Music Academy w Melbourne zaczęła pracę z Fernandą Cardoso z Brazylii. Razem artystki stworzyły zespół o nazwie Herbatta. W 2009 r. w Brazylii ukazała się ich wspólna płyta.
  • Robert Szydło bardzo aktywnie działa jako kompozytor, producent, realizator dźwięku i gitarzysta basowy. Od lat należy do Wolnej Grupy Bukowina, współpracował m.in. z Krzysztofem Kiljańskim, Krystyną Prońko, Mieczysławem Szcześniakiem, Tatianą Okupnik czy zespołem Stare Dobre Małżeństwo.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Mikromusic
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Mikromusic BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Baranowo
sprawdzanie dostępności
od 80 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Baranowo
07.07.2023
piątek, 16:30
Best Western Hotel Edison
sprawdzanie dostępności
od 65 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Baranowo
08.07.2023
sprawdzanie dostępności
od 65 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/