Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskakswopener-festivaldawid-podsiadlovan-gogh
Home Artysta Marta Chodorowska

Marta Chodorowska

Marta ChodorowskaSzczegółyOpisWydarzeniaMarta Chodorowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
42 lata
data urodzenia:
01.11.1981
miejsce urodzenia:
Sztum
dyscyplina:
aktorka
social media:

Opis

Marta Chodorowska to ceniona i znana aktorka młodego pokolenia. Pochodząca z małej miejscowości artystka szybko zdobyła rozgłos i popularność świata sztuki. Jak wyglądały jej pierwsze kroki w świecie artystycznym? Czy jest szczęśliwa także w życiu prywatnym? Przyjrzyjmy się popularnej aktorce z bliska.

Marta Chodorowska i jej historia

Rodzinnym miastem Marty Chodorowskiej jest Sztum, gdzie urodziła się i wychowała. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Iławie. Następnie uczęszczała do policealnego Lart Studio w Krakowie. W 2005 roku znana aktorka ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. 

 

Swoje życie prywatne Marta Chodorowska bardzo mocno oddziela od wiadomości mediów i opinii publicznej. Aktorka wzięła potajemny ślub z właścicielem dużej agencji reklamowej, z którym związana była od wielu, długich lat. Para doczekała się potomstwa. 

Dorobek artystyczny Marty Chodorowskiej

Swój debiut aktorski Marta Chodorowska odbyła w filmie Powiedz to, Gabi, wcielając się w główną rolę.

Marta Chodorowska grywa także w wielu spektaklach, na deskach różnorodnych teatrów. Jej doskonałą grę aktorską oglądać mogliśmy m.in. w Teatrze Narodowym, w którym aktorka miała także swój debiut teatralny, biorąc udział w spektaklu 2 maja. Marta Chodorowska grała także w Teatrze Kamienica. Tam wystąpiła m.in. w roli Anny, w spektaklu Testament cnotliwego rozpustnika. Oprócz tego Marta Chodorowska współpracuje z innymi, znakomitymi teatrami Warszawskimi, takimi jak: Stara ProchOFFnia, Studio Teatralne KOŁO, Syrena. Gościnnie aktorka grała także z Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze i Teatrem im. Słowackiego w Krakowie. Do najbardziej popularnych spektakli aktorki zaliczyć można: Dwie połówki pomarańczy, Skok w bok, Kolacja dla głupca, Tresowany mężczyzna, Kobieta, która ugotowała męża, Dobry Wilk Teodor, Skok w bok 2, Tartuffe albo Szalbierz,  Nikt nie jest doskonały, Dolina Muminków w listopadzie i inne. Aktorka wzięła udział także w spektaklach telewizyjnych, takich jak: Fotoplastikon, Kosmos czy INKA 1946. 

 

Aktorka zagrała również w bardzo wielu, różnorodnych produkcjach serialowych. Do jej najbardziej popularnych produkcji należy: Lulu, Korona Królów, gdzie zagrała Hankę z Korczyna, Sprawiedliwi, gdzie odegrała Barbarkę Kowalską. W dorobku serialowym artystki znalazł się także serial Klinika samotnych serc, gdzie zagrała Magdę. Wzięła udział także w serialu Prawo Agaty, Usta usta, Hela w opałach,  Tylko miłość, Ekipa, Hotel 52, Świat według Kiepskich, Barwy szczęścia czy Ojciec Mateusz. Jedną z wiodących ról Marta Chodorowska odegrała w kultowym, znanym i cenionym serialu Ranczo. To właśnie na łamach tej produkcji, aktorka pokazała szerokiemu gronu odbiorców swoje ponadprzeciętne umiejętności aktorskie. W serialu, odgrywając postać Klaudii Kozioł (córki głównego bohatera), mogła pokazać ogromny wachlarz wielu odsłon swojego talentu. Poprzez grzeczną, ułożoną siostrę zakonną, aż po satanistkę.

 

Oprócz wielu spektakli teatralnych, udziału w serialach, Marta Chodorowska to także aktorka wielkich, szklanych ekranów. Jej sztukę podziwiać mogliśmy w takich filmach jak m.in.: 7 uczuć, gdzie wcieliła się w rolę Macochy Ryszka, Zero_jeden_zero, gdzie zagrała jako Marta, Ranczo Wilkowyje, gdzie odegrała swoją serialową postać Klaudii Kozioł, Z miłości, Wszyscy jesteśmy Chrystusami, gdzie zagrała Beatę Chałkowską- Miauczyńską, Emilka płacze, w roli Emilki, Fajnie, że jesteś oraz wiele innych.

W dorobku artystycznym aktorki znalazło się także radiowe słuchowisko. Odegrała rolę Agaty Czuby w dziele W Jezioranach

Co więcej, Marta Chodorowska wzięła także udział w programie rozrywkowym Big Music Quiz, w 2018 roku. 

Nagrody uzyskane przez Martę Chodorowską

W związku z udziałem w wielu licznych projektach artystycznych Marta Chodorowska uzyskała wiele nagród. Do jednych z najbardziej prestiżowych należy Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego za Najlepszą aktorkę, za udział w filmie Emilka płacze, w którym wzięła udział w 2006 roku. 

 

Co więcej, Marta Chodorowska jest laureatką prestiżowej nagrody Złota Kaczka, którą zdobyła w 2009 roku za najlepszą rolę kobiecą sezonu filmu Zero_jeden_zero

Współpraca z innymi artystami

W związku z udziałem w bardzo wielu, różnorodnych produkcjach, Marta Chodorowska miała okazję współpracować z wieloma, wybitnymi artystami. Do najczęściej spotykanych zaliczyć można takie osoby jak: Piotr Ligienza, Magdalena Waligórska, Ilona Ostrowska, Violetta Arlak, Marta Lipińska, Bogdan Kalus, Cezary Żak oraz wiele innych.

 

 

Zobacz też: Anna Czartoryska, Maciej Zakościelny, Katarzyna Cichopek, Anna Dereszowska, Aleksandra Szwed, Michał Koterski, Marcin Dorociński, Agnieszka Kaczorowska-Pela, Tomasz Karolak, Aldona Orman, Piotr Szwedes, Błażej Michalski, Maria Ciunelis, Piotr Borowski, Krzysztof Tyniec, Katarzyna Granecka, Olga Sarzyńska, Iwona Rulewicz, Maria Winiarska, Katarzyna Trzcińska,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Marta Chodorowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Marta Chodorowska?

Miejscowości, w których Marta Chodorowska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań.

Ile lat ma Marta Chodorowska?
Marta Chodorowska urodziła się 1 listopada 1981 roku.
Czy Marta Chodorowska ma dzieci?
Marta Chodorowska jest szczęśliwą matką syna Władysława, którego urodziła w 2014 roku.
Udział w którym projekcie artystycznym przyniósł Marcie Chodorowskiej największą popularność?
Największą popularność Marcie Chodorowskiej przyniósł udział w słynnym serialu Ranczo, w którym odegrała rolę Klaudii Kozioł w latach 2006- 2016.
Ile wzrostu ma Marta Chodorowska?
Marta Chodorowska ma 160 cm wzrostu.
Która produkcja filmowa była dla aktorki najbardziej znacząca?
Film Emilka płacze, w dorobku filmowym Marty Chodorowskiej, zajmuje szczególne miejsce.

Fani lubią też

Zobacz też