Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Marta Chodorowska

Marta Chodorowska

Marta ChodorowskaSzczegółyOpisWydarzeniaMarta Chodorowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
42 lata
data urodzenia:
01.11.1981
miejsce urodzenia:
Sztum
dyscyplina:
aktorka
social media:

Opis

Marta Chodorowska to ceniona i znana aktorka młodego pokolenia. Pochodząca z małej miejscowości artystka szybko zdobyła rozgłos i popularność świata sztuki. Jak wyglądały jej pierwsze kroki w świecie artystycznym? Czy jest szczęśliwa także w życiu prywatnym? Przyjrzyjmy się popularnej aktorce z bliska.

Marta Chodorowska i jej historia

Rodzinnym miastem Marty Chodorowskiej jest Sztum, gdzie urodziła się i wychowała. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Iławie. Następnie uczęszczała do policealnego Lart Studio w Krakowie. W 2005 roku znana aktorka ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. 

 

Swoje życie prywatne Marta Chodorowska bardzo mocno oddziela od wiadomości mediów i opinii publicznej. Aktorka wzięła potajemny ślub z właścicielem dużej agencji reklamowej, z którym związana była od wielu, długich lat. Para doczekała się potomstwa. 

Dorobek artystyczny Marty Chodorowskiej

Swój debiut aktorski Marta Chodorowska odbyła w filmie Powiedz to, Gabi, wcielając się w główną rolę.

Marta Chodorowska grywa także w wielu spektaklach, na deskach różnorodnych teatrów. Jej doskonałą grę aktorską oglądać mogliśmy m.in. w Teatrze Narodowym, w którym aktorka miała także swój debiut teatralny, biorąc udział w spektaklu 2 maja. Marta Chodorowska grała także w Teatrze Kamienica. Tam wystąpiła m.in. w roli Anny, w spektaklu Testament cnotliwego rozpustnika. Oprócz tego Marta Chodorowska współpracuje z innymi, znakomitymi teatrami Warszawskimi, takimi jak: Stara ProchOFFnia, Studio Teatralne KOŁO, Syrena. Gościnnie aktorka grała także z Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze i Teatrem im. Słowackiego w Krakowie. Do najbardziej popularnych spektakli aktorki zaliczyć można: Dwie połówki pomarańczy, Skok w bok, Kolacja dla głupca, Tresowany mężczyzna, Kobieta, która ugotowała męża, Dobry Wilk Teodor, Skok w bok 2, Tartuffe albo Szalbierz,  Nikt nie jest doskonały, Dolina Muminków w listopadzie i inne. Aktorka wzięła udział także w spektaklach telewizyjnych, takich jak: Fotoplastikon, Kosmos czy INKA 1946. 

 

Aktorka zagrała również w bardzo wielu, różnorodnych produkcjach serialowych. Do jej najbardziej popularnych produkcji należy: Lulu, Korona Królów, gdzie zagrała Hankę z Korczyna, Sprawiedliwi, gdzie odegrała Barbarkę Kowalską. W dorobku serialowym artystki znalazł się także serial Klinika samotnych serc, gdzie zagrała Magdę. Wzięła udział także w serialu Prawo Agaty, Usta usta, Hela w opałach,  Tylko miłość, Ekipa, Hotel 52, Świat według Kiepskich, Barwy szczęścia czy Ojciec Mateusz. Jedną z wiodących ról Marta Chodorowska odegrała w kultowym, znanym i cenionym serialu Ranczo. To właśnie na łamach tej produkcji, aktorka pokazała szerokiemu gronu odbiorców swoje ponadprzeciętne umiejętności aktorskie. W serialu, odgrywając postać Klaudii Kozioł (córki głównego bohatera), mogła pokazać ogromny wachlarz wielu odsłon swojego talentu. Poprzez grzeczną, ułożoną siostrę zakonną, aż po satanistkę.

 

Oprócz wielu spektakli teatralnych, udziału w serialach, Marta Chodorowska to także aktorka wielkich, szklanych ekranów. Jej sztukę podziwiać mogliśmy w takich filmach jak m.in.: 7 uczuć, gdzie wcieliła się w rolę Macochy Ryszka, Zero_jeden_zero, gdzie zagrała jako Marta, Ranczo Wilkowyje, gdzie odegrała swoją serialową postać Klaudii Kozioł, Z miłości, Wszyscy jesteśmy Chrystusami, gdzie zagrała Beatę Chałkowską- Miauczyńską, Emilka płacze, w roli Emilki, Fajnie, że jesteś oraz wiele innych.

W dorobku artystycznym aktorki znalazło się także radiowe słuchowisko. Odegrała rolę Agaty Czuby w dziele W Jezioranach

Co więcej, Marta Chodorowska wzięła także udział w programie rozrywkowym Big Music Quiz, w 2018 roku. 

Nagrody uzyskane przez Martę Chodorowską

W związku z udziałem w wielu licznych projektach artystycznych Marta Chodorowska uzyskała wiele nagród. Do jednych z najbardziej prestiżowych należy Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego za Najlepszą aktorkę, za udział w filmie Emilka płacze, w którym wzięła udział w 2006 roku. 

 

Co więcej, Marta Chodorowska jest laureatką prestiżowej nagrody Złota Kaczka, którą zdobyła w 2009 roku za najlepszą rolę kobiecą sezonu filmu Zero_jeden_zero

Współpraca z innymi artystami

W związku z udziałem w bardzo wielu, różnorodnych produkcjach, Marta Chodorowska miała okazję współpracować z wieloma, wybitnymi artystami. Do najczęściej spotykanych zaliczyć można takie osoby jak: Piotr Ligienza, Magdalena Waligórska, Ilona Ostrowska, Violetta Arlak, Marta Lipińska, Bogdan Kalus, Cezary Żak oraz wiele innych.

 

 

Zobacz też: Anna Czartoryska, Maciej Zakościelny, Katarzyna Cichopek, Anna Dereszowska, Aleksandra Szwed, Michał Koterski, Marcin Dorociński, Agnieszka Kaczorowska-Pela, Tomasz Karolak, Aldona Orman, Piotr Szwedes, Błażej Michalski, Maria Ciunelis, Piotr Borowski, Krzysztof Tyniec, Katarzyna Granecka, Olga Sarzyńska, Iwona Rulewicz, Maria Winiarska, Katarzyna Trzcińska,

 

Wydarzenia

Marta Chodorowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Marta Chodorowska?

Miejscowości, w których Marta Chodorowska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Ile lat ma Marta Chodorowska?
Marta Chodorowska urodziła się 1 listopada 1981 roku.
Czy Marta Chodorowska ma dzieci?
Marta Chodorowska jest szczęśliwą matką syna Władysława, którego urodziła w 2014 roku.
Udział w którym projekcie artystycznym przyniósł Marcie Chodorowskiej największą popularność?
Największą popularność Marcie Chodorowskiej przyniósł udział w słynnym serialu Ranczo, w którym odegrała rolę Klaudii Kozioł w latach 2006- 2016.
Ile wzrostu ma Marta Chodorowska?
Marta Chodorowska ma 160 cm wzrostu.
Która produkcja filmowa była dla aktorki najbardziej znacząca?
Film Emilka płacze, w dorobku filmowym Marty Chodorowskiej, zajmuje szczególne miejsce.

Fani lubią też

Zobacz też