Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsunrise-festivalfame-mma
Home Artysta Nemo Mettler

Nemo Mettler

Sprawdź wydarzenia
Nemo MettlerSzczegółyOpisWydarzeniaNemo Mettler - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
24 lata
data urodzenia:
03.08.1999
miejsce urodzenia:
Szwajcaria
dyscyplina:
Piosenkarz pop, raper i muzyk
social media:

Opis

Nemo Mettler to urodzony 3 sierpnia 1999 roku szwajcarski piosenkarz pop, raper oraz muzyk. Dobrze gra na wiolonczeli, bębnach oraz pianinie. Największą popularność zapewniła mu wygrana podczas 68. Konkursu Piosenki Eurowizji (2024).

Początki muzycznej kariery

Prawie każdy miłośnik szeroko pojętej muzyki słyszał o szwajcarskim artyście oraz o jego wielkim triumfie na Eurowizji. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, jak wyglądały muzyczne początki Nemo Mettlera – prawda? Jeszcze w wieku szkolnym Nemo zaczął uczyć się gry na różnego rodzaju instrumentach (wiolonczela, bębny i pianino). Wychodziło mu to nad wyraz dobrze, dlatego po pewnym czasie zdecydował się jeszcze na wokal. Nemo świetnie łączy ze sobą pop, hip-hop i operowe arie.

Szersza publiczność usłyszała o nim w 2015 roku, kiedy to zdecydował się na występ w szwajcarskiej wersji programu „Got Talent”. To właśnie wtedy wydał również debiutancką EP-kę o nazwie „Clownfisch”. Potem były jeszcze trzy takie krążki:

 • „Momant-Kids” (2017),
 • „Fundburo” (2017),
 • „Whatever Feels Right” (2022).

Wskazane wyżej EP-ki (niektóre z nich wydane przy współpracy z wydawnictwem Bakara Music) cieszyły się co prawda dość dużym zainteresowaniem na terenie Szwajcarii, ale dopiero wyjazd na Eurowizję 2024 zagwarantował mu międzynarodową popularność i ogromny szacunek dla jego muzycznych umiejętności w różnych zakątkach świata.

Znane numery

Warto w tym miejscu podsumować krótko najpopularniejsze numery Nemo, które pojawiły się w jego muzycznym repertuarze, jeszcze zanim wyruszył na Eurowizję 2024. Oto one:

 • „Himalaya”,
 • „Du”,
 • „Usserirdisch”,
 • „Crush uf di”,
 • „5i uf de Uhr”,
 • „Dance with Me”,
 • „Lonely AF”,
 • „Be Like You”,
 • „This Body”,
 • „Falling Again”.

Eurowizja 2024 i wielki sukces oraz niesamowita popularność numeru „The Code”

Po wypuszczeniu wszystkich tych kawałków ogłoszono, iż Nemo będzie reprezentował Szwajcarię na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2024 roku. Czy już wtedy artysta spodziewał się, że odniesie tak spektakularny sukces? Na pewno wierzył we własne umiejętności, ale mało kto przypuszcza przed startem tak prestiżowego konkursu, że na jego zakończenie będzie mógł się cieszyć z końcowego triumfu. W tym przypadku Nemo mógł jednak świętować ogromny sukces.

Na Eurowizji zaprezentował numer „The Code”, który spodobał się zarówno jurorom, jak i telewidzom. Co ciekawe cieszył się on również dużym uznaniem wśród słuchaczy w Finlandii, Niemczech, Irlandii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii czy też we Włoszech. Kawałek „The Code” zagwarantował mu końcowe zwycięstwo, a podium uzupełniły reprezentacje Chorwacji (Baby Lasagna) oraz Ukrainy (Alyona Alyona i Jerry Heil). Polsce niestety nie udało się awansować do finału, gdyż Luna z numerem „The Tower” odpadła w zmaganiach półfinałowych.

 

Fot. PAP

Wydarzenia

Nemo na koncertach w Polsce! Zobacz, gdzie wystąpi

19.07.2024

KoncertyMuzyka

Nemo na koncertach w Polsce! Zobacz, gdzie wystąpi

Nemo Mettler - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Nemo Mettler?

Miejscowości, w których Nemo Mettler wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Kraków.

Gdzie i kiedy urodził się Nemo Mettler?
Nemo Mettler to popularny szwajcarski artysta, który urodził się 3 sierpnia 1999 roku. Poza wokalem (połączenie popu, hip-hopu i operowej arii), doskonale posługuje się wiolonczelą, bębnami i pianinem. Jest wokalistą, raperem i muzykiem.
Z jakimi numerami Nemo Mettler jest kojarzony przez słuchaczy?
Nemo jest kojarzony przez słuchaczy głównie z takimi kawałkami, jak: „The Code”, „Dance with Me”, „Falling Again”, „This Body”, „Lonely AF”, „Be Like You” czy też „Du”.
Jakie EP-ki ma na swoim koncie Nemo Mettler?
Nemo Mettler wypuścił do tej pory aż cztery EP-ki, a mianowicie: „Clownfisch” w 2015 roku, „Momant-Kids” w roku 2017, „Fundburo” w 2017 roku oraz „Whatever Feels Right” w roku 2022. Przy niektórych z nich współpracował z wydawnictwem Bakara Music.
Jakim sukcesem muzycznym może się pochwalić Nemo Mettler?
Nie da się ukryć, że największym sukcesem muzycznym Nemo Mettlera jest jak na razie wygrana na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2024 roku. To właśnie podczas tego prestiżowego konkursu zaprezentował jurorom i telewidzom utwór „The Code”, z którym udało mu się sięgnąć po końcowe zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Chorwacja, natomiast trzecie Ukraina. Reprezentantka Polski (Luna) odpadła z kolei w półfinale.

Fani lubią też

Zobacz też