Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Aleksandra Kurzak

Aleksandra Kurzak

Sprawdź wydarzenia
Aleksandra KurzakSzczegółyOpisWydarzeniaAleksandra Kurzak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
46 lat
data urodzenia:
07.08.1977
miejsce urodzenia:
Brzeg Dolny
dyscyplina:
Śpiewaczka operowa
social media:

Opis

Aleksandra Kurzak to śpiewaczka operowa (sopran). Urodziła się w 1977 roku w Brzegu Dolnym. W 2000 roku ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu, a następnie Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. W 1998 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki, a później także konkursów w HelsinkachBarcelonie czy Kantonie.

 

Podczas studiów zadebiutowała w Operze Wrocławskiej w „Weselu Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta. W latach 2001–2007 była solistką Staatsoper w Hamburgu.  W 2011 roku artystka wydała debiutancki album pod tytułem „Gioia!”. Znalazły się tam arie z oper Rossiniego, Mozarta, Verdiego, Pucciniego czy Moniuszki. W Polsce album pokrył się platyną. Rok później ukazał się jej album „Hej kolęda!”, nagrany z Sebastianem Karpielem-Bułecką. Pokrył się on złotem. W 2013 roku Kurzak wydała płytę z ariami Gioachino Rossiniego - „Bel Raggio. Rossini Arias”. Towarzyszyła jej orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą Piera Giorgio Morandiego. W dwóch nagraniach wystąpił bas-baryton Artur Ruciński. 

Koncerty Aleksandry Kurzak 

Aleksandra Kurzak występowała na najbardziej prestiżowych scenach świata, między innymi w nowojorskiej Metropolitan Opera, londyńskiej Royal Opera House Covent Garden, Teatro alla Scala w Mediolanie, Fińskiej Operze Narodowej w Helsinkach czy Lyric Opera House w Chicago.

W 2018 roku wraz ze swoim partnerem życiowym i scenicznym, tenorem Roberto Alagna nagrała płytę „Puccini in Love”. Koncerty Aleksandry Kurzak to przepiękne widowiska, które dostarczą wielu emocji.

 

Kategorie:muzyka polskaśpiewaczki operowe

Wydarzenia

Aleksandra Kurzak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Aleksandra Kurzak?

Miejscowości, w których Aleksandra Kurzak wystąpi w najbliższym czasie: Poznań, Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też