Artur Rojek

Artur Rojek

Artur Rojek to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej muzyki. Wiele osób tęskniło za latami wielkich zespołów, które miały sporo do zaprezentowania na naszej scenie muzycznej. Piosenki takie jak "Długość dźwięku samotności" czy "Dla Ciebie" śpiewały miliony Polaków i wydaje się, że obecnie nie ma już takich kapel jak Myslovitz. Był to projekt jednolity i spójny, a takich w polskiej przestrzeni muzycznej jest niewiele. Warto jednak przybliżyć sylwetkę Artura Rojka w oparciu o jego sukcesy, których nie brakuje.

Artur Rojek - charakterystyka

Na samym początku warto powiedzieć sobie parę słów o jego historii. Urodził się 6 maja 1972 roku w Mysłowicach. Nie będziemy zbytnio rozmawiać o jego latach młodości i dojściu do na szczyt polskiej muzyki, bo tam też dotarł z zespołem Myslovitz. Warto jednak powiedzieć, że Rojek był uzdolnionym sportowcem, a dowodem tego jest mistrzostwo Polski juniorów młodszych w pływaniu na 400 metrów kraulem i był dość obiecującym biegaczem. Notabene, napisał on pracę dyplomową związaną z tematyką pływania na AWF. 

 

Gdy miał 20 lat założył zespół The Freshmen, która z czasem przekształciła się w Myslovitz. Od tego momentu rozpoczęło się pasmo pełne sukcesów, które jednak zakończyło się wraz z jego odejściem z bandu. Rojek był wokalistą oraz gitarzystą tego zespołu, aczkolwiek jego działalność nie ograniczała się tylko i wyłącznie do tego, ponieważ również tworzył muzykę oraz teksty piosenek. 

 

Przez lata Myslovitz był jednym z najbardziej wyrazistych popoworockowych bandów na naszej scenie, a to właśnie wszystko dzięki Rojkowi. Wprowadzał on słuchacza w wyjątkowy nastrój, właśnie dzięki swojemu barwnemu głosowi, który zmuszał do refleksji i idealnie wpisywał się w charakter piosenek grupy. Okazało się, że jednak i po odejściu z grupy odnalazł własną ścieżkę muzyczną, chociaż na zawsze będzie zapamiętany ze śląską kapelą z Mysłowic.

Jak wygląda dorobek muzyczny Artura Rojka?

Karierę Rojka trzeba podzielić na dwa etapy: ten, który odnosi się do jego działalności w Myslovitz oraz ten, który dotyczy jego solowej kariery. Jak już wspomnieliśmy, jego czas w zespole skończył się w 2012 roku. Nie zmienia to jednak faktu, że i po tym czasie radzi sobie nieźle, chociaż nie jest tak bardzo aktywny, gdy był członkiem grupy. 

 

Jeżeli chodzi o jego działalność w Myslovitz, to nagrali 9 albumów, z czego jeden z nich (Korova Milky Bar) był nagrany w wersji polskiej oraz anglojęzycznej, która dodatkowo zawierała starsze piosenki przetłumaczone na angielski. 

 

Ciekawostką, o której nie każdy z pewnością wie jest to, że przez 3 lata (1998-2001) był on członkiem kapeli Lenny Valentino, w ramach której wraz z Mietallem Walusiem czy kolegą z Myslovitz, Wojciechem Kuderskim nagrywali muzykę z pogranicza rocka alternatywnego. Nagrał on 2 albumy, które zebrały pozytywne recenzje. 

 

Wracając jednak do najważniejszego etapu, to należy powiedzieć, że wraz z Myslovitz zgarnęli masę nagród. Pierwszym sukcesem były wielkie hity, które pojawiły się na drugiej płycie: "Peggy Brown" oraz "Z twarzą Marilyn Monroe". 

Jeżeli chodzi o pierwszą "Platynową Płytę", to zespół otrzymał ją dopiero w 1999 roku, gdy "Miłość w czasach popkultury" pokryła się podwójną platyną. Ten sukces powtórzyli jeszcze dwukrotnie, natomiast złota płyta przypadła na ostatni album Rojka "Nieważne jak wysoko jesteśmy".

 

Kibice piłkarscy pamiętają z pewnością czasy, w których to Artur Rojek wraz z Katarzyną Nosowską oraz "Grabażem" stworzyli hit "Prosta rzecz". Stał się on hymnem Idea Ekstraklasy, która dziś jest już PKO Ekstraklasą. Pasja do sportu jest konikiem Rojka, który nawet nagrał piosenkę "Sportowe życie". 

 

Obecnie Rojek tworzy podobne piosenki do tego, co mogliśmy usłyszeć w Myslovitz. Baczni obserwatorzy sceny muzycznej powinni pamiętać kawałek "Syreny", który w serwisie YouTube odsłuchano już ponad 17 milionów razy czy też "Bez końca". Ten z kolei pokazał innego Rojka, a teledysk ukazał nam kogoś, kto delikatnie zrywa z nostalgicznym wizerunkiem.

Artur Rojek - duety, koncerty

Wielkość artysty poznaje się również po tym, że inni artyści chętnie zapraszają go do na swoje płyty. Nie inaczej było z Rojkiem, chociaż trzeba powiedzieć, że jego duety mogą robić wrażenie; przede wszystkim dlatego, że potrafi nagrywać z wyżej wymienioną Nosowską, a potem robi to z Sanah czy Taco Hemingwayem pokazując, że cały czas chce iść z duchem czasu, ale jednak nie zapominając o własnej tożsamości.

 

Pierwszym duetem Rojka była współpraca z Andrzejem Smolikiem w piosence „50 tysięcy 881”, która nawet zajęła 1 miejsce na Liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. 

 

Obecnie Rojka możemy posłuchać w duecie właśnie z wyżej wymienioną falą młodych i zdolnych polskich artystów jak: Sanah oraz Taco Hemingway przypominając o sobie młodszej widowni. 

 

Piosenka "Tęsknie sobie" z Sanah jednak jest prawdziwym hitem, który już ma dwucyfrową oglądalność w sieci, a wydaje się, że ta liczba wraz z czasem ulegnie drastycznej zmianie.

 

Artur Rojek cały czas koncertuje, a w obliczu sukcesów w ostatnich miesiącach zdecydowanie powiększy się jego widownia. Chcąc go usłyszeć, warto zdecydować się na zakup biletu w Rzeszowie, gdy odwiedzi go 22.05. Jeżeli miesiąc nie jest odpowiedni, to koneserzy byłego wokalisty Myslovitz mogą się z nim spotkać na koncercie w "Stodole", gdy zagra tam 5.06.2022, a następnie pojawi się 11.06 w Krakowie, a dzień później w Katowicach.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Artur Rojek: Jucho, Bitamina, Hunter, Marcin Maciejczak, Fisz Emade Tworzywo, Natalia Szroeder, Mrozu, Miętha, Zalia, Kobranocka, Dżem, LUNA, Sztywny Pal Azji, Illusion, Czesław Śpiewa, Pidżama Porno, Ikarus Feel, Lochy i Smoki, Kult, Monika Brodka, IRA, The Dumplings, Hedone, Dr Misio, Ars Latrans Orchestra, KSU, Ralph Kamiński, Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka, Włochaty, Julia Wieniawa, Kasia Lins, Mery Spolsky, Baranovski, Lor,

 

Artur Rojek - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Artur Rojek wystąpi w: Łodzi, Gdańsku, Szczecinie
  • Zdecydowanie największe sukcesy święcił, gdy był wokalistą Myslovitz i 3 razy zgarnęli "Platynową Płytę", a raz pokryła się złotem.
  • Rojek obecnie zajmuje się działalnością solową, ponieważ w 2012 roku opuścił Myslovitz.
  • Zdecydowanie sport - kiedyś był mistrzem Polski juniorów młodszych w pływaniu, a nawet napisał pracę dyplomową o najwybitniejszych pływakach XX wieku.
  • Tak, ma żonę Annę, którą poślubił w 2006. Mają dwóch synów.
  • Do ostatnich duetów Rojka można zaliczyć: Sanah, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni czy Taco Hemingwaya.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Artur Rojek
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Artur Rojek BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Szczecin
sprawdzanie dostępności
od 180 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Gdańsk
sprawdzanie dostępności
od 160 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Łódź
05.11.2023
niedziela, 18:00
Klub Wytwórnia
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/