Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

Arena

Sprawdź wydarzenia
ArenaSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Wielka Brytania
dyscyplina:
Zespół rockowy (rock progresywny)
social media:

Opis

Brytyjska grupa Arena powstała w 1995 roku z inicjatywy Clive'a Nolana, klawiszowca grającego wcześniej w takich grupach jak Pendragon, Shadowland oraz Micka Piontera, byłego perkusistę zespołu Marillion. Zespół gra muzykę z gatunku rocka progresywnego. Arena, to zespół, przez którą przewijało się wielu znakomitych i znanych muzyków.

Arena i rozwój kariery muzycznej 

Pierwszy album zatytułowany "Songs From The Lions Cage" odniósł spory sukces, znalazły się na nim takie utwory jak: "Jerycho", "Solomon" oraz "Crying for help IV". Muzyka na tej płycie nagrana jest w stylu grupy Marillion z lat 80-tych, kolejne płyty miały już nieco mocniejsze i mroczniejsze brzmienia.

 

W 1997 roku powstała pierwsza płyta koncertowa zatytułowana "Welcome To The Stage". W następnym roku wychodzi album "The Visitor", który odniósł spory sukces. W roku 1999 roku nastąpiły zmiany w składzie zespołu. Miejsce ówczesnego wokalisty zajmuje Rob Sowden, Johna Jowitta zastąpi basista Ian Salmon, natomiast pozostali członkowie Clive Nolan, Mick Pointer oraz John Mitchell nadal grają razem. 

 

Kolejne albumy, między innymi "Immortal?", "Contagion" oraz "Pepper's & Ghosts" nawiązują fantastyki, widać to doskonale chociażby po okładkach płyt. Zespół ma w swoim dorobku także wydanie na płycie DVD "Caught In The Act" oraz "Smoke & Mirrors". Co ciekawe materiał na płytę DVD "Smoke & Mirrors" został zarejestrowany w katowickim Teatrze im. St. Wyspiańskiego podczas koncertu.

Arena w Polsce 

Arena w Polsce występowała wielokrotnie m.in. w Krakowie, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu.

Muzycy z zespołu Arena zaprezentują specjalny rocznicowy koncert, na którym zagrają utwory z przedziału 25-letniej działalności zespołu oraz będą promować nowy album "The Theory of Molecular Inheritance”, który ukaże się właśnie dopiero w październiku tego roku.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, GNU LIcencja Wolnej Dokumentacji

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też