Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival

Kartky

KartkyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Polski raper Jakub Jankowski o pseudonimie Kartky urodził się w Radomsku 1 listopada 1989 roku. Swoją pierwszą hiphopową płytę wydał w 2009 roku. Krążek nosił tytuł "Odkryj pasję, która tętni w bruku". 

Kartky kariera

Jego druga płyta ukazała się 5 lat później i była zatytułowana "Preseason Highlights". Rok później ukazały się kolejno krążki "Shadowplay" i "Fuego Infinito". Ten drugi tytuł był pierwszą "legalną" płytą z ramienia wytwórni QueQuality, która należy do rapera Quebonafide.

 

Płyty rapera to zgrabnie złożony koncept łączący zabawę klimatem, stylem i formą. Jego płyty są tajemniczą podróżą przez szarość dnia codziennego. Raper ma niesamowite zdolności. Jego śpiew jest dopracowany technicznie tak, że tysiące ludzi w Polsce chcą mieć każdą jego płytę.

 

Następna płyta powstała we współpracy z Emesem Miliganem. "Nowe Kino" dotarła na 24 miejsce listy OLiS. Każdy kto szuka niebanalnych treści i niezwykłej formy odnajdzie się doskonale w twórczości artysty.

 

Rok 2018 obfitował w nowe kawałki. W kwietniu Kartky wydał kolejny album "Blackout", a w grudniu tego samego roku była premiera siódmej już płyty "Black Magiic". Aż pięć utworów z płyty doczekało się teledysków, które zostały zrealizowane w ramach promocji wydawnictwa. Dzięki temu w dniu 7 sierpnia 2019 roku raper otrzymał wyróżnienie w postaci złotej płyty za sprzedaż 15 tysięcy sztuk płyty.

 

W tym samym czasie został opublikowany nowy album "Dom na skraju niczego", który po kilku miesiącach pokrył się złotem. 

Własna wytwórnia muzyczna OU7SIDE

W roku 2019 raper odchodzi z wytwórni Que Quality i zakłada własną wytwórnię płytowa pod której szyldem tworzy wszystkie swoje nowe płyty. Wytwórnia nazywa się OU7SIDE.

 

W grudniu 2019 roku na nowym kanale labelu Kuby OU7SIDE, zostały opublikowane nowe utwory zatytułowane "Zakazane piosenki". Niedługo po tym na kanale Kuby pojawiały się kolejne niesamowicie ciekawe teledyski takie jak "Skellige" oraz "Obliviate". A w lutym 2020 roku album trafił na sklepowe półki. Wydawnictwo zanotowało wzrost aż do drugiego miejsca. Cechą charakterystyczną rapera są nieoczywiste teksty i głębokie brzmienie.

Marzec 2020 to nowy utwór "Plastikowe kwiaty", który zrealizował wraz z Gibbsem. Utwór ten zapowiadał kolejny album rapera "Outside of society".

 

W kolejnym roku wydał kolejny singiel "Krzyk", który zapowiadał kolejny mega album pod tytułem "Kraina lodu". Autor zapowiedział jeszcze jeden album w 2021 zatytułowany "Necronomicon". "Kraina lodu" to album wydany już przez wytwórnie OU7SIDE, a album to metafora przeżyć, które doświadczył Kartky w swoim prywatnym życiu w okresie powstawania materiału.

 

2022 rok to następny album "Księga jesiennych demonów", do którego raper wydał singiel "NIKT". Każda piosenka, którą tworzy Kartky jest przepełniona emocjami, które niesamowicie zapadają w pamięć i pozwalają słuchaczom dowolnie interpretować słowa artysty.

 

Kartky to śląski raper, buntownik i indywidualista, cały swój bunt przekłada na muzykę, którą tworzy. Ma radykalne poglądy, o których śpiewa głośno. W jego muzyce i rapie słychać nowoczesne. Ma niski głos, dzięki czemu jego wokal jest surowy. Teksty, które konstruuje to miejskie urbanistyczne ballady pełne poetyckich form, zahaczające o konwencję bragga. Swój styl określa jako hybrydę Eldo, Bonsona i Planety ANM.

 

Kartky chętnie udziela się w mediach społecznościowych. A portale plotkarskie uwielbiają najnowsze często wyssane z palca newsy o raperze. Płyty Kuby to bilet na podróż do mrocznych zakamarków duszy, umysłu i własnego ja. Każda piosenka zmusza do refleksji nad życiem.

Dorobek artystyczny Kartky

Raper wydał aż 10 płyt w ciągu 13 lat, a w latach 2015 oraz 2018 udało mu się wydać po dwie płyty.

  • "Odkryj pasję, która tętni w bruku" 2009 ( brak wydawcy)

Wydawca QueQuality:

  • "Shadowplay", 2015
  • "Fuego Infinito" 2015
  • "Nowe Kino" 2016
  • "Blackout" 2018
  • "Black Magiic" 2018
  • "Dom na skraju niczego" 2019

Wydawca OU7SIDE

  • "Outside of society" 2020
  • "Kraina lodu" 2021
  • "Księga jesiennych demonów" 2022

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kartky: Gedz, Sarius, Tede, Kabe, O.S.T.R., Pokahontaz, Avi x Louis Villain,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile singli stworzył artysta?
Aż 36 singli promujących płyty wydał raper Kartky. Wiele z nich zasłużyło na miano platynowych i złotych płyt.
Ile złotych płyt zdobył raper Kartky?
Raper w swym dorobku płytowym zdobył 3 złote płyty. Te krążki zostały nimi nagrodzone: Black Magiic 2018, Dom na skraju niczego 2019, Kraina lodu 2022. Kartky jest także zdobywcą platynowych płyt.

Fani lubią też

Zobacz też