Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Young Multi

Young Multi

Young MultiSzczegółyOpisWydarzeniaYoung Multi - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
27 lat
data urodzenia:
01.02.1997
dyscyplina:
raper, autor tekstów, youtuber, streamer
social media:

Opis

Young Multi to raper będący przedstawicielem młodego pokolenia. Na dobrą sprawę jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 2015 roku, lecz pierwszy album ujrzał światło dzienne dopiero dwa lata później (2017). Znany ze swojej kreatywności oraz otwartości na rozmaite trendy muzyczne. Dzięki temu szybko zyskał szeroką grupę zwolenników i od tej pory stale rozwija swój warsztat muzyczny.

Początki Young Multiego

Young Multi rozwija się bardzo dynamicznie. Jak wspomniano wyżej karierę muzyczną rozpoczął w 2015 roku, kiedy to pojawił się numer o nazwie "Nie wiem". Rok później ukazał się singiel pod tytułem "Nowa fala". Doszły do tego single promocyjne: "NaNaNa" oraz "TЯON". Zaliczył też kilka gościnnych występów, m.in. u Remo i Szamza (wraz z Kubi Producent). 

Albumy i dorobek muzyczny Young Multiego

Wskazana wyżej twórczość to jedynie początek bogatej kariery muzycznej Young Multiego. Pierwszym albumem studyjnym utalentowanego rapera był ten o nazwie "Nowa fala" z 2017 roku. Godne podkreślenia jest to, że spotkał się on z dużym zainteresowaniem ze strony miłośników muzyki rap. Następnie pojawiły się "Trapstar" (2018) oraz "Trap After Death" (2019). Dwa pierwsze albumy Young Multiego szybko pokryły się platyną. Najnowszy krążek nosi z kolei nazwę "Toxic" i został wydany pod koniec 2021 roku. Co istotne raper cieszy się dużym uznaniem nie tylko wśród młodych, ale też u nieco bardziej doświadczonych odbiorców. Jego muzyka jest zróżnicowana i każdy może wynieść z niej coś dla siebie.

Najpopularniejsze single i teledyski

Young Multi wdarł się na polską rap scenę przebojem i nie zamierza jej przedwcześnie opuszczać. Nic w tym dziwnego, gdyż jego popularność cały czas rośnie. Warto w tym miejscu wyróżnić jego najpopularniejsze single oraz teledyski. Wśród singli znajdują się m.in. takie kawałki, jak:

  • "Plecak" (2017),
  • "Diamenty" (2017, z gościnnym udziałem Bedoesa),
  • "Kim ty jesteś" (2017),
  • "Pogba" (2018),
  • "Gucci Mane" (2018, gościnnie wystąpili Deemz oraz Bedoes),
  • "Skate 3" (2019, wraz z Fast Life Sharky),
  • "Wolność" (2020),
  • "Ziomeczki ziomy" (2021),
  • "Przekręt" (2021, wraz z Trill Pem).

To tylko niektóre z singli, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony słuchaczy. Jeśli chodzi o teledyski warto wymienić natomiast: "Plecak" (2017, ogromne liczby na platformie YouTube - uznaje się, że ten kawałek był wstępem do wielkiej kariery Young Multiego), "Nowy sezon" (2017), "Skrrt" (2018, gościnny udział Beteo), "Skrzydła", "Kosmita" czy też "Toast".

Gościnne występy Young Multiego

Young Multi to jeden z bardziej znanych polskich wykonawców trapu, dlatego też nie ma nic dziwnego w tym, że zdążył zanotować w trakcie swojej dotychczasowej kariery wiele gościnnych występów. Wystąpił m.in. u White 2115 ("Kimś"), Bedoesa ("Delfin" - wraz z Kubi Producent), Żabsona ("Daddyshoes" i "Twister") oraz Matiskater (np. "Fokus"). 

Powiązani artyści

Co prawda kariera Young Multiego dalej się rozwija, ale już teraz można wymienić co najmniej kilku/kilkunastu artystów z którymi wspomniany raper zdążył nawiązać współpracę. Są to m.in.:

W niektórych przypadkach współpraca była dłuższa, a w innych zaledwie jednorazowa. W ramach omawianych kooperacji powstało jednak wiele cenionych numerów.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Young Multi - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Young Multi?

Miejscowości, w których Young Multi wystąpi w najbliższym czasie: Kołobrzeg.

Jak ma na imię Young Multi?
Young Multi to ksywka, pod którą znany jest raper. Jego imię to Michał, a inne znane ksywki to m.in. Multi. Z racji tego trudno pomylić go z jakimkolwiek innym polskim artystą.
W którym roku urodził się Young Multi?
Young Multi jest bardzo uzdolnionym, lecz młodym raperem. Urodził się w 1997 roku, a mimo to zdążył przekonać do siebie bardzo dużą grupę odbiorców muzyki rap.
Z jakimi wytwórniami związany jest Young Multi?
Young Multi jest powiązany z dwoma podstawowymi wytwórniami, a mianowicie z My Music oraz Young Family Label.
W jakich gatunkach muzycznych specjalizuje się Young Multi?
Young Multi specjalizuje się przede wszystkim w tworzeniu muzyki spod szyldu trap.
Jak nazywa się najnowszy album Young Multiego?
Najnowszy album Young Multiego nosi nazwę "Toxic" i ukazał się pod sam koniec 2021 roku (wydawca Young Family Label oraz My Music).
Czym poza muzyką zajmuje się Young Multi?
Young Multi wywodzi się z platformy YouTube, gdzie zyskał sporą grupę wiernych odbiorców, z uwagi na to, że publikował tam filmiki z gier. Z czasem jednak raper postanowił zmienić to na muzykę, co wyszło mu nad wyraz dobrze. Jest nie tylko raperem, ale też autorem tekstów, a do tego youtuberem i streamerem. Znany z komentowania/oceniania kawałków innych artystów (wyrażanie własnej opinii). Z racji tego, że wykonawca trapu początkowo był jedynie youtuberem nie cieszył się on wielką sympatią ze strony bardziej doświadczonych raperów, np. Szpaka i Palucha. Z czasem jednak ich "konflikt" zaczął przygasać.
Gdzie występował Young Multi?
Young Multi bywał już w wielu polskich miastach, gdzie można było obcować z jego muzyką "oko w oko". Artysta pojawił się m.in. w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Radomiu, Wrocławiu, Katowicach czy też Warszawie.

Fani lubią też

Zobacz też