Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Małach / Rufuz

Małach / Rufuz

Małach / RufuzOpisWydarzeniaMałach / Rufuz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Jaka jest historia duetu Małach/Rufuz?

Na pierwszy ogień weźmiemy Małacha, czyli Bartłomieja Małachowskiego. Przyzwyczailiśmy się do tego, że raperzy bardzo szybko osiągają pierwsze sukcesy i ich kariery rozpoczynają się dość wcześnie na tle muzyków innych gatunków, którzy czasem potrzebują wielu lat, aby wejść na określony poziom. Małach na scenie jest już od ponad 10 lat, a i tak wypłynął dość późno. Urodził się 30 kwietnia 1989 roku, więc możemy powiedzieć, że na tle dzisiejszych raperów młodszego pokolenia, jest on prawdziwym wyjadaczem. Jestem raperem, ale również zajmuje się produkcją muzyczną, co staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem. 

 

Rufuza poza występowaniem i nagrywaniem razem z Małachem łączy zdecydowanie więcej. Nie dość, że są rówieśnikami, to w dodatku urodzili się w tym samym dniu tj. 30-tego, z tym, że Rufuz, czyli Rafał Kwiatkowski przyszedł na świat o 3 miesiące później. Trzeba powiedzieć, że jest to wyjątkowo udany duet, bo sprzeczności w nim nie brakuje, nawet w kwestiach pokoleniowych. Obaj są członkami Ciemnej Strefy, chociaż trzeba powiedzieć, że nie wszystkie projekty muzyczne robili wspólnie, aczkolwiek zdecydowana większość z nich była w duecie. Rufuz nagrywał już w 2008 roku na Projekcie ZEN, gdzie poza nim gościnnie pojawili się Joker, Dioz, Koszykarz 23 czy Kafar. Rok później nagrał nawet z Bonusem RPK utwór "Tak się wychowałem".

Małach/Rufuz i ich osiągnięcia muzyczne

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że ich pewnym osiągnięciem jest trzymanie poziomu od lat. Wspomnieliśmy już, że zdecydowaną większość projektów muzycznych robili wspólnie. Warto sobie o nich powiedzieć parę zdań, bo nie jest to zwykły duet, który gdzieś tam się pojawił, szybko zniknął bądź po prostu nie zaistniał na scenie muzycznej. Ich pierwszym wspólnym albumem była "Relacja 2012", która została nagrana w 2012 roku. Kolejny album jednak pokazał prawdziwą moc tego duetu, ponieważ "Oryginał" wydany przez Prosto zajął 9 pozycję na Oficjalnej Liście Sprzedaży, zostało sprzedane ponad 15 tysięcy egzemplarzy, co poskutkowało złotą płytą. 

 

To oczywiście nie koniec sukcesów tego duetu, ponieważ 3 lata po "Oryginale" światło dzienne ukazał "Projekt Independent", który akurat zajął 3 miejsce na OLiZ, natomiast album również pokrył się złotem, a to z kolei zasługuje na uznanie. Kolejny album "Proverbium" dosłownie osiągnął to samo. Późniejsze albumy nie stawały się złote, natomiast potrafiły zdobywać szyty na liście sprzedaży, co jest z pewnością dużym sukcesem. Wydaje się, że jeszcze przed tym duetem wiele udanych produkcji, więc należy tylko czekać na to, co wyjdzie spod ich piór.

 

W kontekście Małacha i Rufusa, a raczej ich rozpoznawalności, warto powiedzieć parę zdań o rozpoznawalności w sieci. Sam Małach ma profil, który obserwuje ponad 100 tysięcy osób, natomiast ich profil lubi na Facebooku 138 tysięcy osób, więc naprawdę trzeba mówić o nich jako o kimś znanym. Jedną z miar popularności danego muzyka jest to, ile osób ogląda jego filmiki na YouTube. W przypadku opisywanego duetu wygląda to bardzo dobrze, ponieważ spora ilość kawałków jest wyświetlana już w dziesiątkach milionów. Dla przykładu, utwór "Grunt" z Kękę ma 10 mln wyświetleń, "Do przewidzenia" 14 mln, natomiast absolutnym rekordem jest kawałek "Nie dbam" nagrany wraz z Hinolem. Ilość produkcji wideo również jest bardzo duża, ale nie ma w tym nic dziwnego, bo mówimy o kimś znanym.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Małach / Rufuz: Bonson, Słoń, Miły ATZ, Chillwagon, Kaz Bałagane, Sokół, CatchUp, Paluch, ERO, Malik Montana, Reto, Gibbs, Qry, Sarius, KęKę, The Game, Margaret, Zetha, Kabe, Oliwka Brazil, Borixon, Tede, Mr. Polska, Skepta, Phunk'ill, Olszakumpel, Przyłu, White 2115, O.S.T.R., Gruby Mielzky, Avi x Louis Villain, Buszu, Zdechły Osa, Diho, OKI, Pezet, Guzior, Miszel, Janusz Walczuk, OIO, PRO8L3M, Taco Hemingway, Trill Pem, Wac Toja, Dwa Sławy, Żabson, Pawbeats, Kalush Orchestra, Kukon, Kinny Zimmer, Sobel, Włodi, Nypel, Białas, Kizo, Dziarma, Otsochodzi, Jan - rapowanie, Smolasty, Asthma, Jacuś,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Małach / Rufuz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Małach / Rufuz?

Miejscowości, w których Małach / Rufuz wystąpi w najbliższym czasie: Kołobrzeg.

Kto kryje się pod pseudonimami Małach i Rufuz?
Pod tymi ksywkami kryją się odpowiednio: Bartłomiej Małachowski oraz Rafał Kwiatkowski. Co ciekawe, są oni rówieśnikami; Małach urodził się 30 kwietnia, a Rufuz 30 stycznia.
Od kiedy Małach i Rufuz nagrywają wspólnie?
Małach i Rufuz pierwszą płytę nagrali w 2012, która miała nazwę "Relacja 2012". Od tego czasu nagrali wspólnie 4 albumy, chociaż trzeba powiedzieć, że mają oni również inne projekty, jednak najbardziej znani są ze wspólnej działalności.
Jakie są największe ich osiągnięcia?
Zdecydowanie największymi osiągnięciami tego duetu jest potrójna złota płyta i wysokie miejsca na liście sprzedaży.
Który z ich kawałków jest najbardziej popularny?
Przeglądając wyświetlenia w sieci, zdecydowanie ich najbardziej popularnym kawałkiem jest "Nie dbam" wraz z Hinolem, który został wyświetlony ponad 39 mln razy.

Fani lubią też

Zobacz też