Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Zenek Kupatasa

Zenek Kupatasa

Zenek KupatasaOpisWydarzeniaZenek Kupatasa - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Zenek Kupatasa to polski artysta, który jest znany z  zespołem "Kabanos". Od 2016 roku kontynuuje swoją karierę solową, wypuszczając kolejne albumy. Tworzy muzykę rockową, a w swoich tekstach nie szczędzi mocnych słów.

Historia Zenka Kupatasy

Zenek Kupatasa, a w zasadzie Sebastian Grabowski, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, urodził się w 1982 roku w niewielkim mazowieckim miasteczku. Pomimo tego, że zdecydował się na ukończenie studiów z psychologii mediów, to swoją karierę muzyczną zaczął bardzo wcześnie. Mając zaledwie 16 lat, związał się z zespołem Kabanos, był jego frontmanem, wokalistą, autorem muzyki oraz tekstów aż do 2018 roku. Wraz z nim w 2016 roku zdobył nagrodę Antyradia 2015 w kategorii "Płyta roku 2015" za "Balonowy Album".

Zenek Kupatasa nie poprzestał jednak na karierze zespołowej. Już w 2016 roku wydał swój pierwszy album studyjny pod pseudonimem, który znamy do dzisiaj. Dwa lata później po zwieszeniu "Kabanosa", zaczął występować solowo. Skąd wziął się jego pseudonim? Zenek to trzecie imię artysty, którego używał także podczas występów zespołowych (wówczas podpisywał się jako Zenon Danon). Późnej zdecydował się na jego zdrobnienie i dodatek "Kupatasa".

Poza występami zespołowymi i solowymi, Zenek Kupatasa spełniał się także jako dziennikarz. Przeprowadzał wywiady z innymi artystami muzycznymi. Występował również jako DJ na wieku imprezach rock-metalowych, które odbywały się w Warszawie.

Zenek Kupatasa - dorobek muzyczny

Zenek Kupatasa ma na swoim koncie wiele albumów studyjnych, kompilacji, minialbumów i singli. Pierwsze krążki wydawał w ramach wcześniej wspomnianego zespołu Kabanos. Były to: "Zęby w ścianę" z 2007 roku, "Flaki z olejem" z 2010 roku, 'Kiełbie we łbie" z 2014 roku, "Dramat współczesny" z 2014 roku, "Balonowy Album" z 2016 roku oraz "Odgrzewane kotlety" z 2018 roku. Kolejne album artysty były już wypuszczane w ramach jego solowej kariery.

Zenek Kupatasa w swojej solowej odsłonie zadebiutował w 2016 roku, wydając krążek studyjny zatytułowany "33". Już kilka miesięcy później światło dzienne ujrzała "Płachta na byka". Kolejne płyty to "Darmowe przytulasy" z 2019 roku, "O!" z 2020 roku oraz najnowsza propozycja z 2022 roku, czyli "Rezyliencja I. Tak 3mać!". Na ostatnim albumie Zenka Kupasy znalazło się 11 utworów i są to:

 • "YOLO",
 • "Nie wychodzę dzisiaj z łóżka",
 • "Niebieskie motyle",
 • "Reset",
 • "Żyj dobrze, umieraj staro",
 • "Miś",
 • "JPRDL",
 • "Korzeń",
 • "Kwiatek",
 • "Kotwica",
 • "Dzieciak".

Najpopularniejsze występy Zenka Kupatasy

Zenek Kupatasa daje koncerty w całej Polsce. Występuje zarówno solo, jak i obok innych artystów na popularnych festiwalach. Do tej pory mogliśmy go posłuchać m.in. na Festiwal Bangarang 3 w Chwałkowie, Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą, Punky Reggae Live w Łodzi, Summer Fall Festival w Płocku, Zacieralia 2020 w Warszawie czy Festiwal Rock Trendy w Pszowie.

Z kim współpracował Zenek Kupatasa?

Zenek Kupatasa ma na swoim koncie współprace z kilkoma cenionymi nazwiskami z branży muzycznej. Do tej pory mogliśmy usłyszeć efekty jego kolaboracji z takimi artystami jak:

 • Daćka - we współpracy artystów powstał utwór "Robak",
 • Farben Lehre, De Łindows, THE PAJX - we współpracy artystów powstał utwór "SEXBOMBA",
 • EL DOPA - we współpracy artystów powstał utwór "Tępe Ryje",
 • Gorgonzolla - we współpracy artystów powstał utwór "Ludzie idealni",

Wydarzenia

Zenek Kupatasa - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Zenek Kupatasa?

Miejscowości, w których Zenek Kupatasa wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk, Poznań, Kraków.

Jak naprawdę nazywa się Zenek Kupatasa?
Prawdziwe imię i nazwisko Zenka Kupatasy to Sebastian Grabowski.
Ile lat ma Zenek Kupatasa?
Zenek Kupatasa urodził się 25 sierpnia 1982 roku, a więc w 2023 roku skończy 40. lat.
Skąd pochodzi Zenek Kupatasa?
Zenek Kupatasa pochodzi ze Zolenia, czyli miasta położonego w województwie mazowieckim.
Jak nazywa się najnowsza płyta Zenka Kupatasy?
Najnowsza płyta Zenka Kupatasy powstała w 2022 roku i nosi tytuł "Rezyliencja I. Tak 3mać!".
Z kim współpracuje Zenek Kupatasa?
Zenek Kupatasa do tej pory współpracował z takimi artystami jak m.in.: Daćka, Farben Lehre, De Łindows, THE PAJX, EL DOPA czy Gorgonzolla.

Fani lubią też

Zobacz też