Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Franek Warzywa

Franek Warzywa

Franek WarzywaOpisWydarzeniaFranek Warzywa - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Franek Warzywa, a tak naprawdę Franciszek Drażba, przyszedł na świat w 1998 roku. Jest studentem Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie. W sieci znany jest jako twórca promujący prowadzenie zdrowego stylu życia wśród ludzi młodych. Franek Warzywa nagrywa bardzo wesołe utwory, tworzy animacje oraz filmiki, których najważniejszym tematem są zjadane przez niego warzywa. Poza kwestią zdrowego odżywiania interesuje się on również tik-tokiem, psami rasy chihuahua, kosmitami oraz piłką nożną. Jest też członkiem Karaoke Gang. Tworzy obiekty dedykowane publicznej przestrzeni wraz z Martyną Modzelewską. Bierze też udział w różnych wystawach.

Franek Warzywa - kim właściwie jest?

Franek Warzywa jest następnym z młodych artystów, którego prace zobaczyć można w czasie wielu przeglądów sztuki. Franciszek Drażba, który urodził się w 1998 roku, we własnej twórczości eksploruje przede wszystkim tematykę swojej tożsamości w wirtualnym świecie, jak i przenikania rzeczywistości cyfrowej oraz realnej. Skupiony jest na intermedialnych działaniach z pogranicza najnowszych technologii, wideo oraz performance. Ostatnimi czasy wiele energii poświęca on także prowadzeniu własnego bloga, na którym to stara się zachęcić innych do spożywania większej liczby warzyw oraz przekazywać wiedzę w ich temacie. Jego motto, to połączyć przyjemne wraz z pożytecznym.

Franek Warzywa & Młody Budda – Grzybobranie

,,Moje ciało gnije dla ciebie'' - tak właśnie brzmią namiętne okrzyki autorstwa Franka Warzywa, które napędzane są przez transujący beat, zainspirowany brzmieniami VTSS czy Shygirl. Świeżo po bardzo ekscentrycznej wystawie ,,Napad na Bazar 2'' odbywającej się w galerii Labirynt, Młody Budda oraz Franek Warzywa prezentują całkiem odmienną, a do tego też mroczniejszą odsłonę. Fascynacja grzybami doprowadziła ich do płomiennej oraz pasjonującej relacji, niemniej jednak zdecydowanie nikt nie spodziewał się tego typu ubocznych efektów. Na potrzeby mających się odbyć koncertów oraz teledysków, artystka Jagoda Komorowska zaprojektowała dla tych muzyków oryginalne, kapelusze grzybiarskie.

 

Franek Warzywa & Młody Budda, są jednymi z pierwszych ogłoszonych artystów, którzy występowali na festiwalu showcase’owym GREAT SEPTEMBER w Łodzi. Dla Franciszka Drażby, ważne są trzy rzeczy: uśmiech na buzi, partycypacyjna sztuka oraz prowadzenie zdrowego stylu życia. Humor stanowi uniwersalny środek wyrazu, poprzez który komunikowane są istotne dla niego problemy. Angażowanie odbiorcy przebiega w cyberprzestrzeni Instagrama lub TikToka, ale też w miejscach fizycznych, takich jak zapełniony klub w czasie koncertu, bazar albo warzywniak. Ważne będzie stworzenie faktycznej relacji, która zachęci odbiorców i widzów do aktywnego uczestnictwa w twórczym procesie. Franek prowadzi obecnie współpracę z Młodym Buddą: instrumentalistą i tajemniczym producentem, który odpowiedzialny jest za całość muzycznej oprawy utworów, razem także występują na żywo. W ich muzyce wszelakie gatunkowe ramy tracą zdecydowanie sens: słyszalne są nie tylko techno, emo gitarowego, jak i hyperpopu.

Franek Warzywa - Napad na bazar 

Napad na bazar, to wystawa Franciszka Drażby odbywająca się w Labiryncie. Wystawę poprzedzał koncert, w którym wystąpił Franek oraz jego przyjaciele (Bogdan Sekalski, POLA NUDA, Chair, Aljas czy Młody Budda).

 

Najważniejsze tutaj pytanie brzmi - po co napadać na bazar? Każda z osób oglądających ,,Dom z Papieru'', wie doskonale, iż w napadach chodzi o znacznie więcej. Napada na bank, czy w tym wypadku na bazar, stanowi sen o wyrywaniu się z codzienności patologicznej, jest manifestem wolności oraz buntu przeciwko kapitalizmowi - idea napadu na bazar, jest dla Franka Warzywa niespełnionym marzeniem o doświadczaniu rzeczywistości w sposób, jaki oczekuje. To idea skrajności działania i to, co ona właśnie reprezentuje jest kluczowe, nie zaś samo jej urzeczywistnianie. Napad na bazar, jest dla Franciszka pewnym wzorcem postawy, do której stara się on dążyć, niemniej która jednak nie opuszcza strefy marzeń. Fascynuje go mało skrępowana wolność i sprzeciw wobec narzuconych ograniczeń, które związane są z wchodzeniem na przestępczą ścieżkę. Nie ma on jednak w sobie żadnej złej energii i nie chce robić nikomu krzywdy. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Franek Warzywa: Jakub Skorupa, Martin Lange, Czechoslovakia, Szczyl, Kacperczyk, Patryk Pietrzak, Kuba Dąbrowski, Marie, Róża, Ralph Kamiński, OvE, Midsommar, Oysterboy, Wolska, Atlvnta, Rubens, WaluśKraksaKryzys, Faustyna Maciejczuk, Michał Anioł, Kwiaty, Julia Wieniawa, Ikarus Feel, Kamil Hussein,

 

Wydarzenia

Franek Warzywa - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Franek Warzywa?

Miejscowości, w których Franek Warzywa wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Jakie jest prawdziwe imię oraz nazwisko artysty ukrywającego się pod pseudonimem Franek Warzywa?
Prawdziwe imię oraz nazwisko artysty ukrywającego się pod pseudonimem Franek Warzywa, brzmi Franciszek Drażba.
W którym roku przyszedł na świat Franek Warzywa?
Franek Warzywa przyszedł na świat w 1998 roku.
Na jakim wydziale studiuje Franciszek Drażba?
Franciszek Drażba studiuje na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie.
Jakie trzy kwestie są najważniejsze dla Franciszka Drażby?
Dla Franciszka Drażby ważne są trzy kwestie: uśmiech na buzi, sztuka partycypacyjna oraz prowadzenie zdrowego stylu życia.
Na jakich działaniach skupia się Franek Warzywa?
Franek Warzywa skupia się na intermedialnych działaniach z pogranicza nowych technologii, wideo oraz performance.

Fani lubią też

Zobacz też