Asthma

Asthma

Asthma - głos młodego pokolenia 

Asthma to niezwykle młody, 21-letni idol dla obecnego pokolenia, który jest jednym z najbardziej popularnych reprezentantów świata hip-hopowego. Chociaż początki kariery muzyka miały miejsce bardzo niedawno, już dziś cieszy się dużą popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona odbiorców. Jaka jest historia Asthmy? Czym zdobył serca swoich fanów? Przyjrzyjmy się barwnej postaci hip-hopowej sceny z bliska.

Asthma i jego historia

Asthma jest tzw. świeżakiem polskiej muzyki hip-hopu. Pomimo tego raper jest już dziś rozpoznawalnym i cenionym muzykiem, na którego koncerty przychodzi ogromna liczba jego fanów. Początek jego kariery datuje się na 2020 rok. Co wyróżnia artystę na tle innych? Muzyka Asthmy przywraca na myśl charakterystyczny, oldschoolowy klimat blokowisk, który dla większość z nas nie jest obcy. Pomiędzy specyficzny charakter tworzonej muzyki artysta wplata wartościowe społecznie teksty, skłaniające do zadumy i przemyśleń. Co więcej, Asthma sięga po tematy otaczającej nas rzeczywistości i problemów społecznych, przez co wielu słuchaczy utożsamia się z jego tekstami. Takie połączenie jest zjawiskiem unikatowym, co sprawiło, że Asthma stał się jednym z najbardziej uznanych raperów polskiej sceny hip-hopowej, w przeciągu niespełna dwóch lat zdobywając duży rozgłos i popularność, na który inni artyści muszą pracować latami.

 

Asthma to pseudonim artystyczny, którym posługuje się Mateusz Wardyński. Raper pochodzi ze Śląska, a jego miasto rodzinne to Bielsko-Biała. 

Asthma i jego dorobek artystyczny

Pierwsze tracki Asthmy, które ujrzały światło dzienne to: charakterystyka bloku, generation of the end czy shut the fuck up. 

2021 rok przyniósł dla fanów i słuchaczy Asthmy niezwykle mroczny singiel Przepływ. Był on kawałkiem promującym album noszący tytuł 1988, należący do reprezentanta zespołu Syny.

 

W 2020 roku Asthma wydał gitarową Ep'kę noszącą tytuł All is love. Jednak jego serce cały czas biło w rytmie hip-hopu.

Debiutanckim albumem Asthmy jest Manifest, który został wydany w 2021 roku. Płyta została wydana nakładem wytwórni Def Jam Recordings Poland. Krążek zaliczany jest do gatunku alternatywnego hip- hopu. Na płycie znalazło się dziesięć popularnych utworów. Możemy odnaleźć wstawki żywych instrumentów, co niezwykle podnosi walory muzyczne krążka. Całą płytę otwiera track Asthmatic. Jednym z najbardziej wyluzowanych utworów jest Motobomba, która wskazuję nam, jak postępować w razie zatrzymania przez policję. Niezwykle ciekawą pozycją na wydanym krążku jest Ostatnia Mila, która wspomina o naszym wyniszczającym działaniu dla planety. Chwilą wytchnienia od ciężkich, społecznych tematów jest kawałek Reset. Jeśli chcemy muzyki, która podniesie nas na duchu, dodaje wiary w siebie i swoje możliwości, track Duchowa rewolucja będzie doskonałym wyborem. Centrala jest jednak kawałkiem, który przyniósł Asthmie największą sławę. 

 

Asthma do swoich utworów wydał także teledyski, w których pomogła mu dwójka jego przyjaciół- Oskar Machalski oraz Igor Osiński. 

Asthma- inspiracje i powiązani artyści

Asthma wiele w swojej karierze zawdzięcza zespołowi Syny. To on wyciągnął go z undergroundu polskiego hip-hopu, ukazując ciekawą i oryginalną twórczość rapera szerokiemu gronu odbiorców. To sprawiło, że Asthma dostał niepowtarzalną szansę na rozwój dalszej solowej kariery, którą jak dziś już wiemy, raper doskonale wykorzystał. Twórczość Asthmy obfituje we współpracę z wieloma artystami. Płyta Manifest spowodowała nawiązanie owocnych kontaktów z KRS-One, Kache z Coalsów, Młodym, Moo Latte i innymi artystami.

 

Z całą pewnością podczas tworzenia muzyki dla Asthmy inspiracją jest zespół Nas. Jego album IIImatic z 1994 roku, wywarł duży wpływ na twórczość rapera. Największym wzorem polskiej sceny muzycznej dla Asthmy jest Paktofonika. Flow, który możemy usłyszeć w twórczości rapera, niejednokrotnie przywodzi nam na myśl właśnie ten jeden z najbardziej popularnych polskich zespołów sceny hip- hopu. Takie zamiłowanie do muzyki, Asthma "wyssał z mlekiem matki"- nad jego kołyską wisiał plakat zespołu Korn

Asthma i jego najpopularniejsze występy 

W roku 2021 Asthma wziął udział w cyklu sesji live BEZ BITU. W ramach wydarzenia ukazał się m.in. utwór, który podbił serca szerokiej liczby odbiorców - Reset w wersji akustycznej, który był przedpremierową zapowiedzią jego debiutanckiego krążka.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Asthma: Bonson, Słoń, Miły ATZ, Chillwagon, Kaz Bałagane, Sokół, CatchUp, Paluch, ERO, Malik Montana, Reto, Gibbs, Qry, Sarius, KęKę, The Game, Margaret, Zetha, Kabe, Oliwka Brazil, Borixon, Tede, Mr. Polska, Skepta, Phunk'ill, Olszakumpel, Przyłu, White 2115, O.S.T.R., Gruby Mielzky, Avi x Louis Villain, Buszu, Zdechły Osa, Diho, Małach / Rufuz, OKI, Pezet, Guzior, Miszel, Janusz Walczuk, OIO, PRO8L3M, Taco Hemingway, Trill Pem, Wac Toja, Dwa Sławy, Żabson, Pawbeats, Kalush Orchestra, Kukon, Kinny Zimmer, Sobel, Włodi, Nypel, Białas, Kizo, Dziarma, Otsochodzi, Jan - rapowanie, Smolasty, Jacuś,

 

Asthma - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Asthma wystąpi w:
  • Album Rage Against The Machine jest ulubionym krążkiem rapera.
  • Asthma zdobył nagrodę Lech Polish Hip-Hop Music Awards 2021, w niezwykle popularnej kategorii "Odkrycie Roku".
  • Bez wątpienia największą popularnością i uznaniem szerokiego grona słuchaczy cieszy się track Centrala.
  • Mateusz Wardyński to imię i nazwisko, którym posługuje się Asthma.
  • Młody raper z Bielska-Białej rapuje o zmianach klimatycznych, niezwykłej brutalności polskiej policji na licznych protestach i strajkach czy autorytarnej władzy naszego rządu.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Asthma
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Asthma BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Szczyrk
3-4.03.2023
sprawdzanie dostępności
od 239 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/