Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Miły ATZ

Miły ATZ

Miły ATZOpisWydarzeniaMiły ATZ - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Miły ATZ jest wszechstronnym artystą, którego szersza publiczność poznała jako rapera, autora tekstów, DJ'a oraz beatmakera. Urodzony w Gnieźnie raper nagrał swój pierwszy mikstape w 2011 roku i od tamtej pory wydał dwa solowe krążki - "Czarny Swing" oraz "Roller". Związany z grupami Mordor Muzik, Undadasea, Lowpass i wytwórnią Def Jam Recorings Poland muzyk ma za sobą występ na kilku topowych festiwalach, a w jego utworach nie brakuje inspiracji nowojorskimi i grime'owymi brzmieniami.

Udane wyjście z podziemia

Muzyka Miłego ATZ jest mieszanką brzmienia lo-fi, grime'u, UK garage oraz drum n bass. Obecnie oprócz rapu artysta pisze także teksty do kawałków, robi beaty i staje za DJ'ką. W przeszłości muzyk związany był z wieloma grupami hip-hopowymi, w tym z podziemnymi składami Mordor Muzik oraz trójmiejskim Undadasea. Jak przyznaje sam raper, jego początki z muzyką rap sięgają wieku nastoletniego, gdy próbował swoich sił we freestyle oraz robieniu beatów. Już od wczesnych lat dzieciństwa słuchał utworów Pei, K.A.S.T.Y., Snoop Dogga i 2Paca, które obudziły jego zamiłowanie rapem.

W późniejszych latach sam nagrał kilka utworów, które ukazały się jako undergroundowe mikstape'y. Krążek "Dyktafon" nagrany wspólnie z Wiadrowskim przyniósł Miłemu ATZ niemały sukces. Artyście udało się zakwalifikować do grona Młodych Wilków Popkillera. W 7. edycji z 2019 roku wziął udział nie tylko Miły ATZ, ale także inni raperzy obecni do dziś na polskiej scenie - Zetha, Oki, Przyłu, czy Lipa.

Występy Miłego ATZ przed szerszą publicznością

Miły ATZ ma na swoim koncie występy na wielu topowych festiwalach w Polsce. Artysta występował między innymi na scenie Open'era, czy FEST Festivalu. Oprócz tego fani mogli zobaczyć rapera na Up to Date w Białymstoku, Upper Festival w Katowicach oraz popularnym Hip Hop Kemp organizowanym w Czechach. Miły ATZ współpracuje nie tylko z polskimi, ale także zagranicznymi twórcami. Raper może pochwalić się występami u boku Killa P, Commodo, Chimpo, czy Skelecta, czyli postaciami z basowej sceny brytyjskiej.

Oprócz udziału w festiwalach raper ma na swoim koncie także solowe trasy koncertowe oraz występy jako DJ. W 2022 roku Miły ATZ podróżował z materiałem z krążka "Roller" podczas trasy "Roller Tour". W jej ramach odwiedził kluby w największych miastach w Polsce - nowy materiał można było usłyszeć między innymi w Poznaniu, Gdańsku, Warszawie, czy Katowicach. W przeszłości fani mogli spotkać się z artystą także na trasie "Czarny Swing Tour", podczas której odwiedził Białystok, Łódź, Wrocław, czy rodzinne Gniezno.

Legalne albumy i współpraca z innymi artystami

Do oficjalnych wydawnictw Miłego ATZ należą "Czarny Swing" z 2020 roku oraz "Roller" z 2022 roku. Pierwszy album ma za sobą świetny debiut - krążek nagrany z Def Jam Recordings Poland wspiął się na 4. miejsce OLiS. Na płycie można usłyszeć utwory takie jak "Balans", "Chaos", czy "Milenialsi", a na współpracę z Miłym ATZ zgodzili się między innymi Falcon1, czy producent NOCNY. W 2021 roku raper otrzymał nawet nominację do Fryderyka w kategorii Debiut Fonograficzny Roku. Jeszcze tego samego roku Miły ATZ zdobył wyróżnienie Odkrycia Roku Popkiller 2021.

Najnowszy krążek "Roller" powstał we współpracy z @atutowym i Def Jam Recording Poland. Płyta zawiera kawałki "DON", "Psycholka", czy "7 Razy", a Miły ATZ nagrał na niej utwory wspólnie z donGURALesko, Dziarmą, SHDOW, czy VNM. Album promuje trasa "Roller Tour", a sam artysta chętnie opowiada o narracji obecnej na krążku. ATZ przyznaje, że treść krążka jest odpowiedzią na życiowe transformacje, które artysta spotkał na swojej drodze do przeznaczenia. Utwory zawarte na wydawnictwie są różnorodne, a fani mogą usłyszeć na nich nowe dla rapera flow, czy sposoby narracji.

 

Wydarzenia

Miły ATZ - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Miły ATZ?

Miejscowości, w których Miły ATZ wystąpi w najbliższym czasie: Giżycko, Warszawa, Wrocław.

Jak nazywa się Miły ATZ i ile ma lat?
Miły ATZ to pseudonim gnieźnieńskiego rapera, Miłosza Szymkowiaka. Artysta urodził się w 1995 roku i obecnie mieszka w Warszawie.
Jak nazywa się najnowsza płyta Miłego ATZ?
Krążek "ROLLER" jest najnowszym wydawnictwem od Miłego ATZ. Wydany w 2022 roku album zawiera takie utwory jak "DON" z donGURALesko, czy "Money Move" z Dziarmą.
Z kim występuje i współpracuje artysta?
Miły ATZ jest powiązany z grupami takimi jak Mordor Muzik, Undadasea i Lowpass. Ostatnia płyta powstała we współpracy z producentem @atutowy, a sam raper nagrywał utwory z wieloma przedstawicielami polskiej sceny muzycznej. Należą do nich między innymi VNM, GRUBY MIELZKY, CatchUp, czy Paluch.
Czy Miły ATZ brał udział w Młodych Wilkach Popkillera?
Raper może pochwalić się uczestnictwem w 7. edycji Młodych Wilków Popkillera. Miły ATZ zakwalifikował się tam z takimi artystami jak OKI, Przyłu, czy Zetha.
Kiedy debiutował Miły ATZ?
Choć raper od lat związany jest z podziemiem, a pierwsze kroki przed szerszą publicznością stawiał już w 2011 roku, to pierwszy album Miłego ATZ ukazał się dopiero 29. maja 2020 roku. Krążek to efekt współpracy artysty oraz Def Jam Recordings Poland, który zadebiutował na 4. miejscu OLiS.

Fani lubią też

Zobacz też