Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Abradab

AbradabOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Abradab czyli Marcin Marten urodził się w 1978 roku. To polski raper i producent muzyczny. Znany jest jako członek hip-hopowego zespołu Kaliber 44, który założył wraz ze swoim starszym bratem Michałem – Joką.

 

W 2002 roku rozpoczął karierę solową. W 2004 roku ukazała się jego debiutancka płyta „Czerwony Album” wydana przez S.P. Records. Na płycie znajdował się m.in. utwór „Rapowe ziarno” do którego wypuszczono teledysk. Piosenka cieszyła się dużą popularnością. Już rok później ukazał się jego kolejny album „Emisja spalin”, na której gościnnie wystąpili Numer Raz i Joka. Trzecia płyta Abradaba „Ostatni poziom” wyszła w 2008 roku. Już w 2010 roku wyszedł czwarty studyjny album „Abradabing”, płyta została wydana przez pochodzącego z Łodzi Adama Ostrowskiego – O.S.T.R.

W tym czasie wziął udział w objazdowym festiwalu „Męskie Granie”, promowaną przez piosenkę „Wszyscy muzycy to wojownicy”, którą nagrał wraz z Wojciechem Waglewskim i Maciejem Maleńczukiem. W 2012 wyszedł jego kolejny solowy album Extra Vertik, którą stworzył ze swoim bratem Joką, a rok później reaktywował zespół Kaliber 44.

Jest laureatem nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Współpracował z takimi artystami jak Piotr Banach, Maciej Maleńczuk, Wojciech Waglewski, Grubson czy O.S.T.R. Jest też właścicielem wytwórni Inna-My-Twórnia. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też