Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Kortez

KortezSzczegółyOpisWydarzeniaKortez - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
34 lata
data urodzenia:
24.06.1989
miejsce urodzenia:
Krosno
dyscyplina:
Wokalista pop, gitarzysta, pianista, kompozytor
social media:

Opis

Kortez  czyli Łukasz Federkiewicz to urodzony w 1989 roku w Krośnie kompozytor i wokalista. Posiada wykształcenie muzyczne pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej.

Rozwój kariery Korteza 

Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku pojawiła się jego pierwsza Epka zatytułowana Jazzboy Session EP, na którą złożyły się trzy piosenki: “Zostań”, “Joe” i “Co Myślisz?”. Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta.

Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. 24 września 2015 roku pojawiła się  debiutancka płyta Korteza “Bumerang”, która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i przyjętych płyt w ostatnich latach. Kortez promuje drugą płytę: "Mój dom".

Koncerty Korteza 2022

Kortez jest obecnie jedną z najbardziej popularnych polskich gwiazd. Jego koncerty przyciągają fanów z całego kraju. Koncert Korteza: Holiday Tour 2022 to trasa koncertowa po Polsce, podczas której wystąpi między innymi w Warszawie, Kostrzyniu nad Odrą, Wrześni, Krakowie, Ustroniu, Opolu, Wałbrzychu, Sopocie, Koszalinie, Augustowie, Kętrzyniu, Ostródzie, Piotrkowie Trybunalskim.

Wydarzenia

Kortez - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kortez?

Miejscowości, w których Kortez wystąpi w najbliższym czasie: Ścinawka Górna, Nowa Ruda, Kłodzko, Wałbrzych, Olsztyn, Łódź.

Fani lubią też

Zobacz też