Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival

L.U.C

Sprawdź wydarzenia
L.U.COpisWydarzeniaL.U.C - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

L.U.C. jest to według rankingów jeden z najlepszych polskich raperów. Muzyk ma imponujący przebieg kariery i współpracował z wieloma znanymi artystami.

Kim jest L.U.C.?

Jego prawdziwe imię i nazwisko to Łukasz Rostowski. Muzyk przyszedł na świat 16 września 1981 roku. To nie tylko polski raper, ale również beatbokser, producent muzyczny oraz reżyser teledysków. Artysta pochodzi z Zielonej Góry i ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Raper współtworzył zespół Kanał Audytywny, a popularność przyniosły mu takie utwory jak "Dziękuję", "Najlepsze przede mną", "Oda do młodości". Muzyk działa w duchu "filozofii czterech galaktyk", to znaczy tworzy przekazy bazujące na 4 dziedzinach sztuki: grafika, muzyka, słowo, film. Za tworzenie nowatorskich projektów polegających na "czterech galaktykach" otrzymał w 2010 roku Paszport Polityki.

L.U.C. - kariera

W 2003 roku raper wraz z Bartłomiejem Spasowskim założył zespół pod nazwą Kanał Audytywny. W 2004 roku w klubie Metropolis we Wrocławiu odbył się pierwszy koncert tego zespołu. W tym roku ukazał się również pierwszy nielegal zespołu o nazwie "Spasoasekuracja". W 2004 roku pojawił się drugi album zespołu zatytułowany "Płyta Skirtotymiczna", nakładem MTJ. W kolejnym roku ukazał się trzeci album o nazwie "Neurofotoreceptoreplotyka jako magia bytu", nakładem 2.47 Records. Płyta ta otrzymała nominację do nagrody "Fryderyka" 2005 w kategorii "album roku hip-hop/R&B". Następnie działalność zespołu została zawieszona, a Łukasz Rostkowski zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery.

 

19 czerwca 2006 roku na rynku muzycznym zawitał debiutancki album solowy muzyka pod tytułem "Haelucenogenoklektyzm". Do współpracy przy tworzeniu albumu został zaproszony pianista Leszek Możdżer i Igor Pudło. 19 października 2007 roku ukazał się album nagrany przez L.U.C. wraz ze współpracą z Rahimem, czyli Sebastianem Salbertem. Jego nazwa nosiła "Homoxymoronomatura". 17 listopada 2008 roku pojawiła się kolejna płyta pod tytułem "Planet L.U.C.". Oprócz samego albumu muzycznego pojawił się również film opracowany przez Piotra Bartosa, pokazujący świat widziany oczami L.U.C.-a oraz książeczka o tytule "Porymuj mi Lucu" (stylizowana na serię Poczytaj mi mamo). W tym samym roku pojawiło się koncertowe wydawnictwo DVD "Homoxymoromatura Live" we współpracy z Rahimem.

 

W dzień 70. rocznicy wkroczenia wojsk radzieckich na terytorium Polski na rynku ukazał się album "39/89-Zrozumieć Polskę". Była to płyta w postaci słuchowiska, która prezentowała niepodległą historię kraju. Płyta ta łączy w sobie muzykę kameralną, jazzową, filmową i elektroniczną. Była ona tłem dla głosów: Stefana Starzyńskiego, Józefa BeckaLecha Wałęsy, Jana Pawła II. Pojawiły się na niej również skrecze Dawida Szczęsnego. Premiera słuchowiska odbyła się o godzinie 22.00 17 września 2009 na antenie radiowej Trójki.

 

W maju 2010 roku pojawił się w limitowanej edycji dwupłytowy album "Planet LUV-Energocyrkulacje". Pojawiły się na nim remixy piosenek z "Planet L.U.C.". w wykonaniu młodych artystów. 22 października tego samego roku ukazał się następny album rapera pod tytułem "PyyKyCyKyTyPff". Co ciekawe, wszelkie utwory powstały bez wykorzystania instrumentów muzycznych. Zamiast nich na płycie słychać jedynie modulowany głos Rostkowskiego. 19 maja 2011 roku pojawił się drugi album artysty z cyklu Zrozumieć Polskę, pod nazwą "Warsaw WAR/SAW. Zrozumieć Polskę". Słuchowisko powstało we współpracy rapera z Muzeum Powstania Warszawskiego. 22 października na rynku ukazał się album pod nazwą "Kosmostumostów". Odpowiada on jedną historię o życiu artysty we Wrocławiu przez album muzyczny, murale miejsce, koncerty, komiks i spektakle. W 2015 roku wraz z Janem Feat'em raper założył pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 - Rebel Babel Ensemble (międzynarodowy big-band). 

L.U.C. - albumy

Łukasz Rostkowski wydał następujące albumy:

  • 2006 rok - "Haelucenogenoklektyzm",
  • 2007 rok - "Homoxymoronomatura",
  • 2008 rok - "Planet L.U.C.",
  • 2009 rok - "39/89 - Zrozumieć Polskę",
  • 2010 rok - "PyyKyCyKyTyPff",
  • 2011 rok - "Kosmostumostów", "Warsaw WAR/SAW. Zrozumieć Polskę",
  • 2013 rok - "Nic się nie stało" (wraz z Motion Trio); "Sleepoholic",
  • 2014 rok- "Przekrój",
  • 2014 rok- "Reflekcje o miłości apdejtowanej selfie",
  • 2018 rok- "Good L.U.C.K".

L.U.C. - nagrody i nominacje

Raper otrzymał za swoje unikalne performensy, edukacyjne projekty społeczne i niebywałą charyzmę wiele nagród oraz nominacji kulturalnych. Można wśród nich wymienić: Fryderyki 05'07'08, Paszporty Polityki, Yachy, Gwarancje TVP Kultury, "Warto" Gazety Wyborczej, "Ale Sztuka!".

L.U.C. - z kim współpracował?

L.U.C. tworzył swoje utwory z wieloma znanymi wokalistami i instrumentalistami jak: Urszula Dudziak, Leszek Możdżer, Maria Peszek, Kaliber 44, Grubson, Krystyna Prońko.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi L.U.C.: Mateusz Pospieszalski, Skubas, Wojciech Waglewski, Mikromusic,

 

Wydarzenia

Gdyby Massive Attack czytali Reymonta

15.07.2024

Muzyka filmowaMuzyka

Gdyby Massive Attack czytali Reymonta

L.U.C - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi L.U.C?

Miejscowości, w których L.U.C wystąpi w najbliższym czasie: Ostróda, Opole.

Jak nazywa się L.U.C.?
Pod tym pseudonimem kryje się Łukasz Rostowski.
Ile lat ma L.U.C.?
Artysta urodził się 16 września 1981 r, a więc tym roku skończy 41 lat.
Skąd pochodził L.U.C.?
Raper pochodzi z Zielonej Góry.
Z kim współpracował artysta?
Rostowski współpracował między innymi z Urszulą Dudziak, Sarsą, Grubsonem czy Rahimem.

Fani lubią też

Zobacz też