Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

MARINA

MARINASzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
38 lat
data urodzenia:
10.10.1985
miejsce urodzenia:
Abergavenny, Wielka Brytania
dyscyplina:
piosenkarka, klawiszowiec, autorka tekstów
social media:

Opis

MARINA czyli Marina Diamandis (wcześniej znana pod pseudonimem Marina and the Diamonds) jest walijską piosenkarką indierockową greckiego pochodzenia, kompozytorką i autorką tekstów. Jej wcześniejszy pseudonim, Marina and the Diamonds, składał się z jej pierwszego imienia, spójnika „i”, oraz  tłumaczeniu na język angielski  jej nazwiska, które oznacza po grecku „Diamenty”.

Rozwój kariery muzycznej Mariny

W 2007 roku wydała EP-kę Mermaid Vs. Sailor. Dwa lata później ukazała się jej druga EP wydana przez wytwórnię Neon Gold Records. Obecnie współpracuję z wytwórnią 679 Recordings, za której pomocą wydała swój debiutancki pełny album, The Family Jewels.

 

Od debiuty tej płyty kroczy własną, niezależną ścieżką. Chociaż nie zabiega o miejsca na listach przebojów, wszystkie jej dotychczasowe albumy lądowały w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii (drugi album "Electra Heart" zadebiutował na pierwszym miejscu), a jej utwory i klipy do dziś doczekały się ponad miliarda streamów. Obok takich nazwisk, jak Florence Welch, Lana Del Rey czy Lorde, jest jedną z najważniejszych kobiet światowego alt-popu ostatniej dekady. Czwarty album Mariny "Love + Fear" jest promowany między innymi świetnym singlem "Handmade Heaven".

 

W 2012 roku wydała płytę Electra Heart dzięki której zdobyła dużą popularność. Jej pierwszy singiel Primadonna ukazał się 16 kwietnia. Ideą krążka było ukazanie archetyp blond diwy, która jest pogubiona oraz jest zepsuta do szpiku kości. Mówi też o fascynacji Stanami Zjednoczonymi i tym jak łatwo zostać tam gwiazdą nie będąc tak naprawdę nikim. Aby być bardziej wiarygodną zmieniła fryzurę na blond oraz diametralnie zmieniła styl ubierania oraz makijaż. Jej trzecia płyta Mariny Froot została wydana w 2015 roku.

 

W 2016 roku Marina podała do wiadomości informację o planowanej, dłuższej przerwie od przemysłu muzycznego. W sierpniu 2018 roku Marina Diamandis ogłosiła, że prace nad jej czwartym albumem zmierzają ku końcowi a nową twórczość przedstawi na jesień tego roku.

 

Jak sama przyznaje, duże znaczenie dla jej twórczości mają tacy muzycy jak Daniel Johnston, Blondie, The Distillers, Patti Smith, Tom Waits, Nirvana, PJ Harvey, Kate Bush, Britney Spears, Yann Tiersen, Elliott Smith, Dolly Parton czy Madonna.

MARINA w Polsce

Marina w Polsce pojawiła się podczas Open'er Festival w Gdyni w 2019 roku. Koncerty Mariny to za każdym razem wielkie show, na które czekają jej fani na całym świecie. Marina występowała również jako support przed takimi wokalistami jak Katy Perry czy Coldplay.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Drew de F Fawkes, CC-BY-SA 2.0

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też