Jacuś

Jacuś

Jacuś, czyli tak naprawdę Jacek Pala, jest rybnickim raperem, pianistą, producentem, reżyserem oraz montażystą teledysków, który w bardzo krótkim czasie stał się popularny i rozpoznawalny na krajową skalę. Znany jest przede wszystkim z rozrywkowych utworów. Nie jest to jednak jedyny typ muzyki, którym się zajmuje. Na co dzień chodzi do szkoły muzycznej w Rybniku, gdzie już niedługo ukończy drugi stopień w zakresie klasycznej muzyki na fortepianie.

 

Od innych artystów odróżnia się wszechstronnością oraz niezależnością. Nie jest to na pewno powszechnie znany fakt, niemniej jednak wszelkie opublikowane jak dotąd piosenki napisane zostały, wyprodukowane, zmiksowane i nagrane w pełni samodzielnie przez Jacusia. W promocji własnej osoby nie wspomaga go żadna z wytwórni, a dzięki zgromadzonym wokół siebie fanom jest błyskotliwy i ma oryginalny styl. Biografia tego artysty będzie na pewno podlegać jeszcze licznym zmianom, gdyż Jacuś jest bardzo młody, a jego pomysły nie mają końca.

Inspiracje do tworzenia muzyki 

Jacuś dorastał przy utworach Davida Guetty i Daft Punk. Starszy brat ciągle puszczał mu ich przeboje, zatem możliwe jest, iż jego styl ugruntował się dzięki ich rytmom. Równocześnie słuchał również Grubsona czy Buki. Niewiele osób należących do jego pokolenia ma jeszcze w pamięci takie czasy. Jacuś nie chce być utożsamiany ze stricte hip-hopem czy też muzyką klubową. Robi to, co uważa za słuszne w danej chwili dla jego twórczości. Sam nie wie jeszcze dokładnie, w jakim kierunku będzie się w przyszłości rozwijał. Pierwsze jego utwory krążą już po sieci, a co będzie z resztą, to się okaże. Jest to artysta zupełnie inny, aniżeli reszta wykonawców, niemniej jednak wszystko to przychodzi u niego w dużej mierze podświadomie. Kwestia wiedzy produkcyjnej oraz muzycznej, jak i samorozwoju, bo to jest dla niego najbardziej istotne.

Album "Gucci Trip"

Album "Gucci Trip" to niejako The Best Of Jacuś. Znalazły się na nim "Rakieta" oraz "Rodeo", od których nie sposób się temu artyście odciąć. To pokazanie różnorodności, Jacuś nie miał zamiaru zamykać się w żadnej, konkretnej szufladce. Jeśli chociażby jeden z utworów znajdujących się na tym albumie przypadnie nam do gustu, powinniśmy śledzić przyszłą twórczość Jacusia. Do żadnego ze swoich utworów nie zastosował stylu muzycznego, którym nie chciałby zajmować się w przyszłości.

 

Od dziecka Jacuś uczony był zachowania pokory do muzyki, niemniej jest on typem buntownika. Może i uczęszcza do muzycznej szkoły, gra Bacha, ale zawsze chciał robić coś innego. Możliwe jest wyjście od klasycznej muzyki do tworzenia stricte rozrywkowych rzeczy. Jacuś jest znakomitym tego przykładem. Inna rzecz, iż wielu ludzi myli muzykę imprezową z czymś powstałym po łebkach, dla zabawy. A to wymaga sporej dawki pracy. Zakładając, iż nie bierze się podkładów pochodzących z hitów zagranicznych, podkładając pod to wyłącznie refren choćby o piciu wódki.

Przez rok, odkąd Jacuś rozpoczął wypuszczanie pierwszych utworów do internetu, najbardziej zaskakująca była jego zmienność. To, ile opanował w tymże czasie produkcyjnych chwytów. Słucha nieraz własnych piosenek i uważa, iż lepiej nie wszystko włączać. Zresztą "Gucci Trip" jest także albumem, który podlegał wielokrotnym zmianom. Jacuś ciągle uczy się czegoś zupełnie nowego. Dojrzewa on pod względem muzycznym.

Jacuś - porównania z innymi artystami

Jacuś porównywany jest nierzadko do Schaftera. Mieszka on niedaleko niego, jakieś parę kilometrów w prostej linii. On wybił się znacznie szybciej. Ma dość podobne do Jacusia gusta, potrafi utożsamiać się z jego rzeczami, niemniej ma raczej muzyki wspólnej dla jego pokolenia. Niby będzie to rap, ale wiadome jest, iż rap ma niejedną odsłonę.

 

Jacuś słucha wszystkiego, co mu się spodoba i nie zwraca uwagi na artystę czy też gatunek. Może dlatego spora część jego playlisty, oparta jest na popowych hitach z dawnych lat. Z drugiej, jednakże strony nie ma tak, iż ludzie słuchają wyłącznie rapu polskiego. Żeby móc się wybić, rap nie musi być tylko samym rapem.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Jacuś: Skepta, Guzior, PRO8L3M, ERO, Miszel, Malik Montana, OIO, Reto, Białas, White 2115, Janusz Walczuk, Kaz Bałagane, Przyłu, Sarius, OKI, Taco Hemingway, Kabe, Diho, O.S.T.R., Gibbs, Jan - rapowanie, CatchUp, Pawbeats, Zetha, Tede, Qry, Dziarma, Borixon, Buszu, Trill Pem, Włodi, Smolasty, Otsochodzi, Sokół, KęKę, Zdechły Osa, Kizo, Nypel, Słoń, Kalush Orchestra, Sobel, Bonson, Wac Toja, Paluch, Olszakumpel, Oliwka Brazil, Margaret, Pezet, Gruby Mielzky, Żabson, The Game, Chillwagon, Kukon, Dwa Sławy, Kinny Zimmer, Avi x Louis Villain,

 

Jacuś - Często zadawane pytania

  • Pełne imię i nazwisko Jacusia, to Jacek Pala.
  • Jacuś jest pianistą, raperem, montażystą oraz reżyserem teledysków.
  • Jacuś zajmuje się głównie muzyką rozrywkową.
  • Jacuś czerpał inspirację do tworzenia muzyki z utworów Davida Guetty oraz Daft Punka.
  • Jacuś nie korzysta z pomocy żadnej wytwórni, bowiem nagrywa swoje utwory zupełnie samodzielnie.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Jacuś
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/