Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Louis Villain

Louis Villain

Louis VillainOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Louis Villain to raper, twórca tekstów i producent muzyczny, o którym robi się coraz głośniej. Znany również z wieloletniej współpracy z SB Mafia, od niedawna artysta wydaje we pod własnym szyldem. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Kim jest Louis Villain?

Louis Villain to polski raper i producent muzyczny, znany jest również jako Filip Diesendorf-Krause. Charakterny w gadce, a zarazem finezyjny w melodiach od pewnego czasu znajduje się na fali. Wszystko za sprawą współpracy z kolektywem SB Mafia oraz jego nowym projektem – współpracą z Avim, z którym stworzył wytwórnię muzyczną Moya.

Muzyczne początki

Muzyka towarzyszyła artyście już od najmłodszych lat. W miarę dorastania udało mu się więc wypracować swój własny, unikatowy styl. Nie da się bowiem ukryć, że artysta tworzy wyjątkowe brzmienia oraz teksty. Mało kto jednak wie o tym, że już jako dziecko był muzycznie uzdolniony. W wieku 5 lat artysta pobierał lekcje gry na pianinie.

Przygoda z rapem

Louis Villain jest znany z kilku utworów. Wśród nich znalazł się m.in. kawałek "Manifest", "Apollo", "AMG", "Toast" oraz "Jak mam żyć". Jego kariera nabrała tempa dzięki nawiązaniu współpracy z SB Mafia, którą wraz z Avim nawiązał w 2017 roku. Przełomem w karierze artysty okazały się kawałki "Moya" i "Inny niż oni’. To właśnie one otworzyły duetowi drogę do zdobycia kontraktu z SB Maffiją. Jednak już rok później, w lutym 2018 roku panowie opuścili SB Mafię. Powodem tej decyzji był diss, jaki Louis Villain nagrał wraz z Avim na TPS-a. Wkrótce potem panowie podjęli decyzję o założeniu własnej wytwórni.

Moya Label

Wkrótce potem wraz z Avim artystą podjął decyzję o założeniu własnej wytwórni muzycznej "Moya Label". Decyzja ta zbiegła się również z wyjściem Aviego z uzależnienia narkotykowego. To wydarzenie zainspirowało również duet do wydania debiutanckiego albumu. I tak oto w kwietniu 2018 roku ukazał się krążek "Zbiór Pieśni Sycylijskich". Album ten okazał się zapowiedzią trylogii, której kolejne części wychodziły co półtora roku, a inspiracją do napisania wielu z tekstów stało się uzależnienie Aviego. Osobiste wyznania sprawiły, że album ten przyniósł duetowi duże uznaniem publiki oraz recenzentów. Debiutancki album "Zbiór pieśni sycylijskich" został wydany niezależnie, co pozwoliło duetowi zbudować fundament pod to, by dotrzeć do fanów.

"Akademia Sztuk Pięknych"

Kolejną częścią trylogii duetu Louis Villain x Avi stała się płyta "Akademia Sztuk Pięknych", która wyszła w 2021 roku. Pojawiły się na niej kawałki takie jak: "Pieta", "Chateau", "Doberman" oraz wspomniane już wcześniej "Manifest", "Amy i "Toast". Co więcej, na płycie tej pojawili się gościnnie artyści tacy jak Paluch, Pezet, RETO, Bonson, Tuzza, Filipek i Kaz Bałagane. Album ten spotkał z bardzo ciepłym odbiorem w branży.

Druga część zapowiadanej trylogii stała się także ukoronowaniem ich kilkuletniej drogi muzycznej. W niecałe 3 lata po debiucie na scenie o Louis Villain usłyszała cała Polska. Kawałki z płyty zdobyły dziesiątki tysięcy odsłon na YT, które wkrótce potem doczekały się setek, a nawet i milionów wyświetleń w sieci. Warto również wspomnieć, że płyta "Akademia Sztuk Pięknych", jak sam raper twierdzi w wywiadach – jest hołdem dla sztuki i możliwości, jakie daje.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się Louis Villain?
Louis Villain naprawdę nazywa się Filip Diesendorf-Krause.
Czy Louis Villain gra na jakimś instrumencie?
Tak, już jako 5-letni chłopiec artysta uczył się gry na pianinie.
Dlaczego Louis Villain odszedł z SB Mafia?
Powodem odejścia artysty z SB Mafia w lutym 2018 roku był diss, jaki raper nagrał z Avim na TPS-a. Chwilę po usunięciu go z Internetu, SB Mafia wydała w swoich mediach społecznościowych komunikat o wydaleniu Louis Villain i Aviego z kolektywu.
Jak nazywa się własna wytwórnia muzyczna Louis Villain?
Raper jest współtwórcą Moya Label, który artysta założył po opuszczeniu SB Maffija w 2018 roku razem z Avim.
Z kim nagrywa Louis Villain?
Louis Villain tworzy duet muzyczny wraz z Avim. Panowie mieli okazję współpracować już z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, w tym z SB Mafia, Pezetem, Paluchem oraz RETO.

Fani lubią też

Zobacz też