Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Anna Jurksztowicz

Anna Jurksztowicz

Sprawdź wydarzenia
Anna JurksztowiczSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
60 lat
data urodzenia:
05.08.1963
miejsce urodzenia:
Szczecin
dyscyplina:
Piosenkarka pop i jazz oraz producentka muzyczna
social media:

Opis

Anna Jurksztowicz to piosenkarka, jak i również producentka muzyczna oraz autorka piosenek. Artystka znana jest z przebojowych utworów oraz muzyki do filmów i seriali.

 

W repertuarze Anny Jurksztowicz znajdują się utwory wspierające praktyki duchowe. Należą do nich muzyka spirituals & gospels, kantyczki karmelitańskie, hinduskie mantry oraz klasyczne i współczesne pieśni do tekstów wybitnych poetów.

Anna Jurksztowicz Jestem Taka Sama

Płyta Anny Jurksztowicz „Jestem Taka sama” powstała z okazji 35-lecia pracy artystycznej artystki. Utwory znajdujące się na krążku łączą w sobie pop, jazz i nastrojowe klimaty. Singlem promującym wydawnictwo jest  utwór z gościnnym udziałem Andrzeja Piasecznego pt. „Kochanie, ja nie wiem” .

 

 

Krążek powstawał we współpracy z wyjątkowymi twórcami znajdzie się na nim 14 premierowych kompozycji do muzyki Krzysztofa Napiórkowskiego i Krzesimira Dębskiego oraz tekstów Jacka Cygana, Andrzeja Saramonowicza, Michała Zabłockiego, Patrycji Kosiarkiewicz i Anny Jurksztowicz.

 

Jedna piosenka znajdująca się na płycie zawiera tekst sonetu z tomiku „Kwiaty zła" francuskiego poety Charlesa Baudelaire’a. W partiach recytowanych można podziwiać jednego z najwybitniejszych polskich aktorów - Andrzeja Seweryna.

 

 

Wszystkie utwory to klimatyczny, muzyczny zbiór oddający charakter i osobowość Anny Jurksztowicz. Niesie on pasję dojrzałej, ale wciąż pełnej energii, pięknej kobiety, która dzieli się swoim talentem i wrażliwością, a jako autorka wybranych tekstów – osobistymi refleksjami.

 

Fot. Zuza Krajewska

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kim jest Anna Jurksztowicz?
Wokalistka i piosenkarka, także producentka muzyczna i autorka piosenek. Mimo, że znana jest z przebojowych piosenek oraz muzyki do filmów i seriali TV.
Czy Anna Jurksztowicz pomaga młodym artystą?
Anna Jurksztowicz jest także wydawcą i producentem muzycznym. Jej firma wydawnicza i producencka założona w 2001 roku Si Music w serii dedykowanej polskiej muzyce współczesnej (Modern Classics from Poland) promuje twórczość kompozytorów polskich oraz organizuje wydarzenia muzyczne w Polsce i zagranicą www.simusic.pl
Jak nazywa się album, który ukazał się z okazji 35-lecia pracy artystycznej?
Album „Jestem Taka sama” ukazał się z okazji 35-lecia pracy artystycznej Anny Jurksztowicz. Płyta stanowi syntezę muzycznych poszukiwań Artystki łączących pop, jazz i nastrojowe klimaty.
Kto był odpowiedzialny za powstanie płyty "Jestem Taka Sama"?
Krążek powstawał w wyśmienitym składzie profesjonalnych twórców – znajdzie się na nim 14 premierowych kompozycji do muzyki Krzysztofa Napiórkowskiego i Krzesimira Dębskiego oraz tekstów Jacka Cygana, Andrzeja Saramonowicza, Michała Zabłockiego, Patrycji Kosiarkiewicz i Anny Jurksztowicz.
Jaką szkołę ukończyła wokalistka?
Anna jest absolwentką Wydziału Wokalnego Średniej Szkoły Muzycznej w Szczecinie.
Kiedy zadebiutowała?
Zadebiutowała w 1975, dołączając do amatorskiego zespoły wokalnego muzyki dawnej Musicus Poloniensis, w którym śpiewała do 1980.
Kiedy po raz pierwszy zadebiutowała jako solistka?
Po raz pierwszy wystąpiła jako solistka w 1985 na 22. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobyła pierwszą nagrodę za utwór „Diamentowy kolczyk”.
Do jakich seriali i programów telewizyjnych stworzyła piosenki?
Nagrała piosenki do filmów i seriali TV, takich jak Kingsajz, W pustyni i w puszczy, Puchatkowego Nowego Roku, Prosiaczek i przyjaciele, Kubuś i Hefalumpy, Czułość i kłamstwa (Wizja Jeden, Polsat), Matki, żony i kochanki, Na dobre i na złe czy Ranczo.

Fani lubią też

Zobacz też