Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Andrzej Poniedzielski

Andrzej Poniedzielski

Andrzej PoniedzielskiOpisWydarzeniaAndrzej Poniedzielski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Andrzej Poniedzielski jeszcze w technikum założył szkolny kabaret, a na pierwszym roku studiów napisał swoje pierwsze wiersze. Pierwszy tomik wierszy pt. „Chyba już można...” opublikował

w 1984 roku. W 1995 roku rozpoczęła działalność, stworzona wspólnie z Elżbietą Adamiak, Piwnica Artystyczna „Przechowalnia”, w której od 1999 r. wraz z Arturem Andrusem prowadzi wieczory kabaretowe.Od 2001 r. pisze  felietony dla łódzkiego miesięcznika kulturalnego „Kalejdoskop”, a w latach 2003-2009 pisał „Felietony z wierszem” w miesięczniku „Zwierciadło”.
Jest współautorem wielu spektakli estradowych (scenariusz, reżyseria, prowadzenie), m. in. Wielkiej Gali 80-lecia Polskiego Radia, Koncertu „Inny świat, Monsieur Chopin”, Gali Złotego Berła Fundacji Kultury Polskiej dla Janusza Gajosa i Wojciecha Młynarskiego, koncertu jubileuszowego Seweryna Krajewskiego w Opolu. W autorskich spektaklach teatralnych zrealizowanych w teatrach Polskim w Szczecinie i Ateneum w Warszawie Andrzej Poniedzielski pojawia się także na scenie jako aktor. W marcu 2007 r. Andrzej Poniedzielski, przyjmując propozycję Gustawa Holoubka, objął kierownictwo literackie „Sceny na dole” w Teatrze Ateneum. Andrzej Poniedzielski jest autorem ponad 250 wierszy, kilkuset felietonów i wielu tekstów piosenek.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Andrzej Poniedzielski - Nowa płyta "BA"

Andrzej Poniedzielski - Nowa płyta "BA"

13.02-31.03.2023

Bydgoszcz, Kielce, Kraków i inne

Koncert Walentynkowy "Bo miłość to sen…”

Koncert Walentynkowy "Bo miłość to sen…”

14.02.2023

Kraków

Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski

Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski

21.02-30.04.2023

Bydgoszcz, Katowice, Łódź i inne

Andrzej Poniedzielski "Bywa, że..."

Andrzej Poniedzielski "Bywa, że..."

08.03.2023

Warszawa

Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzieńskiej

Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzieńskiej

17-19.03.2023

Warszawa

Miłość w Saybrook

Miłość w Saybrook

23.05-01.06.2023

Warszawa

Andrzej Poniedzielski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Andrzej Poniedzielski?

Miejscowości, w których Andrzej Poniedzielski wystąpi w najbliższym czasie: Kraków, Szczecin, Warszawa, Poznań, Katowice, Lublin, Kielce, Toruń, Łódź, Bydgoszcz, Wrocław.

Kiedy urodził się Andrzej Poniedzielski?
Andrzej Poniedzielski, urodzony 4 lipca 1954 roku w Iwaniskach, jest polskim poetą, satyrykiem, gitarzystą, reżyserem oraz osobą związaną z kabaretem.
Dla jakich artystów Andrzej Poniedzielski pisał teksty?
Andrzej Poniedzielski pisał teksty dla takich artystów jak: Edyta Geppert, Anna Maria Jopek, Maryla Rodowicz, Grzegorz Turnau czy Tadeusz Woźniak.
Kiedy Andrzej Poniedzielski założył Łódzka Piwnica Artystyczna „Przechowalnia”?
Andrzej Poniedzielski, po nieudanej próbie biznesu z artykułami motoryzacyjnymi założył własną scenę artystyczną-"Przechowalnia". Miało to miejsce w 1995 roku w Łodzi. Była to wtedy jedyna scena kabaretu literackiego w Polsce.
Jaka była pierwsza, solowa płyta, wydana przez Andrzeja Poniedzielskiego?
W ramach Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję", która odbyła się 4 lipca 2002 roku, Andrzej Poniedzielski wydał swoją pierwszą płytę pod tytułem "13 łatwych utworów tanecznych", za którą otrzymał nominację do Fryderyków w kategorii "piosenka poetycka".
Jaką nagrodę w 2009 roku otrzymał Andrzej Poniedzielski?
Dokładnie 20 maja 2009 roku z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego odebrał Srebrny medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn