Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Peran van Dijk

Peran van Dijk

Peran van DijkOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Peran van Dijk to DJ pochodzenia holenderskiego, który robi karierę na rynku międzynarodowym. Występował już na czterech kontynentach, a ponadto jest bardzo dobrze znany w Polsce, gdzie wziął udział w kilkudziesięciu festiwalach i imprezach. Do jego najbardziej rozpoznawalnych remiksów należą "Good Time" i "We Want To Break Free".

Historia Perana van Dijka

Peran van Dijk, a właściwie Simeone van Dijk, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, zaczynał swoją karierę w latach 90. XX wieku. To właśnie wtedy zaczął występować jako DJ w jednym z amsterdamskich klubów. Był to iT, o którym w tamtych czasach mówiono, że jest jednym z najpopularniejszych tego typu miejsc na świecie.

Pierwsze produkcje z rąk artysty powstały ok. 1997 roku. Szybko zaczęły się stawać się popularne na międzynarodowym rynku. Po 2000 roku Peran van Dijk zawitał także do Polski, gdzie wystąpił na Sunrise Festival w Kołobrzegu. Publiczność go pokochała. Na skutek tego wydarzenia zaczął być zapraszany na kolejne imprezy, dzięki czemu obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zagranicznych DJ na polskiej scenie.

Gdziekolwiek Peran van Dijk się nie pojawi, tam gwarantuje świetną zabawę. Potrafi porwać do zabawy publikę na każdym kontynencie. Do tej pory występował nie tylko w Europie, ale także w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz Azji. Swego czasu współtworzył także projekt ZROQ razem z Nickym Romero, w ramach którego powstały popularne utwory.

Peran van Dijk: dorobek muzyczny

Peran van Dijk nie ma na swoim koncie żadnych solowych płyt. To jednak nie przeszkodziło mu w międzynarodowej karierze, której efektem są liczne rozpoznawalne utwory oraz remiksy. Do jednych z najbardziej popularnych należą:

 • "Good Time"
 • "We Want To Be Free"
 • "You Will See Me Again"
 • "Someone Else's Dream"
 • "Silk Road"
 • "Noname"
 • "Freed From Desire"
 • "One For You, One For Me"
 • "You Saved My Life"
 • "More Then Everything"

Nowe produkcje Perana van Dijka niemalże zawsze wzbudzają euforię, szczególnie podczas występów artysty. Są także chętnie odtwarzane w serwisach streamingowych. Przykładowo na samym YouTube nagranie "Good Time" ma prawie 400 tysięcy wyświetleń, a  "We Want To Be Free" - prawie 200 tysięcy wyświetleń.

Najpopularniejsze występy Perana van Dijka

Peran van Dijk występuje nie tylko w swoim rodzinnym kraju, ale jest także zapraszany na międzynarodowe festiwale. Wielokrotnie pojawił się także w Polsce. Niemalże w każdym miejscu jest w stanie porwać z miejsc nawet najbardziej oporną publikę, dlatego bardzo szybko zdobył sławę. Do tej pory mogliśmy go zobaczyć na takich wydarzeniach jak m.in. Sunrise Festival w Kołobrzegu, Warsaw Summer Festival w Warszawie czy Green Bay Festival w Opolu. Występował także w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Indonezji, Izraelu, Chinach czy Indonezji. 

Z kim współpracował Peran van Dijk?

Peran van Dijk ma na swoim koncie współprace z kilkoma cenionymi nazwiskami z branży muzycznej. Do tej pory mogliśmy usłyszeć efekty jego kolaboracji z takimi artystami jak:

 • Nicky Romero - artyści połączyli siły i pod pseudonimem ZROQ wydali kilka wspólnych utworów, m.in. "WTF!?" czy "Skydrop",
 • R3hab - we współpracy artystów powstał utwór "Skydrop",
 • Nervo! - we współpracy artystów powstał utwór "Hold On", który utrzymywał się na 1. miejscu amerykańskiego Billboardu aż przez cztery tygodnie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Peran van Dijk?
Prawdziwe imię i nazwisko Perana van Dijka to Simeone van Dijk.
Skąd pochodzi Peran van Dijk?
Peran van Dijk pochodzi z Holandii, a dokładniej z Amsterdamu.
Kiedy Peran van Dijk rozpoczął swoją karierę?
Peran van Dijk zaczynał na początku lat 90. XX wieku, najpierw grając w klubie, a potem tworząc własną muzykę.
Jak nazywa się najnowsza płyta Peran van Dijk?
Peran van Dijk nie ma na swoim koncie żadnej płyty, choć wypuścił już wiele remiksów i utworów, m.in. "Good Time", "Someone Else's Dream" czy "Noname".
Z kim współpracuje Peran van Dijk?
Peran van Dijk ma na swoim koncie współprace m.in. z takimi artystami jak Nicky Romero, R3hab czy Nervo!.

Fani lubią też

Zobacz też