Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Kamil Kula

Kamil Kula

Kamil KulaOpisWydarzeniaKamil Kula - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Kamil Kula to polski aktor filmowy, telewizyjny, który zajmuje się również dubbingiem. Mąż aktorki Marty Żmudy–Trzebiatowskiej, wystąpił w bardzo wielu produkcjach teatralnych, jak i telewizyjnych. Aktor pojawiał się m.in. w serialu "Singielka", "Przyjaciółki", "Blondynka", "O mnie się nie martw", "Za marzenia". To jednak nie wszystko, co warto wiedzieć.

Początki kariery

Urodzony w 1989 roku w Tarnowie Kamil Kula to obecnie bardzo popularny aktor młodego pokolenia. W dodatku wszechstronny – można go bowiem oglądać zarówno na deskach teatru, na dużym ekranie, jak i w telewizji. Jego kariera aktorska zaczęła się jednak zupełnie inaczej. U początków 2000 r. zaczynał bowiem od dubbingu w produkcjach dla dzieci takich jak anime "Inazuma 11", czy film "Świąteczna zadyma". Potem doszły do tego bajki, seriale, a od 2013 roku gry komputerowe. Przed pójściem na studia aktorskie, Kamil Kula miał więc na koncie całkiem spory dorobek, który rozrósł się jeszcze bardziej. Do momentu ukończenia studiów wziął on bowiem udział w ponad 20 różnych produkcjach.

Studia aktorskie

Kwestią czasu było więc obranie przez młodego Kamila drogi ku aktorstwie. Podjął decyzję o studiach na wydział aktorstwa Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Już na 2 lata przed ukończeniem studiów otrzymał on nagrodę na I Festiwalu Inspiracji Fredrowskich w Krośnie. Kiedy w 2012 roku został absolwentem aktorstwa, przed młodym i ambitnym aktorem otworzyły się przed zupełnie nowe możliwości. Dotychczas kojarzony jedynie z dubbingów do bajek i filmów dla młodzieży, zaczął występować w serialach emitowanych w telewizji ogólnokrajowej. I tak oto zaczął pojawiać się w serialach takich jak: "Hotel 52", "To nie koniec świata", "Ojciec Mateusz", "Lekarze" oraz "Na dobre i na złe".

Pierwsze duże role

W tym samym czasie Kamil Kula zagrał również w kilku filmach, a od 2013 roku stał się etatowym aktorem w Teatrze Kwadrat w Warszawie. To właśnie tam otrzymał główną rolę w spektaklu "Ciotka Karola 3.0" wyreżyserowanym przez Andrzeja Nejmana. Chwilę później dostał on także pierwsze poważne propozycje wystąpienia na dużym ekranie.

 

Pierwszą istotną, a zarazem dużą rolą, która ukształtowała jego karierę była postać Pawła w filmie "Oszukane". Obraz ten zapewnił Kamilowi Kula jeszcze większy rozgłos i zainteresowanie publiczności. Nic więc dziwnego, że na fali sławy w 2016 roku wystąpił gościnnie w serialach "Świat według Kiepskich", "Rodzinka.pl" oraz "Po prostu przyjaźń". Nie wspominając o tym, że w tym samym roku zagrał on główną rolę we włoskim filmie "Il traduttore", w którym zagrał u boku pięknej Claudii Gerini. Film spotkał się z pozytywnym odbiorem widzów i krytyków filmowych. Odegranie głównej roli było dużym zwrotem w karierze aktorskiej Kamila. 

Dalsze sukcesy

Aktor zaczął grywać nie tylko w popularnych serialach telewizyjnych, ale i w wielu kinowych hitach. Regularnie pojawiał się głównie w komediach romantycznych, w tym m.in. "Serce nie sługa", "Nie zostawiaj mnie", "Planeta singli 2", "Mayday" oraz "Znajdę cię". Jednocześnie w dalszym ciągu kontynuował on swoją przygodę z dubbingiem filmów oraz bajek dla dzieci i młodzieży. Głos Kamila Kula usłyszeliśmy w produkcjach takich jak "Kapitan Ameryka" – Czarna Pantera, "Piękna i Bestia" – Bestia, "Wonder Woman" – Steve Trevor oraz "Sonic". Szybki jak błyskawica", gdzie użyczył głosu Toma Wachowskiego. Z kolei od 2013 roku zaczął dubbingować również i gry komputerowe, w tym: "Tomb Raider", "Wiedźmin 3: Dziki Gon", "Lego Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", "Call of Duty", "FIFA 19", "League of legends" oraz wielu innych.

 

 

Zobacz też: Aleksandra Popławska, Rafał Cieszyński, Jakub Sasak, Joanna Jabłczyńska, Marzena Rogalska, Anna Dereszowska, Zdzisław Wardejn, Klaudia Halejcio, Elżbieta Romanowska, Grzegorz Damięcki, Maria Dejmek, Patricia Kazadi, Bartłomiej Nowosielski, Maciej Mikołajczyk, Tomasz Schuchardt, Kazimierz Kaczor, Izabela Dąbrowska, Jacek Kopczyński, Krystyna Tkacz, Stefano Terrazzino,

 

Wydarzenia

Kamil Kula - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kamil Kula?

Miejscowości, w których Kamil Kula wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław, Zielona Góra, Warszawa, Łódź, Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań, Toruń, Katowice.

Co robił Kamil Kula, zanim został aktorem?
Kamil Kula od 1999 roku zajmował się dubbingiem bajek oraz filmów dla dzieci i młodzieży. Aktorem został natomiast po ukończeniu studiów aktorskich w 2012 roku.
W czym zadebiutował Kamil Kula?
Pierwszą ważną rolą Kamila była postać Igora w serialu "Hotel 52", gdzie aktor grał w latach 2010–2013. Jego debiutem filmowym jest natomiast film "Oszukane" Marcina Solarza z 2013 roku.
W jakim zagranicznym filmie wystąpił Kamil Kula?
W 2016 roku Kamil Kula zagrał główną rolę w polsko–włoskim filmie "Il traduttore". Aktor odtworzył rolę głównego bohatera Andrieja.
Z jakim teatrem współpracował Kamil Kula?
Aktor od 2013 roku występował na deskach Teatru Kwadrat, a w 2019 roku rozpoczął współpracę w Teatrze Gudejko.
W jakich filmach wystąpił Kamil Kula?
Kamil Kula kojarzony jest głównie z rolami drugoplanowymi w komediach romantycznych, czego przykładem są m.in. "Serce nie sługa", "Nie zostawiaj mnie", "Planeta singli 2", "Mayday" oraz "Znajdę cię". Aktor znany jest także ze sztuk teatralnych takich jak: "Przez park na bosaka", "Przypadki pana Jourdain", "Ciotka Karola 3.0", "Godzinka spokoju", "Otwarcie sezonu", "Berek, czyli upiór w moherze" oraz "Blef".

Fani lubią też

Zobacz też