Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Anna Jarosik

Anna Jarosik

Anna JarosikOpisWydarzeniaAnna Jarosik - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Anna Jarosik to polska aktorka filmowa i teatralna, która z powodzeniem realizuje także role dubbingowe. Swoje umiejętności nabywała podczas nauki w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Pomimo tego, że należy do pokolenia młodych aktorów, już ma na swoim koncie pierwsze wyróżnienie branżowe.

Historia Anny Jarosik

Anna Jarosik jest córką popularnej aktorki Elżbiety Jarosik. W wywiadzie dla portalu mojwywiad.pl aktorka wspomina, że z tego względu sam teatr, jak i film czy telewizja, towarzyszyły jej od najmłodszych lat. Jako dziecko śpiewała piosenki ze spektakli, w których występowała Elżbieta, a także lubiła się przebierać i odgrywać różnie role. W końcu jednak samo aktorstwo zaczęło ją bardzo denerwować, ponieważ wszyscy mówili, że będzie jak jej mama. Zresztą sama rodzicielka odradzała jej tę drogę, ponieważ znała ciemne strony zawodu. Anna Jarosik porzuciła więc myśl o teatrze na okres gimnazjum i liceum.

Temat aktorstwa wrócił do Anny Jarosik po maturze. Wówczas szukała swojego miejsca na ziemi. Nie wiedziała, czym mogłaby się zajmować. Wprawdzie po czasie ukończyła studia z dziennikarstwa i kulturoznawstwa, jednak to wciąż nie było coś, co sprawiłoby jej satysfakcję. W końcu ponownie zaczęła myśleć o teatrze i postanowiła spróbować dostać się do szkoły teatralnej. Za pierwszym razem nie przeszła egzaminów. Za kolejnym razem - również. Dopiero za trzecim razem przyjęto ją na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, co było dla niej lekcją pokory. Anna Jarosik otrzymała dyplom ukończenia studiów w 2016 roku.

Zaczęła się już pojawiać w produkcjach filmowych i serialowych, zanim jeszcze skończyła krakowską PWST. Otrzymywała głównie role epizodyczne. Do tej pory wciąż jeszcze nie zaproponowano aktorce dużego angażu, który sprawiłby, że jej twarz stałaby się rozpoznawalna. Dłużej zagrała jedynie w serialu "O mnie się nie martw", gdzie na lata 2019-2020 otrzymała rolę stażystki Marii Barskiej. Pojawiła się natomiast na kilku warszawskich scenach, m.in. w Teatrze Kamienica czy Teatrze Ateneum.

Anna Jarosik - nagrody i wyróżniania

Pomimo tego, że Anna Jarosik ma na swoim koncie bardzo krótką karierę artystyczną, to już zdążyła zdobyć uznanie w branży aktorskiej. Wraz z ukończeniem studiów na krakowskim PWST, otrzymała także nagrodę Związku Artystów Scen Polskich na Festiwalu Teatralnym w Łodzi. Została doceniona za rolę Mikołajczyka, jaką zagrała w spektaklu "Niech żyje wojna".

Najpopularniejsze filmy, seriale i spektakle teatralne Anny Jarosik

Anna Jarosik wystąpiła m.in. w:

 • filmach:
  • "Mur", gdzie zagrała rolę córki,
 •  serialach:
  • "M jak miłość", gdzie zagrała rolę pielęgniarki Klaudii,
  • "O mnie się nie martw", gdzie zagrała rolę stażystki Marii Barskiej,
  • "Ojciec Mateusz", gdzie zagrała rolę Marzeny Turowskiej,
  • "Na Wspólnej", gdzie zagrała rolę Dominiki,
  • "Przyjaciółki", gdzie zagrała rolę Justyny Stępień,
 • spektaklach teatralnych:
  • "Czarna komedia", gdzie zagrała rolę Carol,
  • "Niech żyje wojna", gdzie zagrała rolę Mikołajczyka.

Z kim współpracuje Anna Jarosik?

Na planie filmowym i teatralnym Anna Jarosik współpracowała m.in. z:

 • Arturem Żmijewskim, Piotrem Polkiem, Michałem Pielą, Kingą Preis, Rafałem Cieszyńskim (w ramach serialu "Ojciec Mateusz"),
 • Katarzyną Cichopek, Adrianną Kalską, Teresą Lipowską, Anną Muchą, Mikołajem Roznerskim, Krystianem Domagałą (w ramach serialu "M jak miłość"),
 • Moniką Frajczyk, Moniką Roszko, Karolem Kossakowskim, Magdaleną Jaworską, Bartoszem Buławą, Roksaną Lewakiem (w ramach spektaklu "Niech żyje wojna").

 

Zobacz też: Michał Milowicz, Dorota Chotecka, Kaja Paschalska, Marcin Dorociński, Emilia Komarnicka-Klynstra, Janusz Józefowicz, Jan Frycz, Edyta Olszówka, Anita Sokołowska, Michał Mikołajczak, Tomasz Steciuk, Urszula Dębska, Daniel Zawadzki, Mateusz Janicki, Tomasz Kozłowicz, Maria Ciunelis, Adam Cywka, Łukasz Płoszajski, Błażej Michalski, Cezary Morawski,

 

Wydarzenia

Anna Jarosik - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Anna Jarosik?

Miejscowości, w których Anna Jarosik wystąpi w najbliższym czasie: Częstochowa, Olsztyn, Warszawa, Łódź, Toruń, Kraków, Tychy, Wołomin, Szczecin, Poznań, Bydgoszcz.

Kiedy urodziła się Anna Jarosik?
Anna Jarosik urodziła się w 1986 roku.
Ile wzrostu ma Anna Jarosik?
Anna Jarosik ma 173 cm wzrostu.
Kiedy rozpoczęła się kariera Anny Jarosik?
Kariera Anny Jarosik rozpoczęła się w 2010 roku.
Jak nazywał się pierwszy film lub serial Anny Jarosik?
Anna Jarosik pierwszy raz przed okiem kamery stanęła w filmie "Mur". Zagrała tam rolę córki.
Jakie filmy dubbingowała Anna Jarosik?
Anna Jarosik dubbingowała m.in. "Tomb Raider", "Moja żyrafa" czy "Elsword".

Fani lubią też

Zobacz też