Na czasie

kswagnieszka-chylinskaopener-festivallil-tracydawid-podsiadlovan-gogh
Home Artysta Wioletta Arlak

Wioletta Arlak

Wioletta Arlak OpisWydarzeniaWioletta Arlak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Violetta Arlak to urodzona w 1968 roku w Krakowie polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Jej debiut miał miejsce w 1992 roku. W tym roku odbyła rozmowę w krakowskim Teatrze 38, gdzie została przyjęta i zadebiutowała na scenie w spektaklu Bogusława Schaeffera Tutam.

Rozwój kariery Wioletty Arlak

W latach 1992–2003 związana była z Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W 2006 roku zagrała na scenie mieszczącego się w Krakowie Teatru Scena STU w przedstawieniu Witkacego Matka jako Zofia Plejtus. Na dużym ekranie po raz pierwszy wcieliła się w rolę „Sąsiadeczki” w uhonorowanym wieloma nagrodami filmie Doroty Kędzierzawskiej Nic. W filmie Cześć, Tereska z 2001 roku w reżyserii Roberta Glińskiego zagrała nauczycielkę w szkole krawieckiej.

 

Wioletta Arlak zyskała dużą rozpoznawalność dzięki popularnym serialom , takich jak: Na dobre i na złe, Lokatorzy, Plebania, Niania, Hela w opałach, Ranczo i Ranczo Wilkowyje Tajemnica twierdzy szyfrów, M jak miłość. W 2014 roku wystąpiła w pierwszej edycji programu rozrywkowego Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, w parze z Krzysztofem Hulbojem zajęła ostatnie miejsce, odpadając w pierwszym odcinku.

Współpraca z innymi artystami

Viola Arlak brała udział w bardzo wielu produkcjach artystycznych. To sprawia, że na swoje drodze artystycznej współpracowała z wieloma innymi twórcami. Do grona najbardziej popularnych należą: Lech Dyblik, Cezary Żak, Artur Barciś, Paweł Królikowski, Sławomir Orzechowski, Paweł Deląg, Dariusz Gąsiorowski, Joanna Kurowska, Krzysztof Stelmaszyk, Anna Dereszowska, Mirosław Zbrojewicz oraz wiele innych. 

 

Zobacz też: Tomasz Dedek, Agnieszka Grochowska, Cezary Żak, Zofia Zborowska, Małgorzata Foremniak, Łukasz Nowicki, Bartłomiej Topa, Paulina Gałązka, Marcin Mroczek, Bartosz Żukowski, Daniel Zawadzki, Maria Pakulnis, Dominika Ostałowska, Marcel Borowiec, Viola Arlak, Katarzyna Kozak, Monika Dryl, Aleksandra Grzelak, Kacper Kuszewski, Natalia Piotrowska-Paciorek,

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia CC-BY-SA 2.0

Wydarzenia

Wioletta Arlak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Wioletta Arlak ?

Miejscowości, w których Wioletta Arlak wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Gdańsk, Łódź.

Ile lat ma Wioletta Arlak?
Aktorka Wioletta Arlak urodziła się 22 stycznia 1968 roku.
Która produkcja przyniosła Violi Arlak największą popularność?
Pomimo tego, że Wioletta Arlak brała udział w niezliczonej liczby produkcji serialowych, filmowych oraz teatralnych, Viola Arlak zasłynęła z roli Haliny Kozioł w jednej z najznakomitszych seriali polskich Ranczo oraz Ranczo Wilkowyje. To właśnie w tej produkcji u boku Cezarego Żaka odegrała jedną z kluczowych ról.
Ile wzrostu ma Wioletta Arlak?
Wioletta Arlak ma 174 cm wzrostu.

Fani lubią też

Zobacz też