Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Michał Mikołajczak

Michał Mikołajczak

Michał MikołajczakOpisWydarzeniaMichał Mikołajczak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Michał Mikołajczak to znany i lubiany polski aktor telewizyjny, filmowy oraz teatralny. Swoją karierę rozpoczął w Telewizji Polsat, gdzie wystąpił m.in. w serialu "Pierwsza Miłość" oraz w 13. edycji programu "Taniec z gwiazdami". To jednak dopiero ułamek całego jego dorobku aktorskiego. Przeczytaj, a dowiesz się, w jakich produkcjach można zobaczyć tego aktora!

Początki kariery aktorskiej

Michał Mikołajczak wychował się w Czaplinku, gdzie urodził się w 1986 roku. Rodziców blyi nauczycielami – mama aktora pracowała jako polonistka, a tata jako nauczyciel historii. Po ukończeniu szkoły, młody Mikołaj postanowił spróbować swoich sił jako aktor. Dostał się na studia do Państwowej Wyższej Szkoła Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, a w trakcie studiów w 2005 roku wystąpił w etiudzie szkolnej "Transwestyta".

Rok później wziął udział w kolejnym przedstawieniu, tym razem dyplomowym. Zagrał sprzedawcę jabłek w sztuce "Pod mlecznym lasem", którą wyreżyserował Michał Staszczak i Agnieszka Więdłocha. Ostatecznie jednak niedługo po tym fakcie został wyrzucony ze szkoły aktorskiej. Mimo to nie poddał się jednak i postanowił spróbować swoich sił na Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie ukończył studia aktorskie w 2011 roku. 

Pierwsze role

Swój sukces Michał Mikołajczak zawdzięcza przede wszystkim telewizji Polsat i emitowanym przez nią serialu "Pierwsza Miłość", gdzie grał Piotrka. Zanim jednak aktor dostał tam angaż w 2017 roku – próbował on swoich sił w wielu innych produkcjach. Głównie były to epizodyczne role w serialach takich jak "Mamuśki", "Teraz albo nigdy!", "Usta usta", "Ludzie Chudego", "Ojciec Mateusz", "Czas honoru. Powstanie", "Komisarz Alex" oraz "Na Wspólnej". Przez dłuższy czas aktor pojawiał się także w serialu "Prawo Agaty", który w Telewizji TVN emitowano w latach 2012-2015.

Kariera teatralna i filmowa

Jednocześnie Michał Mikołajczak stawiał kolejne kroki na scenie teatralnej. W 2008 roku aktor pojawił się w dwóch etiudach szkolnych - "Szczęściarze" oraz "Zaakceptuj mnie". Większa rola w serialu "Prawo Agaty" nie tylko przyniosła mu sympatię widzów, ale i dała mu szansę zaistnieć na większym ekranie. Przyciągnęła bowiem uwagę producentów filmów takich jak "Światło", "Portrety wojenne" oraz "Miasto 44". Z kolei od 2012 roku Michał Mikołajczak związał się z Teatrem Współczesnym w Warszawie.

Nie był to jednak jego pierwszy występ na scenie. Zadebiutował on bowiem już w 2009 roku na deskach Teatru Rozmaitości w Warszawie. W 2010 roku wystąpił natomiast w Teatrze Collegium Nobilium w sztuce "Kwiaty polskie", "Stracone zachody miłości" Williama Szekspira oraz inscenizacji "Braci Karamazow" Fiodora Dostojewskiego. Aktor nawiązał współpracę także z krakowskim Teatrem Scena STU. W 2012 roku pojawił się tam w przedstawieniu "Hamlet warszawski" i "Wyzwolenie". W kolejnym roku wystąpił tam również w sztuce "Wesele" – choć zdążył się  już związać z Teatrem Współczesnym w Warszawie.

"Pierwsza miłość" i dalsze sukcesy

W 2017 roku Michał Mikołajczak dostał rolę Piotra w serialu "Pierwsza miłość". Następnie zagrał małą rolę w jednym z odcinków "W rytmie serca". Prawdziwym sukcesem było zagranie Skorpiona w "Syn królowej śniegu" oraz pojawienie się w trzecim sezonie programu TVN "Agent". Gwiazdor zwyciężył program, po czym w 2019 roku dostał angaż do filmu "Underdog". Wystąpił również w filmie "Na bank się uda", gdzie zagrał jednego z prezesów banku. Pasmo sukcesów zawodowych skłoniło firmę Hugo Boss do ogłoszenia go polskim ambasadorem swoich zegarków. W 2020 roki zagrał natomiast szefa ochrony w pierwszej części filmu Blanki Lipińskiej "365 dni"

Dubbing i przygoda z "Tańcem z gwiazdami"

Mało kto wie, że Michał Mikołajczak zajmuje się również dubbingiem. Jego głos można usłyszeć m.in. w "Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia", "Warcraft: Początek", "Transformers: Ostatni rycerz", "Aquaman" oraz hicie z 2021 roku "Czarna Wdowa". Aktor zajmował się dubbingiem również w serialu "Wiedźmin" oraz serialu animowanym "Hot Wheels: Battle Force 5", "Scooby Doo i Brygada Detektywów" oraz w "Przygody Kota w Butach". Z kolei w 2022 roku aktor rozpoczął również swoją przygodę taneczną w 13. edycji programu "Taniec z gwiazdami", gdzie poradził sobie całkiem dobrze.

 

Zobacz też: Dorota Stalińska, Marieta Żukowska, Marcin Mroczek, Anita Sokołowska, Aleksandra Popławska, Jakub Józefowicz, Zdzisław Wardejn, Marzena Kipiel-Sztuka, Maciej Zakościelny, Weronika Książkiewicz, Krzysztof Piątkowski, Maria Niklińska, Tomasz Borkowski, Krzysztof Cybiński, Anna Iberszer, Maciej Robakiewicz, Agnieszka Fajlhauer, Dorota Landowska, Agnieszka Sienkiewicz, Tomasz Steciuk,

 

Wydarzenia

Michał Mikołajczak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Michał Mikołajczak?

Miejscowości, w których Michał Mikołajczak wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Opole, Pruszków, Kraków, Wrocław.

Skąd pochodzi Michał Mikołajczak?
Michał Mikołajczak pochodzi z Czaplinka, gdzie się urodził w 1986 roku.
Kim są rodzice Michała Mikołajczaka?
Rodzice aktora są z zawodu nauczycielami. Jego mama aktora polonistką, a tata nauczycielem historii.
Gdzie Michał Mikołajczak uczył się aktorstwa?
Michał Mikołajczak studiował na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi oraz na Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 2011 roku.
W czym zadebiutował Michał Mikołajczak?
Pierwsza aktorską kreacją Michała Mikołajczyka była rola w etiudzie "Transwestyta". Natomiast pierwszą dużą serialową rola w serialu "Prawo "Agaty".
Ambasadorem, jakiej marki był Michał Mikołajczak?
W 2021 roku aktor został ambasadorem zegarków Hugo Boss.

Fani lubią też

Zobacz też