Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

Home Artysta Michał Mikołajczak

Michał Mikołajczak

Michał MikołajczakOpisWydarzeniaMichał Mikołajczak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Michał Mikołajczak to znany i lubiany polski aktor telewizyjny, filmowy oraz teatralny. Swoją karierę rozpoczął w Telewizji Polsat, gdzie wystąpił m.in. w serialu "Pierwsza Miłość" oraz w 13. edycji programu "Taniec z gwiazdami". To jednak dopiero ułamek całego jego dorobku aktorskiego. Przeczytaj, a dowiesz się, w jakich produkcjach można zobaczyć tego aktora!

Początki kariery aktorskiej

Michał Mikołajczak wychował się w Czaplinku, gdzie urodził się w 1986 roku. Rodziców blyi nauczycielami – mama aktora pracowała jako polonistka, a tata jako nauczyciel historii. Po ukończeniu szkoły, młody Mikołaj postanowił spróbować swoich sił jako aktor. Dostał się na studia do Państwowej Wyższej Szkoła Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, a w trakcie studiów w 2005 roku wystąpił w etiudzie szkolnej "Transwestyta".

Rok później wziął udział w kolejnym przedstawieniu, tym razem dyplomowym. Zagrał sprzedawcę jabłek w sztuce "Pod mlecznym lasem", którą wyreżyserował Michał Staszczak i Agnieszka Więdłocha. Ostatecznie jednak niedługo po tym fakcie został wyrzucony ze szkoły aktorskiej. Mimo to nie poddał się jednak i postanowił spróbować swoich sił na Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie ukończył studia aktorskie w 2011 roku. 

Pierwsze role

Swój sukces Michał Mikołajczak zawdzięcza przede wszystkim telewizji Polsat i emitowanym przez nią serialu "Pierwsza Miłość", gdzie grał Piotrka. Zanim jednak aktor dostał tam angaż w 2017 roku – próbował on swoich sił w wielu innych produkcjach. Głównie były to epizodyczne role w serialach takich jak "Mamuśki", "Teraz albo nigdy!", "Usta usta", "Ludzie Chudego", "Ojciec Mateusz", "Czas honoru. Powstanie", "Komisarz Alex" oraz "Na Wspólnej". Przez dłuższy czas aktor pojawiał się także w serialu "Prawo Agaty", który w Telewizji TVN emitowano w latach 2012-2015.

Kariera teatralna i filmowa

Jednocześnie Michał Mikołajczak stawiał kolejne kroki na scenie teatralnej. W 2008 roku aktor pojawił się w dwóch etiudach szkolnych - "Szczęściarze" oraz "Zaakceptuj mnie". Większa rola w serialu "Prawo Agaty" nie tylko przyniosła mu sympatię widzów, ale i dała mu szansę zaistnieć na większym ekranie. Przyciągnęła bowiem uwagę producentów filmów takich jak "Światło", "Portrety wojenne" oraz "Miasto 44". Z kolei od 2012 roku Michał Mikołajczak związał się z Teatrem Współczesnym w Warszawie.

Nie był to jednak jego pierwszy występ na scenie. Zadebiutował on bowiem już w 2009 roku na deskach Teatru Rozmaitości w Warszawie. W 2010 roku wystąpił natomiast w Teatrze Collegium Nobilium w sztuce "Kwiaty polskie", "Stracone zachody miłości" Williama Szekspira oraz inscenizacji "Braci Karamazow" Fiodora Dostojewskiego. Aktor nawiązał współpracę także z krakowskim Teatrem Scena STU. W 2012 roku pojawił się tam w przedstawieniu "Hamlet warszawski" i "Wyzwolenie". W kolejnym roku wystąpił tam również w sztuce "Wesele" – choć zdążył się  już związać z Teatrem Współczesnym w Warszawie.

"Pierwsza miłość" i dalsze sukcesy

W 2017 roku Michał Mikołajczak dostał rolę Piotra w serialu "Pierwsza miłość". Następnie zagrał małą rolę w jednym z odcinków "W rytmie serca". Prawdziwym sukcesem było zagranie Skorpiona w "Syn królowej śniegu" oraz pojawienie się w trzecim sezonie programu TVN "Agent". Gwiazdor zwyciężył program, po czym w 2019 roku dostał angaż do filmu "Underdog". Wystąpił również w filmie "Na bank się uda", gdzie zagrał jednego z prezesów banku. Pasmo sukcesów zawodowych skłoniło firmę Hugo Boss do ogłoszenia go polskim ambasadorem swoich zegarków. W 2020 roki zagrał natomiast szefa ochrony w pierwszej części filmu Blanki Lipińskiej "365 dni"

Dubbing i przygoda z "Tańcem z gwiazdami"

Mało kto wie, że Michał Mikołajczak zajmuje się również dubbingiem. Jego głos można usłyszeć m.in. w "Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia", "Warcraft: Początek", "Transformers: Ostatni rycerz", "Aquaman" oraz hicie z 2021 roku "Czarna Wdowa". Aktor zajmował się dubbingiem również w serialu "Wiedźmin" oraz serialu animowanym "Hot Wheels: Battle Force 5", "Scooby Doo i Brygada Detektywów" oraz w "Przygody Kota w Butach". Z kolei w 2022 roku aktor rozpoczął również swoją przygodę taneczną w 13. edycji programu "Taniec z gwiazdami", gdzie poradził sobie całkiem dobrze.

 

Zobacz też: Dorota Stalińska, Marieta Żukowska, Marcin Mroczek, Anita Sokołowska, Aleksandra Popławska, Jakub Józefowicz, Zdzisław Wardejn, Marzena Kipiel-Sztuka, Maciej Zakościelny, Weronika Książkiewicz, Krzysztof Piątkowski, Maria Niklińska, Tomasz Borkowski, Krzysztof Cybiński, Anna Iberszer, Maciej Robakiewicz, Agnieszka Fajlhauer, Dorota Landowska, Agnieszka Sienkiewicz, Tomasz Steciuk,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Michał Mikołajczak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Michał Mikołajczak?

Miejscowości, w których Michał Mikołajczak wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kraków, Wrocław.

Skąd pochodzi Michał Mikołajczak?
Michał Mikołajczak pochodzi z Czaplinka, gdzie się urodził w 1986 roku.
Kim są rodzice Michała Mikołajczaka?
Rodzice aktora są z zawodu nauczycielami. Jego mama aktora polonistką, a tata nauczycielem historii.
Gdzie Michał Mikołajczak uczył się aktorstwa?
Michał Mikołajczak studiował na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi oraz na Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 2011 roku.
W czym zadebiutował Michał Mikołajczak?
Pierwsza aktorską kreacją Michała Mikołajczyka była rola w etiudzie "Transwestyta". Natomiast pierwszą dużą serialową rola w serialu "Prawo "Agaty".
Ambasadorem, jakiej marki był Michał Mikołajczak?
W 2021 roku aktor został ambasadorem zegarków Hugo Boss.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn