Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska

Grubson

GrubsonSzczegółyOpisWydarzeniaGrubson - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
38 lat
data urodzenia:
28.01.1986
miejsce urodzenia:
Rybnik
dyscyplina:
Raper i producent muzyczny
social media:

Opis

Grubson i jego przygoda z hip-hopem rozpoczęła się na początku lat 90-tych za sprawą brata, który zajmował się promowaniem tej kultury w ich rodzinnym mieście Rybniku. Zaczął tworzyć na przełomie lat 1997-1998 w grupie Po 3-na Różnica. W 2001 roku sam zaczyna organizować imprezy, a niedługo potem powstaje nowa grupa Wolność słowa.

Rozwój kariery Grubsona

Po pierwszym domowym demo ekipa jednak rozpada się. GrubSon w 2003 roku wydaje „N.O.C.” (Nowiny Osiedle Chrabowa) – wyprodukowany samemu materiał na pograniczu rapu i dancehall. Wkrótce spotyka ekipę Bezkres i tworzy z nimi Wspólny Mianownik Soundsystem, z którym bardziej zagłębiał się w rytmy reggae i dancehall. W 2005 roku poznaje Metrowego i zaczyna pracę nad kolejnym solowym krążkiem. Zajmuje się też produkcją bitów dla coraz większej liczby wokalistów. W 2007 roku dzięki wygranemu konkursowi GrubSon wraz z Juniorem Stressem nagrywa kawałek „Siła z pokoju” na trzecią część producenckiej płyty Magiery i L.A – „Kodex”. W 2008 roku wytwórnia Feel-x’a wydaje mixtape „Siła-Z-Pokoju MixTape Vol.1” z jego udziałem.

 

Rok później Grubson przechodzi do MaxFloRec i ukazuje się jego oficjalna debiutancka płyta Grubsona „O.R.S.”. 2011 rok to dwupłytowe wydawnictwo „Coś więcej niż muzyka”, które po niespełna pół roku pokrywa się platyną.

 

Charakterystyczny styl artysty w formule „otwartego hiphopu” oraz pozytywne, trafne teksty spotykają się ze świetnym przyjęciem. W 2013 nawiązał współpracę z live bandem Sanepid, co miało zdecydowany wpływ na skalę  koncertów Grubsona. Rok później nakładem MaxFloRec ukazuje się „Punkt Widzenia” Jareckiego i BRK, na której GrubSon udziela się jako producent i DJ TwardyKark.

Grubson we współpracy z innymi artystami 

2015 rok to czas „Holizmu”. Na płycie artysta łączy gatunki jak soul, funk, muzykę elektroniczną czy alternatywną, znacznie wychodząc tym samym poza ramy muzyki hip-hopowej. Nową jakość wniosło też zaangażowanie w pracę nad płytą całego zespołu. Usłyszymy tutaj gości jak Krzysztof Zalewski, Marcelina, Ten Typ Mes czy nowojorczyk Chip Fu z legendarnego składu Fu-Schnickens. „Holizm” został bardzo entuzjastycznie przyjęty zarówno przez fanów jak i recenzentów.

Koncerty Grubsona

Grubson jest jednym z najbardziej popularnych raperów w Polsce. Koncerty Grubsona cieszą się dużą popularnością wśród fanów rapu. Wydarzenia muzyczne z jego udziałem są okazją do usłyszenia jego najbardziej znanych utworów takich jak między innymi Właściwy Kurs czy Emotikony. Koncerty Grubsona można usłyszeć w całe Polsce.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Grubson - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Grubson?

Miejscowości, w których Grubson wystąpi w najbliższym czasie: Olsztyn.

Kiedy urodził się GrubSon?
Grubson, a właściwie Tomasz Iwanica, urodzony 28 stycznia 1986 roku w Rybniku, jest polskim raperem i producentem muzycznym.
Jaką muzykę tworzy GrubSon?
Grubson tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak hip-hop, ragga oraz dancehall.
Z jakimi wykonawcami współpracował GrubSon?
Grubson współpracował z takimi artystami jak Jamal, Abradab, Rahim, O.S.T.R, EastWestRockers czy Junior Stress.
Jaki był pierwszy album studyjny, który wydał Grubson?
Pierwszym, studyjnym albumem Grubsona jest O.R.S, który miał swoją premierę 19 sierpnia 2009 roku. Płyta znalazła się na 37. miejscu listy OLiS.
Który z utworów Grubsona jest najbardziej popularny?
Najbardziej popularnym utworem Grubsona jest "Na szczycie". Teledysk do utworu miał swoją premierę 26 października 2009 roku na serwisie YouTube. Obecnie utwór ma prawie 110 milionów odsłon.

Fani lubią też

Zobacz też