Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Marzena Trybała

Marzena Trybała

Marzena TrybałaOpisWydarzeniaMarzena Trybała - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Marzena Trybała to urodzona w 1950 roku w Krakowie polska aktorka filmowa i teatralna, która wykonuje również piosenkę aktorską. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Marzena Trybała i rozwój kariery aktorskiej

Marzena Trybała była aktorką Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru Słowackiego w Krakowie, Teatru Narodowego oraz Polskiego w Warszawie. Od 1998 roku związana jest z mieszczącym się w Warszawie Teatrem Ateneum.

 

Marzenę Trybałę można było zobaczyć w wielu produkcjach filmowych. Należą do nich filmy i seriale takie jak między innymi Na noże, Pogoda na jutro, Samo życie czy Plebania. Marzena Trybała jest również aktorką dubbingową. Jej głos można usłyszeć między innymi w filmie animowanym Kraina Lodu, Harry Potter i więzień Azkabanu czy Rudolf czerwononosy renifer.

Marzena Trybała spektakle 2023

Marzena Trybała jest aktorką, którą można zobaczyć zarówno w filmie jak i grająca na scenie teatru. Spektakle 2023 z udziałem aktorki to między innymi spektakl Kwartet, który można oglądać na deskach Teatru Ateneum w Warszawie.

 

Kwartet był i jest aktorskim popisem dla czworga gwiazd reprezentowanych przez Magdę Zawadzką, Marzenę Trybałę Krzysztofa Gosztyłe i Krzysztofa Tyńca. To wyjątkowa okazją aby zobaczyć grę aktorska w najlepszym wydaniu. Sztuka teatralna Kwartet jest autorstwa Ronalda Harwooda, a reżyserem spektaklu w Warszawie jest Wojciech Adamczyk. Fabuła spektaklu Kwartet dzieje się w domu spokojnej starości, gdzie spotyka się czwórka scenicznych partnerów z genialnego kwartetu z IV aktu opery Rigoletto Giuseppe Verdiego.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Paweł Matyka, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Marzena Trybała - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Marzena Trybała?

Miejscowości, w których Marzena Trybała wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też